בלוקצ'יין

בשבוע שעבר נגנבו כ – 400 מיליוני דולרים במטבעות קריפטו על ידי האקרים מצפון קוריאה. במהלך כל שנת 2021 מוערך כי “שודדי קריפטו” הצליחו להניח ידיהם על מטבעות קריפטו בשווי של לא פחות מאשר 14 מיליארדי דולרים במדינות שונות מסביב לעולם. פריצות סייבר והונאות קריפטו הופכות את הבלוקצ’יין פחות בטוח ממה שאנחנו רוצים לחשוב, בעיקר ככל שהפופולאריות של השקעות בשוק הקריפטו נמצאת במגמה ברורה של עליה.

לאור הנתונים האלה, זה הזמן לדבר על טכנולוגיות של ביזור פיננסי או Decentralized Finance, בקיצור DeFi. טכנולוגיות למימון מבוזר מייתרות גופים “רשמיים” בתהליכים של מסחר (רכישה או מכירה) בין שני צדדים, ומשפיעות לחיוב על נקודות פוטנציאליות לפריצה ועל אבטחת עסקאות אונליין. בשוק הקריפטו, טכנולוגיות DeFi משמשות באבטחת הבלוקצ’יינים ומקשות על פריצה, שוד והונאות במטבעות קריפטו מבוזרים.

במהלך שנת 2020 הגיע שוק המימון המבוזר לשווי של מעל 50 מיליארדי דולרים, ועל אף המורכבויות שהוא מביא עימו, כמו צריכת חשמל גבוהה מאוד דווקא בימים של מחסור באנרגיה – ניראה כי תחום ה – DeFi מעורר עניין הולך ועולה.

שחקנית חדשה בתחום המימון המבוזר ואבטחת הקריפטו היא Redefine, סטארט אפ מתוצרת כחול לבן שלצד חגיגות שישה חודשים מיום היווסדו, גם חגג גיוס של 11 מיליוני דולרים מטעם גופי אבטחת הסייבר הבולטים בעולם, הבולטת ביניהם היא קרן Ribbit Capital מפאלו אלטו, מעוז ארגוני אבטחת הסייבר.

Redefine היא סטארט אפ לאבטחת סייבר בתחום עסקאות בלוקצ’יין, עם פלטפורמת “חומת אש” המיועדת לשימוש על ידי משקיעים מוסדיים. הגיוס השופע זמן קצר כל כך לאחר הקמת החברה מראה בפירוש על מגמה של התעוררות שוק ה – DeFi והמימון המבוזר המוטמע בטכנולוגיות בלוקצ’יין, שתסייע למשקיעים בשוק הקריפטו לנהל את הארנק הדיגיטלי שלהם בביטחה, כמו גם תבטיח לפלטפורמות מסחר בקריפטו ובורסות קריפטו ברחבי העולם סיכון מופחת לפריצות בשווי של מאות מיליארדי דולרים.

סטארט אפ חדש נולד

שנת 2021 היתה השנה של חדי הקרן מתוצרת כחול לבן. ארגוני סטארט אפ ישראליים הונפקו באמצעות ספאק ונסחרו בתוך מעל מיליארד דולרים בתוך זמן קצר לאחר הקמתם. אמנם, מרבית חדי הקרן שזינקו ככוכבים אל שמי חברות הסטארט אפ הנסחרות בבורסות, דעכו פחות או יותר באותה המהירות בה נולדו, ובכל זאת, סטארט אפ חדש שנולד רק בינוי אשתקד (2021) מעורר עניין בסקטור אבטחת הסייבר והמימון המבוזר, שוק שמגלגל כיום כ – 100 מיליארדי דולרים, עליה של פי שתיים ביחס לשווי השוק של התחום לקראת מחצית השנה שעברה.

ReDefine נוסדה, כאמור, ביוני 2021, על ידי שירה ברזיס ואלון רם, שניהם אנשי מפתח בסקטור הטכנולוגי במשרד הביטחון. שני מקימי החברה הם אנשי אקדמיה עם וותק של מעל עשר שנים בתחום אבטחת הסייבר המוסדי, והיכרות עמוקה עם שוק הקריפטו.

רידיפיין מייצרת פלטפורמת “חומת אש” המוצעת בשלב זה למשקיעים מוסדיים אולם בשלבים מתקדמים מתוכננת להיפתח לשימוש גם אצל משקיעים פרטיים בשוק הקריפטו. הפלטפורמה מנטרת סיכונים במהלך חשיפה לפלטפורמות בשוק הקריפטו, מנתחת נתונים לאיתור מוקדם של סיכוני פריצה אפשריים ואף פועלת למניעת פריצות וגניבת מטבעות קריפטו באופן אקטיבי במקרה של חדירה לארנק הדיגיטלי. כיום, מנהלת רידיפיין שני מרכזי פיתוח, אחד בישראל ואחד בארה”ב, ומעסיקה 14 עובדים.

גיוס לפי שווי שוק של 50 מיליוני דולרים

הגיוס שהושלם לאחרונה בוצע לפי שווי שוק של 50 מיליון דולר עבור הסטארט אפ הצעיר. סך הכספים שגויסו על ידי החברה עד כה עומד על כ – 14 מיליוני דולרים, לאחר סבב גיוס של 3 מיליוני דולרים ביוני אשתקד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הישראליות בוול סטריט
האם הישראליות מובילות את וול סטריט לעליות?
נדלן בגרמניה
מה הופך את הנדל”ן בגרמניה לכל כך מעניין?
טסלה
המהפכה האירופאית ונקודת המפנה: אחת מכל ארבע מכוניות חדשות היא מכונית חשמלית
טכנולוגיה
ממלכת השבבים העולמית נמצאת בין סין לארה”ב
השקעה בתשתיות
השקעה בתשתיות – להפוך משבר להזדמנות!