איך יראה שוק התעסוקה

שוק התעסוקה עובר טלטלה עזה בשנה האחרונה על רקע נגיף הקורונה אך גם כפועל יוצא משינויים שמתרחשים ומשפיעים על רבבות עובדים כאן בישראל וברחבי העולם. כיצד אתם כמשקיעים יכולים לנצל את העתיד של שוק התעסוקה לטובת תיק ההשקעות שלכם?

שוק התעסוקה העתידי: כך תוכלו לנצל אותו לטובת תיק ההשקעות שלכם

שוק התעסוקה במדינת ישראל בדומה לעולם חווה בעשור האחרון שינויים מרחיקי לכת.. אחד הסממנים הברורים לשינויים הללו נובע כתוצאה ממחסור אדיר בעובדים, בעיקר בתחומי ההייטק, טכנולוגיה וביו-טק. כל אלו הם למעשה תחומים שזוכים להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים שמבינים כי פני העתיד טמון דווקא בחברות הללו שמצליחות למנף את פעילותן בישראל ומעבר לים ובהתאם לכך לגייס כספים לטובת פיתוח. אולם, מאחר וכאן בישראל מערכת החינוך נכשלת פעם אחר פעם בהכשרה של בני הנוער לקראת העתיד נוצר מחסור שמשפיע על היכולת של אותן חברות לצמוח ולגדול. שוק התעסוקה בעתיד מבוסס ברובו על אלמנטים טכנולוגיים שחלקם יחליפו ידיים עובדות או לחילופין יאפשרו לעובדים להתמחות במספר תחומים במקביל, מתוך הבנה כי שוק התעסוקה בעתיד מבוסס ברובו על הכשרה טכנולוגית שמתקדמת בקצב מואץ. נגיף הקורונה הוביל את הדחיפה הטכנולוגית מספר שלבים קדימה, ועדות לכך ניתן לראות בזינוק של חברות טכנולוגיה כמו גם בינה מלאכותית שמהוות ללא ספק את פני העתיד בשוק התעסוקה.

מדוע השקעה באותם חברות יכולה לסייע לכם לגיוון תיק השקעות?

כאמור, היכולת שלכם כמשקיעים מתוחכמים אשר משתמשים בכספים נזילים לטובת השקעה בעלת פוטנציאל היא חלק בלתי נפרד מהיכולת להיערך לעתיד, ובעיקר בכל הקשור לשוק התעסוקה. ע”פ הערכות של מומחים, ב 47% מהמקצועות כיום עתידים להיעלם בטווח של מספר שנים וזאת בשל שימוש ברובוטיקה כמו גם טכנולוגיה המחליפה את הצורך בידיים עובדות. השקעה בחברות הללו אשר מכשירות את דור העתיד ומספקות את מקומות העבודה של העתיד מהווה הזדמנות מעולה לטובת גיוון תיק ההשקעות, כחלק ממעבר טבעי בין השקעה בתעשייה המסורתית לתעשייה חדשנית שעתידה להוביל את שוק התעסוקה בעשורים הקרובים.

שינויים מרחיקי לכת בתעשייה המסורתית

אם עסקינן בתעשייה המסורתית, לא ניתן להתעלם מהגידול במספר המשרות של מהנדסים ואנשי טכנולוגיה אשר מובילים את התעשייה המסורתית לעבר עידן חדש, כפי שניתן לראות לדוגמה בנושא הבנקאות. הבנקים החלו להטמיע מערכות דיגיטליות שנועדו לספק ללקוחות שירות מקצועי, מהיר ויעיל, והבנקים אינם לבד. יותר ויותר תעשיות מסורתיות מתחילות (אומנם בצעדים קטנים) לבצע שינויים ואף הכשרות לעובדים שבעתיד יהוו את ליבת העסקים כאן בישראל ובוודאי בעולם. המגמה הזו היא חלק בלתי נפרד מהיכולת שלכם כמשקיעים להיות עם אצבע על הדופק ולהבין כי השינויים שעובר שוק התעסוקה ישפיעו באופן ניכר על התשואות, ועל כן השקעה בחברות המתמחות באוטומציה, מחשוב, בינה מלאכותית וסייבר דרך השקעות אלטרנטיביות הוא חלק בלתי נפרד מהצטרפות לעידן מסקרן ומרתק הפותח הזדמנויות חדשות בפני עובדים ומנהלים אך גם בעבורכם כמשקיעים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

החשמלית של יונדאי
מהפכה בעולם הרכב: החשמליות של יונדאי מגיעות לארץ?
ביוטק
השקעות ביוטק – מה קורה כשחדשנות רפואית ומינוף פיננסי נפגשים?
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות
משכנתא
משכנתא לסגירת חובות – לצאת לדרך חדשה
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – מה זה אומר ואיך מתחילים?