השקעות באנרגיה ירוקה

זה לא סוד שתחום ההשקעות האלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה. אולם, בתוך ההשקעות האלטרנטיביות ניתן לראות התעניינות הולכת וגוברת בכל הקשור לאנרגיה ירוקה. מדוע? ובכן, אנחנו כאן עם מידע שיכול לגוון לכם את תיק ההשקעות כמו גם לפתוח צוהר לקראת עתיד אקולוגי.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת – תחום מסקרן ובעל משמעות עצומה לעתיד העולם

לא פעם כאשר אתם כמשקיעים חושבים על גיוון תיק ההשקעות, ההחלטה שמנחה היא קודם כל התשואה אותה ניתן לקבל. אבל מה אם היינו אומרים לכם כי לגיוון תיק ההשקעות באמצעות השקעות אלטרנטיביות יש משמעות גם מבחינת עתיד העולם? המודעות לזיהום האוויר עלתה באופן משמעותי, ואם בעבר המושג “התחממות גלובלית” היה נתון במחלוקת, כיום רבים מבינים כי מדובר בנושא בוער בו נדרש לטפל באופן מיידי. אחת הדרכים לטיפול בנושא היא ללא ספק אנרגיה ירוקה, תחום מרתק המשלב בין טכנולוגיה לבין מודעות סביבתית. אם בעבר החברות שעסקו בתחום היו ספורות, כיום ניתן לראות עשרות חברות בינלאומיות כמו גם ישראליות שמשנות את המפה והופכות את התחום של אנרגיה ירוקה לאחד התחומים המרתקים והמסקרנים ביותר. למשקיעים אשר מעוניינים לגוון את תיק ההשקעות, מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לקחת חלק בשינוי מהותי שהולך וצובר תאוצה.

שילוב בין טכנולוגיה לבין עידוד ממשלתי

מדינות רבות בעולם החלו להציב יעדים לצורך מעבר לאנרגיה ירוקה. גם כאן בישראל ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של שימוש באנרגיה ירוקה, בין אם מדובר בשימוש בלוחות סולריים לצורך ייצור חשמל ועד טורבינה סולארית. מדובר בפוטנציאל עסקי אדיר בעבור ציבור המשקיעים, וזאת לאור גיוס כספים נרחב מצד החברות המובילות בענף כמו גם התעניינות בפיתוח של מוצרים אקולוגיים אשר עתידים לשנות תהליכים רבי עוצמה. עדות לכך ניתן למצוא בארה”ב – אחת המדינות המובילות בעולם בכל הקשור לאנרגיה מתחדשת. בקליפורניה מפיקים כבר 34% מצריכת החשמל דרך אנרגיה מתחדשת, ומדינות נוספות בעקבותיה. גם כאן בישראל החלו לבצע תהליכי הטמעה של אנרגיה מתחדשת בדמות לוחות סולריים המהווים גם הם הזדמנות השקעה אדירה בעבור משקיעים המתעניינים בתחום של השקעות אלטרנטיביות ואנרגיה ירוקה בפרט. עד לשנת 2019, הושקעו בתחום של אנרגיה סולרית מעל ל 2.5 טריליון דולר, וע”פ הערכות הסכומים הללו עתידים לצמוח כל עוד הטכנולוגיה והשיווק של התחום ימשיך.

פרויקטים ממושכים ומורכבים

ביחס לתחום ההשקעות האלטרנטיביות, השקעה באנרגיה מתחדשת דורשת מצדכם לא מעט סבלנות. למעשה, מדובר בהשקעה לטווח הרחוק בשל העובדה כי מדובר בפרויקטים ממושכים ומורכבים הכוללים לא מעט התעסקות בירוקראטית מצד החברות, הן לצורך קבלת אישורים ממשרדי הממשלה כמו גם מהגופים השונים כמו חברת החשמל. נוסף לכך, נדרש לבצע גיוס כספים בהיקף משמעותי כמו גם להעמיד רשת ענפה של קשרים עם גורמי מפתח בתחום, כל זאת בכדי לעודד ולדחוף את הפרויקטים לכדי ביצוע בפועל. מאחר ומדובר בתחום שמגובה גם במחקרים, קרנות מובילות בתחום החלו לקדם ולעודד השקעה בטכנולוגיה ומחקר, כפי שמבצעת קרן סיטרין. הקרן, אשר בנתה פלטפורמה ייחודית למשקיעים פרטיים וציבוריים מתמחה בהשקעה בתחום האנרגיה הירוקה, מתוך הבנה כי לאנרגיה מתחדשת יש צורך ממשי וביקוש אדיר. הוכחה לכך ניתן למצוא בהשקעה של משרד התשתיות המשקיע מיליארדים מדי שנה בתחום, כאשר המטרה היא להעלות את צריכת האנרגיה של ישראל לעמידה בסף היעד – 10% מסך החשמל אשר מיוצר באמצעות אנרגיה מתחדשת.

לסיכום

השקעה בתחום האנרגיה הירוקה מהווה בעבורכם כמשקיעים הזדמנות עסקית לגיוון תיק ההשקעות אולם גם אפשרות ממשית לתרום ליצירה של עולם נקי, כל זאת בתמיכה של חברות ישראליות ובינלאומיות המבצעות בימים אלו שורה של מחקרים פורצי דרך בנושא של אנרגיית שמש, אנרגיית רוח, אנרגיית מים, ביו דלקים ועוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

ביטקוין
מהפכת הביטקוין במרכז אמריקה: לכ-70% מאזרחי אל סלבדור אין חשבון בנק או כרטיס אשראי
אנרגיה ירוקה
מובילים מגמה חדשה: מגדל משקיעה 800 מיליון במימון מערכים סולאריים ביפן, וכ-11 מיליארד בסה”כ באנרגיה ירוקה ומתחדשת
חברת בואינג
ציפור הפלדה – חברת בואינג ומשבר הקורונה
השקעות אלטרנטיביות
תיק השקעות אלטרנטיבי: הביטקוין שובר שיאים חדשים עם עלייה של כ-10% בשבוע, ושווי שוק של טריליון דולר
יוניברסל מיוזיק
חברת המוסיקה יוניברסל מיוזיק מנפיקה את עצמה לבורסה?