אנרגיה ירוקה רוח מים ושמש

אנרגיה ירוקה: שינוי מגמה דרמטי

ייצור חשמל באמצעות קרני השמש נחשב עד לפני מספר שנים לפנטזיה מוחלטת. אולם, אנרגיה ירוקה הפכה לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של מדינות רבות בעולם – כולל ישראל. כיצד אתם כמשקיעים תוכלו להשקיע בתחום? להלן הפרטים.

בעשור החולף ניתן לראות כיצד יותר ויותר מדינות מחליטות לעבור לאנרגיה ירוקה, מתוך הבנה כי שימוש במשאבי הטבע הטבעיים יכול לתרום לא רק להפחתה ברמות זיהום האוויר אלא גם לייצור חשמל חסכוני יותר. למעשה, ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום , לא מעט בזכות היותה מדינה שטופת שמש ברוב ימות השנה. כאשר אנו מתייחסים למונח “אנרגיה ירוקה” לטובת ייצור חשמל, הכוונה היא התקנה של לוחות סולאריים אשר קולטים את אור השמש ובהתאם לכך מאפשרים לייצר חשמל באופן קבוע, ועם הפחתה ממשית בתלות בחברת החשמל. שימוש באנרגיה ירוקה מצמצם באופן משמעותי את הפגיעה האקולוגית החמורה אך גם מהווה הזדמנות לעבור לעידן חדש ומרתק הנוגע לתחום של השקעות אלטרנטיביות. מדובר בשינוי מגמה דרמטי גם בעבור משקיעים שמעוניינים לגוון את תיק ההשקעות דרך השקעה בחברות האנרגיה הירוקות, כפי שנסביר כעת.

חברות האנרגיה – גיוס בהיקפים של מיליונים

חברות האנרגיה הירוקה זוכות להתעניינות אדירה מצד משקיעים, לא מעט בשל המחשבה כי בעתיד הרחוק החברות הללו יחליפו את חברות האנרגיה המסורתיות, ובהתאם לכך יגרמו לשינויים משמעותיים בשוק האנרגיה שמגלגל מדי שנה מיליארדי דולרים. מאחר ונתח לא מבוטל מתמהיל החברות המסורתיות מבוסס על שימוש בדלקים מזהמים כדוגמת נפט, ניתן בהחלט לומר בזהירות כי ככל שהעולם יעבור לאנרגיה ירוקה הרלוונטיות של אותן חברות תפחת, מה שיגרור שינויים מרחיקי לכת. מאחר והטכנולוגיה של אותן חברות ירוקות רק הולכת ומשתפרת, עלויות הייצור שהיו פעם גבוהות במיוחד פחתו ובהתאם לכך התחום של אנרגיה ירוקה התחיל להגיע ישירות לצרכן, כפי שניתן לראות כאן בישראל. אם בעבר הלא רחוק התקנה של לוחות סולאריים על הגג עלתה כ 100,000 ש”ח, כיום המחיר עומד על 30,000 ש”ח בלבד -–תלוי בשטח הגג. מדובר בירידה דרמטית שמובילה להתעניינות גוברת מצד הציבור, מתוך הבנה כי דווקא דרך ייצור חשמל ירוק ניתן להוזיל את עלויות החשמל אך גם לתרום לסביבה נקייה יותר. בהתאם לכך, החלו החברות לגייס מצד משקיעים מוסדיים לבצע גיוס כספים בהיקף של מיליונים, בהצלחה יתרה.

חיזוק מצד המעצמה החזקה ביותר בעולם

דחיפה של התחום התבצעה לא מעט בזכות הממשל החדש של נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן שהכריז על השקעה בגובה של 2 טריליון דולר לטובת המלחמה בזיהום האוויר ושינוי האקלים שגובים את חייהם של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, כתוצאה מייצור חשמל מזהם. לאחר ההצהרה, המניות של חברות האנרגיה הירוקות זינקו והגיעו לשיא של כל הזמנים, לא מעט בזכות עידוד ממשלתי מצד המעצמה החזקה בעולם אך לא רק. יותר ויותר מדינות מצטרפות למגמה ומחפשות פתרונות ירוקים לצורך ייצור חשמל. אפילו חברת החשמל החלה להשקיע משאבים כספיים לצורך הקמה של תשתיות ירוקות, מתוך הבנה כי נדרש לבצע שינוי ולהתאים את תהליך ייצור החשמל לסטנדרטים החדשים אותם קבעו קובעי המדיניות במדינות המערב אך גם במזרח. סין כבר החלה בעבודות תשתיות נרחבות מתוך מטרה לעבור לייצור חשמל בשיעור של 30% עד לשנת 2025, וכמוה גם מדינות נוספות. לכן, בעבורכם כמשקיעים מדובר ללא ספק בתחום מרתק שרק הולך ותופס תאוצה, אולם יש לקחת בחשבון כי השקעה באותן חברות מהווה הימור – ועל כן חשיבה מדוקדקת על הצרכים הפיננסים לצד התשואה המתקבלת היא הכרחית לצורך קבלת החלטה נכונה ומושכלת, ובהתאם לכם גם הצטרפות לעידן חדש שנמצא כבר כאן.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בנדל"ן
השקעה יקרה בנדל”ן: בכמה מכרה הכשרת הישוב מגרש ברחוב הכי יקר בארץ, וכמה זה שווה לרוכשים?
ביטקוין
זה לא בשר ולא חלב: מה זה קריפטו טבעוני וכמה זה שווה?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: הביטקוין נופל ב-15% מאז שהפך למטבע רשמי באל סלבדור, בבריטניה תופעות לוואי מהברקזיט
איך להשקיע בנדלן בחול
איך להשקיע בנדל”ן בחו”ל?
מיליון
מועדון המיליון – מהן האלטרנטיבות לכסף שלכם?