אפליקציית ביט

אפליקציית ביט של בנק הפועלים מחזיקה ב 70% מנתח השוק של תשלומים דיגיטליים והיא ממש לא מתכוונת לעצור. האם אנחנו בפתחה של מהפכה חדשה בדמות שימוש בארנק דיגיטלי? התשובה היא בהחלט כן.

ביט של הבנק הפועלים: סנונית ראשונה של מהפכת הארנקים הדיגיטליים

בנק ישראל נתן אישור לאפליקציית ביט להפוך לארנק דיגיטלי, ולהחלטה הזו יש משמעות אדירה בעבור כל אחד מאיתנו. אפליקציית העברת הכספים של בנק הפועלים מחזיקה ב 70% מנתח השוק השוק, נתח לא קטן. העברת כספים באופן דיגיטלי. בנוסף לאפליקציה הזו יש את אפליקציית פיי של בנק לאומי כמו גם פייבוקס. נתח השוק של בנק הפועלים הגיע כתוצאה מהשקעה של מאות מיליוני שקלים, וזאת עוד שהבנק הרוויח. למעשה, בבנק הפועלים מעוניינים כי הציבור ישלם עם הפלאפון שלו – לא רק בעבור העברת כסף לחבר או לאיש מקצוע, אלא גם בעבור פעולות פשוטות אותן ניתן לבצע בביט, החל מתשלום בבית הקפה ועד לרכישה של בגדים וציוד לבית, מבלי להוציא כרטיס אשראי, אלא דרש תשלום ישירות מהמכשיר דרך האפליקציה. ארנק דיגיטלי הוא ארנק רגיל לחלוטין המחובר לפרטי כרטיס האשראי אולם הוא מאובטח ונגיש פי כמה מאשר כרטיס אשראי. ובמדינה קטנה כמו בישראל, מדובר במהפכה פיננסית וצרכנית של ממש.

מהם היתרונות של ארנק דיגיטלי?

זה לא סוד שנרשמת ירידה תלולה בשימוש במזומן בעשור האחרון, הן בשל הגבלות הבנקים והן בשל השימוש ההולך וגובר בכרטיסי האשראי. אולם, אחזקה של כרטיס אשראי (בבעלותם של הבנקים הגדולים) הובילה למחאות מצד צרכנים שדיווחו על עמלות גבוהות בעקבות אחזקת הכרטיס. נוסף לכך, בעידן שבו רבים מבצעים פעולות רכישה באינטרנט פרטי האשראי חשופים ולכן האופציה לשלם דרך האפליקציה הוא גבוה מאוד. יתרה מכך, בנק הפועלים עתיד להשיק בקרוב כרטיס אשראי שנקרא “ביט כארד” במטרה שהצרכנים ישתמשו באשראי הזה לטובת שימוש באפליקציית ביט. בנק הפועלים ירוויח כתוצאה מעמלות משימוש בביט לצד תשלום אותו ישלם בית העסק בעקבות השימוש בכרטיס. מדובר ב  WIN WIN לשני הצדדים: הצרכן יכול לבצע פעולות צרכניות באופן קל ופשוט כמו גם לקבל הטבות בעקבות השימוש באפליקציה או בכרטיס, ואילו הבנק עצמו מרוויח. אולם, לרווח הזה יש גם משמעות – מאחר ומדובר בנתח שוק גדול הריכוזיות של האפליקציה הובילה לתרעומת מצד הבנקים האחרים כמו גם מצד יזמים שבעצמם מפתחים ארנק דיגיטלי, ללא תלות בבנקים.

שחקנים חדשים

ביט איננה לבד. מדובר בקרב ענקים שנועד להוביל את הגופים הפיננסים כמו גם הבנקים לעבר המהפכה של העידן הצרכני, כפי שניתן היה לראות במהלך משותף של שופרסל (שרבים מכנים בתור “אמזון” הישראלית) ביחד עם בנק דיסקונט לטובת הקמה של בנק דיגיטלי. מדובר במגמה עולמית שמתרחשת הן באירופה והן בארה”ב. יותר ויותר חברות מתעניינות ועדות לכך ניתן למצוא בשלל דיווחים כי אפל עתידה להוציא אפליקציה בשם אפל פיי לצורך תשלום דיגיטלי בעבור מחזיקי אייפון בלבד. על כן, האישור של בנק ישראל מהווה את יריית הפתיחה לקראת קרב ענקים – ממנו אנו הצרכנים בהחלט יכולים להרוויח.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הקסם הירוק – מדוע חברות התרופות פוחדות מלגליזציה?
טסלה
באיחור אופנתי: הסייבר טראק של טסלה מתקשה להגיע לקו הסיום
סופטבנק
מדוע סופטבנק מחסלת את מחלקת הרובוטיקה שלה?
תוכן לאתרים
מה חשוב לדעת על תוכן לאתרים
fedex
הסיפור מאחורי FedEx ולמה היא כל כך רלוונטית לישראלים?