אלקטרה

אלקטרה היא מהחברות הוותיקות ביותר בישראל. היא הוקמה בשנת 1945 והחלה בייצור מזגנים כחול לבן כעשור לאחר הקמתה. היום, חברת אלקטרה מורכבת משלוש ענקיות ציבוריות ובבעלות חברת אלקו: אלקטרה בע”מ עוסקת בבנייה, חשמל, צנרת, מיזוג ועוד, והיא נסחרת במדד תל אביב 125; אלקטרה מוצרי צריכה מייצרת ומשווקת מכשירי חשמל ונסחרת גם היא בבורסה של תל אביב; ואלקטרה נדל”ן עוסקת בייזום, השקעה וניהול נכסי נדל”ן – אף היא נסחרת בבורסה בתל אביב.

במהלך שנת 2012, השיגו שלושת החברות תשואה מרשימה עבור המשקיעים שלהן: מניית אלקטרה השיגה תשואה של 26.69% לאורך שנת 2021, מניית אלקטרה צריכה השיגה 37.14% תשואה מתחילת השנה, ומניית אלקטרה נדל”ן השיגה תשואה של לא פחות מאשר 137.5% מאז תחילת 2021.

בתחילת החודש (נובמבר 2021) דווח כי חברת אלקטרה צריכה נכנסת לשוק המוצרים הסולאריים והאנרגיה הירוקה, והציפייה היא כי ענקית הייצור והסחר תכבוש בסערה את השוק הישראלי.

אלקטרה צריכה חתמה על הסכם שותפות עם סולאראדג’

חברת סולאראדג’ טכנולוגיות היא מהחברות הישראליות המובילות בשוק המקומי והבין לאומי בתחום הייצור של מתקנים פוטו וולטאיים לייצור אנרגיה מהשמש. מניית סולאראדג’ עלתה מתחילת השנה בכ – 56.77%, והדו”חות שפרסמו לאחרונה עקפו את תחזיות הרווח לרבעון השלישי של 2021.

בתחילת החודש דווח כי סולאראדג’ ואלקטרה צריכה מתעתדות לשתף פעולה. אלקטרה צריכה, הבעלים של רשתות ענק כמו מחסני חשמל ושקם אלקטריק, תשווק את מוצרי סולאראדג’ בארץ תחת המותג שלה – כולל שיווק פאנלים לייצור חשמל סולארי וממירים, להתקנת מערכות ביתיות לייצור חשמל מהשמש.

בנוסף לעסקה זו, רכשה אלקטרה צריכה את השליטה בחברת סולאר סנסיי, המשווקת בישראל את הפאנלים והאביזרים להתקנות מערכות ייצור חשמל ביתיות אקולוגיות של סאנפאואר – הענקית האמריקאית שדיווחה על עלייה של מעל 300% במכירות מוצרי ייצור החשמל ממקורות מתכלים שלה במהלך שנת 2021. אלקטרה מחזיקה כעת 50.1% ממניות חברת סולאר סנסאי, ועל פי החוזה שנחתם בין שתי החברות, כלל הפעילות העסקית והשיווקית בין שתי החברות, תבוצע תחת חברה חדשה בשם “אלקטרה סולאר ציוד”.

הצפי: עוד 400 מיליון ₪ ב – 3 השנים הקרובות

כאמור, אלקטרה היא מחברות הענק בשוק הישראלי. היא מחזיקה במספר רשתות ענק לשיווק, מנהלת פרוייקטי נדל”ן עצומים בארץ כמו גם בחו”ל, והיא שם דבר בייצור מוצרי חשמל ומיזוג. הכניסה לסקטור ייצור החשמל ממקורות שאינם מתכלים צפויה להכניס לקופות החברה עוד כ – 400 מיליוני שקלים בתוך שלוש שנים, אלו הן שנות החדירה שלה לשוק, עם פוטנציאל צמיחה מרשים בשוק הישראלי שהוא רחוק ממיצוי בתחום התקנת המערכות הסולארית לייצור ביתי של חשמל.

האם זה הזמן לרכוש מניות אלקטרה?

שלושת המניות מחברת אלקטרה הן חברות יציבות ומבוססות, שערכן עלה משמעותית בחמש השנים האחרונות. מבין השלוש זו דווקא אלקטרה צריכה שערכה סבל מתנודתיות גבוהה והציג ירידות שערים לאחרונה (על אף עליה במחיר המניה של 65.4% ב – 12 החודשים האחרונים, בששת החודשים האחרונים רשמה מניית אלקטרה צריכה ירידת ערך של כמעט 3%). אין ספק שכניסת אלקטרה צריכה לשוק המוצרים הסולארים והאקולוגיים, פותחת פתח לפעילות עניפה יותר ולרווחים גבוהים יותר של החברה, ולצד התשתית השיווקית והניסיון העתיר בתחום מוצרי החשמל – הסיכוי של אלקטרה צריכה להפוך שם דבר בשוק הישראלי עם המותג החדש “אלקטרה סולאר ציוד” הוא גבוה. מניית אלקטרה עשויה להוות תוספת לתיק השקעות מנוהל שתספק יציבות לצד השקעה אחראית בתחום הפיתוח הסביבתי והאקולוגי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רולס רויס
הקורונה עושה טוב לרולס רויס: זינוק של 62% במכירות כלי רכב
מארק צוקרברג
צוקרברג רוצה עולם חדש: המשקפיים החכמות של פייסבוק רואות מציאות אחרת?
טוויוטר
טוויטר תשלם כדי שאף אחד לא ישמע את ציוץ הציפורים: החברה מפסידה בתביעת ענק למשקיעי החברה ותשלם 810 מיליון דולר
נדל”ן
מה ההבדל בין חשיפה לנדל”ן דרך הבורסה לבין חשיפה לנדל”ן דרך קרנות לא סחירות?
האם ביטוח הרכב משתנה בהתאם למספר הרכבים בבית?