בית מלון על המים

לאחרונה, עושה רושם כי העולם חוזר לשפיות, מבצעי חיסונים גדולים מעלימים את הקורונה ממדינות רבות, ורעב גדול של בני האדם לחזור לטייל, לחזור לשפיות ולטעום את החיים הטובים. אחת האלטרנטיבות המעניינות היא אוניית התענוגות קרינבל פנורמה, אוניית ענק במשקל של כ-133,000 טון, באורך של כ-323 מטרים ועם כ-1,450 אנשי צוות אשר מספיקים שירות לכ-5,146 נוסעים בכל הפלגה ולמגוון יעדים. האונייה נבנתה לספק את אחת ההפלגות הטובות ביותר שיש. אמנם, האונייה עוצרת מידי פעם באזורים שטורפים את הדמיון, אך מגוון אטרקציות הכוללות מתחם בילויים וקניות, בריכות ומגלשות מים, ספא, מסעדות, מועדונים, וקזינו מפואר ישאירו אתכם עסוקים לזמן רב בלב האוקיינוס.

הפלגה פיננסית חדשה או נס כלכלי?

הנהלת החברה ובעלי המניות בהחלט ירצו לשכוח את תקופת הקורונה, תקופה שגרמה לנזק כלכלי גדול ומשמעותי, מרץ 2020 בהחלט היה סיוט גדול עבור חברת התענוגות הגדולה שנקלעה למצוקת מזומנים קשה. פעילות החברה הושבתה באופן מלא, הנהלת החברה החלה לחפש מקורות מימון והיה נראה שהחמצן הולך ואוזל, מרוץ נגד הזמן. לפעמים, המציאות טורפת את הדמיון, בעוד הנהלת החברה חיפשה מקורות מימון שהיו יקרים, הגיע הפדרל ריזרב עם גלגל הצלה חסר תקדים בסוף חודש מרץ 2020. תכנית הלוואות חסרת תקדים אפשרה לחברות לגייס הון עתק בקלות רבה, במהירות ובגיבוי ממשלתי. הנהלת החברה גייסה ב-1/4/20 סכום של כ-6 מיליארד דולר לפעילות השוטפת של החברה. בהסתכלות לאחור, יכול להיות שזה המהלך שהציל את חברת הענק מפשיטת רגל או מהשתלטות עוינת. חשוב לציין, כי המהלך של הפדרל ריזרב היה להציל חברות טובות שנקלעו לתקופה מאתגרת בעקבות משבר הקורונה.

בית מלון על המים 2

משבר הקורונה לא ריחם על השווקים הפיננסים, מניות הקרניבל קרוז איבדו כ-58% מסוף 2019 ועד סוף 2020. גם לאחר התאוששות השווקים ומניות הטכנולוגיה בפרט, החברה לא הצליחה להתרומם היות וענף התיירות נכנס לתקופת אי ודאות ולתרדמת חורף ארוכה. חברת קרניבל קרוז מעסיקה כ-150,000 עובדים, הסיוע הגדול של הממשל האמריקאי עזר לחברות רבות לצלוח את המשבר הגדול, חברות כמו Airbnb, פורד מוטור, דלתא איירליינס ועוד. בתקשורת דיווחו כי קרניבל קרוז קיבלה יחס מועדף בגלל היחסים הקרובים של יו”ר החברה מיקי אריסון ונשיא ארה”ב לשעבר דונאלד טראמפ. הנהלת החברה מסרה כי המימון הגיע בעקבות היכולות הפיננסיות של החברה, בעקבות נכסים גלובליים ובהתבסס על צוות פיננסי נפלא שגיבש תוכנית מצוינת לניהול ויציאה מהמשבר, החברה דוחה מכל וכל קשר או מעורבות של ממשל ארה”ב בראיון ל-DailyMail. כיום, נסחרות מניות החברה בשער של כ-26.86$ ליחידה, עם תשואת דיבידנד של כ-7.45%.  הצמיחה והתאוששות של קרניבל קרוז תלויה בענף התיירות, האם הוא התאושש ב-2021?
אפשר לומר ש-2021 מביאה תקווה חדשה, החיסונים משפיעים על מקומות מסוימים ופחות אנשים חולים ב-COVID19. כבר היום כ-10% מאוכלוסיית ארה”ב קיבלה לפחות חיסון אחד, בנוסף, החיסונים הוכיחו את יעילותם בנגיפים ובמוטציות השונות, כך שעושה רושם אם לא יהיו הפתעות, ענף התיירות בהחלט עשוי להתאושש השנה והנהלת הקרניבל קרוז תחזור לנשום לרווחה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

וולת'סטון
למה לבחור כשאפשר גם וגם? הבשורה הגדולה של עולם ההשקעות
סייבר
הדבר הגדול הבא: סייבר סקיוריטי
השקעות
כיצד לגוון את תיק ההשקעות וכך להקטין את רמת הסיכון?
אדידס אדידס
אדידס מכרה במטאוורס NFTs בשווי של 23 מיליון דולרים
שוק הקריפטו
רשות המסים מודיעה על הטבות למשקיעים בשוק הקריפטו