אנרגיה מתחדשת

אנרגיה מתחדשת – מי אמר ‘מהפכה ירוקה’ ולא קיבל?

דווקא עכשיו, כשאנחנו והעולם כולו נסחפים בסערה בריאותית וכלכלית מטלטלת, חשוב שנישיר את המבט קדימה תוך אמונה כי אנחנו הולכים לנצח את מגפת הקורונה ולהיכנס אל עתיד ירוק ואופטימי. ואם כבר “עתיד ירוק”, אז בהחלט נהדר לראות באיזה כיוון ישראל והעולם צועדים בכל מה שנוגע לשמירה על איכות הסביבה דרך ייצור ושימוש גוברים במשאבי אנרגיה מתחדשת.

“אווו” אנרגיה מתחדשת… כמה נפלא להתרפק על העבר; להיזכר שרק לפני 5 שנים בלבד, התקיימה בפריז וועידת סביבה כלל-עולמית שבה מדינות רבות פרסו את משנתן על איך הן הולכות להציל את כדור הארץ, דרך הפחתת השימוש בדלקים ובגזי חממה. וכן, גם ישראל הייתה נוכחת וגם לנו כבר יש פרויקט סביבה אמביציוזי: להצליח להעלות, תוך 10 שנים, את היקף תצרוכת החשמל באמצעות אנרגיה מתחדשת (בעזרת מים, רוח וקרני שמש) מהיקף של 7% בשנה ל-30% בשנה.

האם אנחנו בדרך לשם?

לגמרי! והנה 2 דוגמאות מהשטח הממחישות את הקצב המהיר שבו זה קורה:

  • הקמת תחנות כוח פוטו-ואלטאיים: 3 חברות אנרגיה מתחדשת “אנלייט”, “אלומיי”, ו- “דוראל” זכו לפני כחודשיים במכרז מיוחד של רשות החשמל אשר יאפשר להן לאגור ולספק אנרגיה מתחדשת בהיקף כולל של 168 מגה-וואט למשך תקופה של 23 שנים.
  • עידוד התקנה של פאנלים סולאריים על גגות: ממש בתחילת 2018, שר האנרגיה, יובל שטייניץ, הצהיר על כוונת משרדו לקדם את הנושא של הפקת אנרגיה מתחדשת דרך תמריצים להתקין פאנלים סולאריים על גגות של נכסים פרטיים. נכון להיום, כבר אלפי נכסים ומשקי חקלאות שהתקינו פאנלים סולאריים מייצרים אנרגיה מתחדשת זולה וידידותית לסביבה.

ואם ניקח את הסיפור של אנרגיה מתחדשת מדרגה אחת למעלה, אז נראה כי מעבר לחזון של הפיכת העולם לנקי באמצעות ‘מהפכה ירוקה’, נוצרה פה הזדמנות ייחודית ואטרקטיבית עבור מי שמחפשים איך למנף את ההון שלהם.

השקעות באנרגיה מתחדשת – אינטגרציה בין איכות סביבה למינוף כלכלי!

אלפי אנשים “חוטאים” במחשבה שגויה כי השקעות בשוק ההון הן האופציה היחידה אשר יכולה לאפשר להם למנף את הכסף שלהם. המה, מה, מסתבר שהתפתח אפיק חדש במגרש ההשקעות המקומי והגלובלי, המציע להיכנס להשקעות ברמות סיכון נמוכות יותר, עם פוטנציאל לייצר רווחים מרשימים – גם ללא ידע או ניסיון קודמים בעולם ההשקעות.

וכמו שאתם יכולים להסיק מהכותרת, מדובר בביצוע השקעות באנרגיה מתחדשת – שהיא הזדמנות להפוך את העתיד “ירוק” יותר וגם הזדמנות למנף את ההון האישי שלכם.

ואם לדעתכם מדובר ב”סיסמאות באוויר” בלבד, אז העובדות והמספרים מהשטח יגרמו לכם לחשוב אחרת:

  • חברת אנרגיה ישראלית בשם “אנרג’יקס” העוסקת, בין היתר, בהקמה, תפעול ומכירת חשמל המיוצר באמצעות אנרגיה מתחדשת, הפתיעה (ב-ע-נ-ק!) את בעלי המניות שלה לאחר שרשמה ברבעון השני השנה (2020) זינוק אסטרונומי של 118% ברווח הנקי.

 

  • חברת השקעות באנרגיה מתחדשת בשם “הליוס אנרגיה השקעות”, הקימה תאגיד בן 5 קרנות השקעה פרטיות, אשר הצליחו להניב בעבור המשקיעים שלהן כ – 10% תשואה מנכסים “ירוקים” כגון פיתוח היכולת להמיר פסולת לאנרגיית גז שאינה מזהמת ופוגעת בסביבה. הליוס פועלת באיטליה, פולין, הולנד ספרד ואנגליה ולמקרה שתהיתם – גם היא חברת השקעות “כחול לבן”.

 

  • שתי חברות אנרגיה מתחדשת “וולטה סולאר” ו- “סינרג’י אנרגיה מתחדשת” החליטו כי דווקא עכשיו, בשיא תקופת הקורונה, הן הולכות לשלב ידיים ולהקים גוף עסקי משותף אשר יעסוק בהתקנה וניהול מערכות סולאריות המאפשרות לייצר חשמל בבתי מגורים ובעסקים. באופן טבעי, המהלך יגביר את התחרות בשוק האנרגיה ויפתח חלון הזדמנויות עבור גופים מוסדיים ופרטיים אשר יוכלו עתה להרחיב את אפיקי המינוף הפיננסי שלהם באמצעות השקעות באנרגיה מתחדשת.

אם עלינו לסכם את המאמר הזה בשלוש שורות קצרות, אז נאמר כי הסיפור הגדול של אנרגיה מתחדשת הוא יצירת חזון כפול: שמירה וטיפוח על מרחבי המחיה האנושיים לצד יצירת הזדמנויות מינוף כלכליות שבהחלט שווה לבחון אותן.

רוצים לדעת עוד על השקעות באנרגיה מתחדשת? מעוניינים בשירות ניתוח והשוואה מקצועי בין הצעות השקעה שונות כולל השקעות אלטרנטיביות? מצוין! אז כל מה שאתם צריכים הוא להשאיר לנו פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעות באנרגיה מתחדשת

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות באנרגיה מתחדשת ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי לביצוע השקעות בתחום כזה או אחר.

החשבונאות החדשה – מה צופן העתיד בתחום החשבונאות?
בניין
מס ירושה עולמי – המס שכל משקיע חייב להכיר
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות
רכב חשמלי
מהפכה חשמלית בכבישי ישראל: רכב מתוצרת SKYWELL הסינית בדרך לארץ
קרנות REIT
על ההבדל בין השקעה בקרנות נדל”ן אלטרנטיביות ללא מתאם לשוק ההון לקרנות REIT