מטבעות קריפטוגרפים

2022 כבר כאן – והגיע הזמן להתקדם עם ערוצי השקעה אלטרנטיביים שיצרו פיזור רחב יותר לתמהיל ההשקעות שלכם. שוק הקריפטו מגלגל מעל 2.2 טריליוני דולרים, וביטקוין, המטבע הגדול היציב והוותיק ביותר בשוק אחראי רק ל – 894 מיליארד מהם. מי המטבעות המשמעותיים הנוספים בקריפטו, איך משקיעים בשוק הקריפטו בישראל ולמה זה כדאי?

שוק הקריפטו – אפיק השקעות אלטרנטיביות נפוץ, גם בישראל

המאפיין המרכזי של שוק הקריפטו הוא התנודתיות שלו. באין מוסד פיננסי או ארגון בירוקרטי שדואג ליציבות המטבעות, אנחנו יכולים לראות – ואנחנו אכן רואים, איך מטבעות מאבדים עשרות אחוזים מערכם במספר שעות בודדות. זה קורה גם לכיוון השני, כשמטבעות קריפטוגרפים מוסיפים מאות ואלפי אחוזים לערכם בתוך זמן קצר. מוערך כי תנודתיות זו במחירי מטבעות קריפטו היא זו האחראית לז’אנר החדש של המיליונרים בעולם, הם מכונים מיליונרים של קריפטו, ועל פי הערכות יש מעל מאה אלף כאלה בעולם.

אבל שוק הקריפטו מתאים גם למי שמחפשים השקעה יציבה יותר לטווח ארוך. אם נסתכל על חמשת המטבעות הגדולים מבחינת שווי שוק בשוק הקריפטו, הם ביטקוין (894 מיליארד דולרים), את’ריום (442 מיליארדי דולרים), בייננס קוין (90 מיליארד דולרים), תת’ר (78 מיליארדי דולרים) וסולאנה (53 מיליארדי דולרים), אנחנו רואים שכל החמישה השיגו תשואה לא רעה בשנה האחרונה: בהתאמה, 63% תשואה, 393%, 1,266%, 3%, ו – 9600% תשואה). המסקנה תהיה דומה גם אם נבדוק את המטבעות הגדולים והיציבים לאורך יותר זמן, למשל הביטקוין הרוויח בחמש השנים האחרונות 5,103% תשואה.

בכל זאת כמובן שאין כדי להבטיח שחמש השנים הבאות ישיגו תשואה דומה למשקיעים בביטקוין, אבל ביחד עם זאת ניראה שבשלב זה השקעה במטבעות יציבים, מוכרים וגדולים מהווה ערוץ השקעה רווחי לטווח ארוך.

איך משקיעים בשוק הקריפטו?

אחת הפלטפורמות הבולטות בשוק הקריפטו היא קוינבייס, שהונפקה בנאסד”ק האמריקאית באפריל השנה. קוינבייס מאפשרת מסחר במאות צמדים שונים של מטבעות קריפטוגרפים אבל נכון להיום, לא ניתן לסחור באמצעות קוינבייס מישראל. פלטפורמה מוכרת נוספת להשקעה בשוק הקריפטו היא בייננס, והיא זמינה למשקיעים מישראל המעוניינים לרכוש מטבעות קריפטו ולנהל ארנק דיגיטלי המכיל מטבעות שונים. בייננס מאפשרת גם היא השקעה במגוון עצום של מטבעות, החיבור אל חשבון הבנק או כרטיס האשראי למשיכת כספים מחשבון הבנק ורכישת מטבעות הוא פשוט – אולם הממשק באנגלית והתמיכה בשעות הפעילות של אתרי אינטרנט בחו”ל.
פלטפורמות ישראליות המאפשרות השקעה במטבעות קריפטו בשימוש בממשק בעברית ותמיכה בישראל הן ביטס אוף גולד ו – Bit2c.

היבטי מיסוי בהשקעות בקריפטו

בישראל השקעה בקריפטו נופלת בין הכיסאות בהיבטים של מיסוי, המרה ל”כסף פיאט” (כמו דולרים או שקלים) והעברת רווחים וכספים מארנקים דיגיטליים לחשבון הבנק. נכון להיום, אלפי משקיעים בשוק הקריפטו לא מצליחים להעביר סכומי כסף מהארנק הדיגיטלי שלהם לחשבון הבנק, ונגיד בנק ישראל פרסם רק לאחרונה כי יש בכוונתו לפרסם תקנות מקיפות בנוגע למיסוי, המרות, והיבטים נוספים של מסחר בקריפטו.

השקעה במטבעות קריפטוגרפים דרך בתי ההשקעות

כיום קיימים בתי השקעות ישראלים אשר מספקים שירותי מסחר במטבעות קריפטוגרפים ראשיים ומקלים על המשקיע בכל הנוגע לתפעול ומיסוי, בנוסף לכך ניתן להיחשף דרך אותם בתי השקעות להשקעה במטבעות קריפטוגרפים ללא פתיחת ארנק אישי ובכך להוריד את הסיכונים התפעוליים שבהשקעה.

בשורה התחתונה – האם זה משתלם?

אין ספק שגיוון תיק ההשקעות היא הדרך הטובה ביותר לפזר סיכונים ולהמנע מהפסדים. שוק הקריפטו, המתנהל על פי חוקי תנודתיות שונים לחלוטין מזה המאפיין את שוק ההון ה”מסורתי”, מציע אפשרות מעניינת להשקעה לטווחים קצרים או לטווח ארוך. משקיעים שמחפשים גיוון בערוצים המקובלים של השקעות אלטרנטיביות לתיק ההשקעות שלהם בשנת 2022, עשויים לגלות עניין ברכישת מטבעות קריפטו כאפיק לגידור תיק השקעות מנוהל בשוק ההון.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הנדלן בארץ
תרבות המשפחה הקטנה, תשפיע על הנדלן בארץ?
אנרגיה מתחדשת
הטכנולוגיה של העתיד: נטרול פחמן
כמה עולה הובלה בישראל ומהי הובלה אלטרנטיבית?
איילון מאסק
הצעד הבא של איילון מאסק: המרדף אחר הפחמן ופרס של 100 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגי בתחום
השקעה אלטרנטיבית
מהו הפרויקט האלטרנטיבי של ערב הסעודית?