אימון אישי לעסקים

המילה “אימון” לבטח מעלה בראשכם תמונה ספציפית, בה אתם לבושים בבגדי ספורט, “נקרעים” ומזיעים. באימון עם מאמן עסקי אמנם תידרשו להשקיע (ולא מעט), אך מחוץ לחדר הכושר. האימון העסקי הוא אימון מנטלי שתכליתו לאתגר אתכם, לשקף בפניכם את ההרגלים המעכבים שלכם, לזהות אתכם יחד את אזור הנוחות (שהרי ממזמן אינו נוח) ולאפשר לכם לפרוץ גבולות ולכבוש את מטרותיכם!

מיהו קהל היעד לאימונים אישיים לעסקים?

 • שכירים עם חלום על עסק עצמאי – חלום העצמאות קוסם להמון שכירים. עם זאת, מעטים אלו שבאמת מעזים לעשות את הצעד לקראת הדבר הגדול הזה שנקרא “הגשמת חלום”. דווקא ההבנה כי החלום יכול להתגשם, גורמת לעתים לתקיעות שמעכבת את העשייה וההתפתחות. מאמן עסקי מוכשר ומנוסה, מלווה ומסייע לשכירים לעשות את הצעד אל עבר ג’וב מאתגר, עשייה משמעותית והגשמה עצמית.
 • עצמאים שהגשימו ורוצים להגשים עוד – מה שמשאיר את בעלי העסקיים הקיימים “ערים” הם החלומות והיעדים החדשים. בעוד המטרות במרבית המקרים ידועות וברורות, הדרך לכבישתן נוטה לעתים להיות מעורפלת. בעלי עסקים שזקוקים לאדם אובייקטיבי שיסלול בעבורם את הדרך או רק יאיר להם אותה עם פנס, פונים ליועץ עסקי.

אימון מנטלי עם מאמן עסקי – מה זה אומר?

דרך נחמדה להמחיש לכם את הרעיון היא דווקא עם דוגמא אחרת, מעולם האימון הגופני. לאחרונה נחתמו המשחקים האולימפיים בטוקיו. המשותף לכל הספורטאים שהגיעו למעמד המכובד (קל וחומר אלו שחזרו למדינותיהם עם מדליות), הוא העובדה כי כולם בכושר פיסי מצוין! יכולותיהם הגופניות הינן תוצר של התמדה, אימונים ונחישות, ובזכות השילוש הזה הם הגיעו אל הפסגה המקצועית הנחשקת ביותר!

כבעלי עסקים שרוצים להפוך את “התוכניות” להישגים, עליכם להיצמד לפורמולה של אותם ספורטאים: אימונים והתמדה! ההבדל היחיד? האימונים שלכם יתמקדו בחיזוק הפן המנטלי ולא בהעלאת מסר השריר. מאחורי כל ספורטאי מצטיין עומד מאמן מקצועי, ומאחורי כל בעל עסק שמתגאה בהישגים מרשימים עומד מאמן עסקי. ואיך יוצרים חוזק מנטלי? בין היתר באמצעות הדברים הבאים:

 • הבנת “המערכת האישית” והשפעותיה
 • טיפוח מודעות לאמונות (האם הן מעכבות או מקדמות?)
 • זיהוי הדפוסים המעכבים וסילוקם
 • אימוץ הרגלים מעצימים ומחזקים
 • עבודה מעמיקה על דימוי עצמי וביטחון עצמי
 • חידוד כישורים ויכולות ועוד…

מישהו לצעוד איתו: איך בוחרים מאמן עסקי?

מאמנים עסקיים? יש בשפע. מאמנים עסקיים מקצועיים מומלצים? הם קצת יותר נדירים. רגע לפני שאתם מתמסרים לתהליך ומשקיעים את מיטב משאביכם, דעו ע”פ אילו פרמטרים כדאי להעריך את המאמן והתאמתו אליכם:

 • כימיה וחיבור – ללא ספק, זהו הדבר החשוב ביותר! מדוע? משום שהערך שהמאמן יוכל לספק לכם, לא יבוא לידי ביטוי ללא כימיה מצוינת ביניכם. המאמן חייב להיות “דובר השפה” שלכם, לייצר אצלכם נוחות ולהצית בכם מוטיבציה. ההתמסרות לתהליך וההצלחה בו, מותנות בחיבור אישי הרמוני-מושלם! העריכו מאמו שמקשיב לכם ולא שומע אתכם, ושברגישותו מצליח לחלץ ממילותיכם הבנה ופתרונות.
 • יכולות מקצועיות מוכחות – אז מה מעניק למאמן את הלגיטימיות לעסוק באימון עסקי? ההבנה שלו בעסקים ובאנשים. מצופה מהמאמן להבין לעומק את עולמות הניהול, ולהציע עבור האתגרים/יעדים כלים יישומיים-מוכחים.
 • המלצות מלקוחות – השיתוף של המאמן אתכם בניסיונו, כישוריו והצלחותיו, חיוני והכרחי! עם זאת, מומלץ לכם מאד להתרשם גם מהמלצות של לקוחות שהסתייעו במאמן. כך, תוכלו ללמוד ממקור ראשון ואובייקטיבי על איכויותיו של המאמן, השפעותיו של המתאמנים, האם הוא באמת הצליח ליצור שינוי משמעותי בעסק/קריירה וכיוצא בזה.

הצלחתכם תלויה בדבר אחד בלבד – בכם! המאמן העסקי חגי שלו, ישמח ללוות ולהוביל אתכם בתהליך מעצים של ליווי עסקי לעסקים.

השקעות אלטרנטיביות
המסע של ארנו לפסגת העולם
טכנולוגיה
טכנולוגיה נגד נוסטלגיה: מהפכת הצעצועים לילדים
300 אלף
בעלי הון עצמי של 300 אלף שקל ומפחדים משוק ההון? יש לנו אלטרנטיבה בשבילכם!
תעופה
מסע בין כוכבים וכרטיס לחלל החל מ-450 אלף דולר
טכנולוגיה
הטכנולוגיה תנצח את הקומוניזם: וייטנאם שואפת לכלכלה דיגיטלית