השקעות אלטרנטיביות

אסטרטגיות אלטרנטיביות להשקעה: הכירו את התחומים הבולטים להשקעה

עולם ההשקעות האלטרנטיבי הוא עולם מרתק המציע למשקיעים כשירים אפשרות להשקיע בהון פרטי ובתחומים אלטרנטיביים שאינם נסחרים באופן פומבי בשוק ההון. למעשה, באמצעות אסטרטגיית השקעה מגוונת הלוקחת בחשבון הן את עולם ההשקעות המסורתי והן את עולם ההשקעות האלטרנטיבי ניתן להקטין את רמת החשיפה לתנודתיות החזקה בשוק ההון כמו גם ליצור אפשרות להשגת תשואות גבוהות, לטובת מינוף הכספים. על כן, אסטרטגיות אלטרנטיביות להשקעה מאפשרת לכם ליצור הזדמנויות חדשות לטובת ניצול הזירה הפיננסית הקיימת לצד ההבנה כי סביבת הריבית האפסית וכן התקופה המאתגרת בשוק ההון הובילו לא מעט משקיעים כשירים להבנה כי שינוי אסטרטגיה הינו חלק בלתי נפרד ממינוף אך גם מיצירת הזדמנויות לקבלת תשואות, דרך נתיבי השקעה אלטרנטיביים ובשילוב של אסטרטגיה מסורתית:

אסטרטגיית לונג/שורט

מדובר באחת האסטרטגיות הנפוצות בעולם שוק ההון, והיא נחשבת לאסטרטגית הגידור הפופולרית ביותר אך גם מסוכנת במיוחד.  במסגרת האסטרטגיה הזו תוכלו להשקיע במגזר אחד ספציפי דרך רכישה של מניה ובהתאם לכך למכור מניה אחרת של אותו תחום שבו אתם משקיעים, ובהתאם לכך לקבל תשואה כתוצאה מההפרש בין המניות. נוסף לכף, השקעה בניירות ערך בעלות מתאם שלילי ובמקביל ביצוע מכירה בחסר היא גם חלק מהאסטרטגיה הזו. עם זאת, ניתן לגוון את האסטרטגיה הזו באמצעות השקעה בתחום התשתיות או חברות הביוטק, מתוך מטרה ליצור תשואה הן כתוצאה מההפרש אבל גם מתוך הסתכלות לטווח הרחוק – וזאת בשל היכולת לוותר על הכספים הנזילים ולהשקיע אותם בתחומים בעלי פוטנציאל אדיר.

אסטרטגיית מסחר יומי

אסטרטגיית מסחר יומי מתבססת על ניצול התנודות בשוק ההון לטובת יצירת רווח. אם אתם מחפשים להקטין את החשיפה לתנודתיות הזו ניתן בהחלט לבחון אפשרות השקעה בתחומים אלטרנטיביים כמו למשל קרנות נדל”ן בארץ ובחו”ל, סחורות, הלוואות חברתיות ועוד לטובת הפחתת מידת הסיכון ובהתאם לכך יצירה של אסטרטגיית השקעה הלוקחת בחשבון את התנודות אך גם יוצרת איזון באמצעות השקעות אלטרנטיביות.

כיצד לבנות אסטרטגיית השקעה חכמה?

ראשית כל, קבלת החלטות בנוגע ליצירת אסטרטגיית השקעה בתחום האלטרנטיבי צריכה לקחת בחשבון מספר גורמים: מהו הסכום אותו תרצו להשקיע (כלומר כמה אחוזים להשקיע בתחום האלטרנטיבי לצד המסורתי), באילו נתיבי השקעה אלטרנטיביים להשקיע וכן מהו טווח ההשקעה הרצוי. זאת ועוד, צריך לקחת בחשבון כי המיסוי בעולם של ההשקעות האלטרנטיבי הינו פרמטר חיוני ועל כן ליווי מצד קרן המתמחה בתחום היא חיונית לטובת בניית אסטרטגיה נכונה ובעלת פוטנציאל לטווח הארוך, באמצעות השקעה בתחומים אלטרנטיביים הכוללים בין היתר קרנות נדל”ן, קרנות המאגדות נדל”ן מניב, סחורות כמו אנרגיה מתחדשת, הלוואות חברתיות, תשתיות ועוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות בביוטכנולוגיה
השקעות אלטרנטיביות בביוטכנולוגיה – מדע, בריאות והזדמנות כלכלית אדירה!
קרנות חוב
קרנות חוב: אלטרנטיבה לתיק אג”ח בסביבת ריבית עולה
קרנות אשראי
השקעות אלטרנטיביות: קרנות אשראי
השקעות בנדלן למגורים
השקעות בנדל”ן למגורים – האם זה כדאי?
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות