רכב חשמלי

מעל 100 שנות ניסיון

חברת אאודי הוקמה בשנת 1909 על ידי אוגוסט הורץ, מאז הקמתה עברה החברה  דרך ארוכה ומורכבת כדי להגיע לפסגת הרכב העולמית. בתקופה האחרונה אנו עדים למהפכה ולשינוים גדולים בעולם הרכב, אאודי לא מתכוונת להישאר מאחור, להפך, החברה שואפת למלא תפקיד חשוב ומשמעותי בהנעת המהפכה הגדולה של כלי הרכב החשמליים ובכך לנצל משאבים בצורה טובה יותר, להגן על הסביבה ולהניע מהפכה טכנולוגית חדשה בעולם הרכב. לשינוים אלה מקצה אאודי כ-35 מיליארד אירו, והיא מתכוונת להשקיע כ-50% מהתקציב של החברה בקידום ופיתוח טכנולוגיות עתידיות, כדי להמשיך להיות קשובה לסביבה, וכדי להמשיך לאחד ולרגש סביבה נהגים מכל העולם.

שחקנית מובילה בשוק הרכב העולמי

אאודי נחשבת לשחקן משמעותי בשוק הרכב העולמי, בשנת 2020 מכירות החברה ירדו ב-8.3% ( שנת קורונה). החברה מסרה כ-1.69 מיליון כלי רכב בכל העולם. למרות ירידה במכירות, הנהלת החברה מעודדת מכך שהחברה הצליחה לחזק את מעמדה בשווקים הגדולים והמשמעותיים ביותר. חדשות נוספות ומעודדות לאאודי הם, ב-2020  כ-3% מהמכירות העולמיות של אאודי היו רכבים חשמליים, כ-47,324 כלי רכב מסוג  E-tron ומדובר בעלייה של 79.5% משנה שעברה, ובמודל רכב שטח פרמיום אאודי הייתה הרכב החשמלי הנמכר ביותר, ומעל טסלה האמריקאית.

השקעות של מיליארדים בפיתוח טכנולוגיות

הנהלת אאודי העולמית ידעה לזהות את רוחות השינוי הגדולות, ובהשקעה של עשרות מיליארדים הצליחו בחברה לפתח טכנולוגיות מתקדמות כדי להביא את המוצר הטוב ביותר. בעבודה קשה אאודי הפכה ליצרנית הרכב הגרמנית הגדולה ביותר בתחום הפרמיום. כדי להבין מדוע הנהלת החברה כל כך מרוצה ולמרות ירידה במכירות הכלליות  ( שנת קורונה ) בשנה שעברה, צריך להסתכל על מפת המכירות העולמית, ועל המדינות שאאודי עשויה לכבוש מחדש ככל הנראה. אאודי מכרה מסך כל המכירות שלה כ-1.69 מיליון כלי רכב, 619,723 באירופה, אבל בגרמניה רק 214,427, ורק 186,620 אלף כלי רכב בארה”ב. השינוי שעשוי להגיע הוא שינוי מהותי במדיניות של המדינות בכל הנוגע לרכבים מזהמים, מאז כניסתו לתפקיד של ג’ו ביידן, ניתן לראות שינוי מגמה בכל הקשור לרכבים חשמליים בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת. הממשל בארה”ב הודיע על החלפת כחצי מיליון כלי רכב, לרכבים חשמליים ונקיים לסביבה. אאודי נמצאת במקום הנכון, עם טכנולוגיה ותשתית מתקדמת. וכמו שזה נראה כרגע, אאודי לא אמרה את המילה האחרונה בתחום הרכבים, ובתחום הרכב החשמלי בפרט. אאודי היא חברה בקבוצת פולקסווגן הגדולה, ומטה החברה יושב בבוואריה, גרמניה. החברה מחזיקה במגוון חברות רכב בניהם, בוגאטי, פורשה, בנטלי, למבורגיני ועוד.
הכנסות החברה ירדו בשנה האחרונה, ולכ-55.6 מיליארד אירו וזאת בעקבות סגרים, ובעיות בשרשרת האספקה העולמית.
לכל אוהבי אאודי, החברה חתמה על חוזה עם חברת הסרטים מארוול, החברה תתן חסות וכלי רכב של אאודי יופיע בסרטים, עד כה הופיעו רכבי אאודי באיש הברזל, קפטן אמריקה, ספיידרמן, מלחמת האזרחים ועוד.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הצפרדע הישראלית מטריפה את העולם  – ג’יי פרוג
NIO
NIO – חוזרת לדהור על הכביש
איך משקיעים בדיור סוציאלי
איך משקיעים בדיור סוציאלי?
תשתיות ואוויר נקי
זהב OUT – תשתיות ואוויר נקי IN
משקיעים ומהמרים
משקיעים ומהמרים- מה ההבדל?