רכב חשמלי

אירופה עוברת מהפכה חשמלית

יבשת אירופה ידועה מזה שנים רבות בהיותה מתקדמת מאוד מבחינה תחבורתית, וזאת בשל תשתיות מפותחות וכן קידום מסיבי של קווים חדשים לטובת ציבור הנוסעים. אם עד לפני מספר שנים סין הייתה זו שהובילה את המהפכה החשמלית, כיום ניתן בהחלט לומר כי יבשת אירופה נותנת פייט לא קטן. למעשה, מדינות רבות באירופה כמו צרפת, אנגליה, ספרד וגרמניה הידועות במערכות האוטובוסים המתקדמות שלהן החלו לחתום על הסכמים בשווי של מיליוני יורו עם חברות המתמחות בייצור של אוטובוסים המבוססים על סוללות היברידיות. כיום ביבשת אירופה נוסעים למעלה מ-800 אוטובוסים חשמליים. ע”פ הערכה של ארגון התחבורה הבינלאומי UPIT עד לשנת 2030 פלח השוק של אוטובוסים חשמליים יהווה כמעט מחצי מנפח שוק התחבורה הציבורית. חברות שמתמחות בפיתוח של אוטובוסים חשמליים כמו חברת BYD  מסין הנחשבת לאחת מהחברות הבולטות בענף זוכות להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים שמבינים כי ככל שהתוכניות לשילוב של אוטובוסים חשמליים באירופה כמו גם בארה”ב וגם כאן בישראל יתקדם, כך הפוטנציאל של החברות להניב למשקיעים תשואות נאות עולה.

האם גם בישראל יעברו לאוטובוסים חשמליים?

ישנן לא מעט מדינות באירופה שכבר עכשיו החלו להעביר את ציי האוטובוסים המבוססים על בנזין לרכבים חשמליים כמו דנמרק, אנגליה, רוסיה ופריז. המדינות הללו יצאו בהצהרות דרמטיות אשר במסגרתן הודיעו על יעדים שאפתנים למדי, כמו למשל ההצהרה של ראש עיריית פריז שקבע כי עד לשנת 2025 כלל האוטובוסים שינעו בעיר יהיה חשמליים. בהתאם לכך, החלו חברות כמו BYD וסולאריס לקדם חתימות על חוזים בשווי של מיליוני דולרים לטובת הפעלה של אוטובוסים חשמליים בפריסה ארצית. פולין לדוגמה חתמה על הסכם מול החברה על ייצור של מעל  500 אוטובוסים המבוססים על סוללה בהספק של 150 קילו וואט יכולים להסיע עשרות נוסעים במקביל ועל כן החברה דיווחה על היקף פעילות שזינק בהיקף של 40% בשנה אחת בלבד.

למרות הפוטנציאל האדיר של האוטובוסים החשמליים, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בתחום מאתגר הדורש מחברות המתמחות בתחום להשקיע מיליוני בטכנולוגיות כמו גם בהקמה של תשתיות טעינה. דוגמה להשקעה כספית בסדר גודל כזה ניתן ללמוד דרך חברת BVG  הגרמנית אשר הודיעה כי תשקיע יותר מחמישה מיליארד יורו לטובת הגדלת ציי הרכב, הקמת תשתיות קטינה וכן גיוס נהגים. בעבור משקיעים, גיוס הכספים אותן מבצעות החברות לטובת הגדלת נפח הפעילות והפיתוח מהווה דרך נהדרת ליצור שינוי אמיתי בתחום התחבורה, הן באירופה והן במדינות נוספות בעולם – כולל כאן בישראל, כל זאת כחלק ממערך שנועד לקדם את הנושא ולהפוך את תהליך החשמול של האוטובוסים והתשתיות לטובת יצירת עתיד תחבורתי אקולוגי וחסכוני.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדלן להשקעה
נדל”ן להשקעה: קרן ריט 1 עושה חייל
קרן ההייטק איי בי איי
השקעות אלטרנטיביות
להשקיע במחר
שוק הקריפטו
ווייבס – מטבע קריפטו רוסי שמעניין במיוחד בתקופה הנוכחית
פקקים
הישראלים עומדים בפקקים: כיצד אתם יכולים להרוויח מכך?