השקעה בנדלן

מבין האפשרויות להשקיע בנדל”ן כערוץ השקעה אלטרנטיבי, שאינו מגלם את התנודתיות של שוק ההון והמאפשר גידור, סיכון מועט, יציבות ועליות ערך גבוהות בשנים האחרונות – כנראה שהשקעה דרך קרנות נדל”ן היא הדרך הנוחה ביותר להשקיע. בניגוד להשקעה בנדל”ן, שם המשקיע בוחר את הנכס, רוכש אותו, מממן ומתחזק אותו, וההשקעה “סובלת” מאבדן נזילות של מאות אלפי שקלים ומעלויות עקיפות בשיעורים של 30% ויותר מסך ההשקעה – השקעה בנדל”ן דרך קרנות נדל”ן ומסגרות מתמחות, מציעה למשקיעים ערוץ השקעה אלטרנטיבי המאגד ממש את הטוב שבכל העולמות:

  • השקעה בנדל”ן דרך קרנות מאפשרת סכומי השקעה נמוכים ללא מימון חיצוני בעלויות גבוהות
  • ערוצי השקעה בנדל”ן דרך קרן השקעות מקצועית מאפשרת בדרך כלל השקעה בטווחים בינוניים עם יותר שמירה על נזילות סכומי ההשקעה
  • כל הניהול של נכסי ההשקעה לא מוטל על המשקיע אלא על מנהלי הקרן, כך שהניהול מקצועי ולמשקיע נותר רק לגרוף את התשואה
  • קרנות המתמחות בהשקעה בנדל”ן מחזיקות בדרך כלל פורטפוליו מגוון של נכסים שמספק משקיעים מעורבים בהם – כך שגם תיק ההשקעה בנדל”ן מקבל פיזור לטובת הפחתת סיכונים בהשקעה

IBI PILLAR הוא ערוץ ההשקעות בנדל”ן של בית ההשקעות IBI, המשקיע בפרויקטי נדל”ן בעיקר בארצות הברית ובגרמניה, עם פוטנציאל להתפתח לארצות נוספות באירופה. בית ההשקעות מנהל כ – 20 נכסים בארה”ב ועוד מספר נכסים בגרמניה, ומבצע השקעות ביחד עם שותפים אסטרטגיים יציבים בשוק כמו למשל חברת הנדל”ן המקומית ריאליטי גרמניה (עימה שיתפה IBI PILLAR פעולה ממש לאחרונה כאשר השקיעה כ – 50 מיליוני שקלים ברכישת נכסים מסחריים בברלין, זה שיתוף הפעולה השלישי של IPI PILLAR עם החברה), אלקטרה נדל”ן (בספטמבר השנה ביצעה IBI PILLAR את ההשקעה העשירית בשיתוף עם אלקטרה נדל”ן בארה”ב, ונכון להיום שתי החברות מנהלות שמונה פרוייקטי נדל”ן במשותף), חברת אפריקה ישראל, ועוד.

המאפיינים הייחודיים של השקעה בנדל”ן עם IBI PILLAR

זרוע הנדל”ן של בית ההשקעות IBI מעודד משקיעים פרטיים ומוסדיים לשתף עימו פעולה, ובעוד למרבית הפרויקטים בהם מעורבת החברה היא נוטה להיכנס עם שותף אסטרטגי, החברה קוראת למשקיעים פרטיים לשקול השקעה בפרויקטים השונים של החברה.

משקיע פרטי המעוניין להשקיע בפרויקטים של IBI PILLAR נדרש לבחור את הפרוייקט שבו הוא מעוניין להשתתף, הפרויקטים הפנויים לגיוס הם רק אלה שהסכום למימון שהוקצב להם עוד לא גוייס, כאשר בכל פרוייקט מוגדר סכום מינימום להשקעה, ברוב הפרויקטים סכום המינימום להשקעה הוא 150,000 דולרים, שהם כ – 480,000 שקלים. גם תנאי ההשקעה נקבעים לכל פרוייקט בנפרד, כאשר במרבית הפרויקטים משקיע מתחייב שלא למשוך את כספי ההשקעה בחמש השנים הראשונות.

כך מתאפשר למשקיעים המחפשים השקעה בנדל”ן בסכומים נמוכים יחסית ולטווחי זמן בינוניים, לבחור נכס להשקעה, להשקיע ביחד עם קבוצה מצומצמת מאוד של משקיעים פרטיים ובדרך כלל שתי שותפות אסטרטגיות שאחת מהן היא IBI PILLAR, וליהנות ממעטפת של שירותים לבחירה, לרכישה, לאחזקה, לאיכלוס ולתפעול הנכס על ידי צוותים מקצועיים ותוך שמירה על שיעורי רווח גבוהים מהנכסים המניבים בהשקעה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הצפרדע הישראלית מטריפה את העולם  – ג’יי פרוג
השקעות נדל"ן
זריחת הנדל”ן – כיצד להשקיע במגוון פרויקטים אלטרנטיביים?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: מדדי העולם ממתינים להתפתחויות בסין, מניית לואי ויטון מזנקת ב-3%
סין
עוד בשורת איוב לתאגידים בסין: הממשל נגד מותגי היוקרה ונגד האולטרה עשירים במדינה
קריפטו
המטבע אינטרנט קומפיוטר נכנס לשוק המטבעות