קאנביס

אין ספק כי השקעה בחברות ביוטק המתמחות בשוק הקנאביס נחשב לאחד הטרנדים החמים בשוק ההון. אם בעבר החברות הללו זכו ללא מעט חשדנות מצד משקיעים, כיום חברות המתמקדות בפיתוח, שיווק וייצור של קנאביס זוכות להתעניינות אדירה – ולא בכדי. מדוע? יצאנו לחקור וחזרנו עם תשובות.

השקעה בשוק הקנאביס: תעשייה ששווה מיליארדים

שוק ההון הוא שוק מרתק אשר רק הולך ומתפתח, וזאת כתוצאה מכניסה של חברות מובילות בתחומן המשנות את הדרך שבה אתם כמשקיעים מרכיבים את תיק ההשקעות שלכם. למעשה, אחת מהתעשיות המרכזיות שמצליחות להוביל בשוק ההון הן חברות הקנאביס, וזאת בשל ביקוש הולך וגובר מצד הצרכנים כמו גם שינויים רגולוטוריים המאפשרים לאותן חברות לייצא ולשווק את צמח הקנאביס, לשימוש עצמי או רפואי. למרות שבישראל פועלות רק 20 חברות הנסחרות בשוק ההון, הן מצליחות בהצלחה יתרה לשנות את תוואי השוק ולמעשה להוביל לפריצת הסחר של חברות נוספות העוסקות בתחום. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם, ולמרות היותה מדינה קטנה – היא שולטת בנתח משמעותי בתעשיית הקנאביס, בייחוד בתחום של מחקר, ייצור ושיווק של קנאביס לצרכים רפואיים. בעבורכם כמשקיעים, מדובר בבשורה אמיתית ואפילו מרגשת, בשל היכולת שלכם להיכנס לתחום של השקעות אלטרנטיביות ובהתאם לכך לקחת חלק בתעשייה ששווה במיליארדים, ובעתיד – טריליונים.

22 מיליארד – מספר הקסם (וזה רק בארה”ב!)

שוק ההון בארה”ב חווה תנודות עזות, אולם בכל הקשור לשוק הקנאביס – מדובר באחד הנתיבים הבטוחים ביותר. למעשה, ע”פ הערכות של כלכלנים בכירים התעשייה בארה”ב הצליחה לגייס מאז 2017 9.5 מיליארד דולר, בשנת 2020 ובשנים הבאות התעשייה הזו תכניס לשוק ההון כ 22 מיליארד דולר – סכום עצום לכל הדעות בעבור תעשייה אשר עד לפני מספר שנים נחשבה בעיני רבים כלא חוקית במקרה הטוב ובמקרה הרע כבלתי אמינה. אולם, בשל שורה ארוכה של מחקרים כמו גם קרנות מובילות אשר החלו לגייס כספים בקרב משקיעים לצד תהליכי לגיטילזציה בארה”ב, אירופה ובקרוב כאן בישראל – ניתן לראות כיצד יותר ויותר משקיעים פרטיים כמו גם מוסדיים מחליטים להביע אמון באותן חברות, מתוך הבנה כי מדובר בדור העתיד של שוק ההון.

מהם התחומים בהם ניתן להשקיע בקנאביס?

חברות הקנאביס מתמקדות במספר תחומים: טכנולוגיה, צריכה, ביוטכנולוגיה, חקלאות, שיווק ופרסום כמו גם תוצרי קנאביס כמו קרמים, מאכלים ואפילו משקאות המבוססים על הצמח. מאחר ומדובר בתחום מרתק החולש על מספר עצום של תחומים, אתם כמשקיעים יכולים לבצע את ההשקעה שלכם בשוק ההון ובנכסים אלטרנטיבים בהתאם לצרכים שלכם ועם שימת דגש על אפשרות להשקעה בחברות עצמן או בחברות אחזקה המחזיקות במניות באותן החברות. באמצעות קרן סיטרין המתמחה בליווי של חברות טכנולוגיות תוכלו גם לקחת חלק בקדמת הטכנולוגיה והמחקר של המאה ה 21, כפועל יוצא מהתקדמות התעשייה מאז החלה לפעול עוד בשנות ה 80.

סיכונים הכרוכים בהשקעה בתחום הקנאביס

כמו בכל תחום בשוק ההון, גם השקעה בתחום הקנאביס כולל סיכונים. אולם, כפי שאתם בוודאי יודעים – ככל שהסיכון גבוה יותר, כך הפוטנציאל לקבלת תשואה עולה, ועל כן ליווי מצד קרנות מובילות היא הכרחית לצורך גיוון תיק השקעות כמו גם הבנה יסודית מבחינה משפטית ורגולטורים לגבי הפעילות של החברות בהן אתם מחליטים להשקיע. לסיכום, ייעוץ מקצועי הכולל היכרות עם חוקי המיסוי והתמחור, חוקיות וסיכוני דילול הם הכרחיים, כל זאת בכדי שגם אתם כמשקיעים תוכלו להרכיב תיק השקעות המורכב משוק משגשג ומרתק, כמו גם מניב תשואות יציבות ונאות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

משכנתא
משכנתא לפושטי רגל שקיבלו הפטר ועדיין מסורבים למשכנתא!
חדשות אלטרנטיביות
חדשות אלטרנטיביות – השבוע שהיה בעולם ההשקעות
השקעה אלטרנטיבית
אסטרטגית השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות
המסע של ארנו לפסגת העולם
קורונה
קורונה תוצרת מקסיקו, קורונה תוצרת סין