אפשר להזמין אותך לדייט

יותר ויותר נשים בוחרות לקפוץ למים העמוקים של שוק ההון. עדות להצלחה נרשמה לאחרונה עם הנפקה מוצלחת של אפליקציית ההיכרות באמבל שהובילה את המייסדת – בגיל 31 בלבד להון הנאמד 1.65 מיליארד דולר.

אפליקציית ההיכרויות באמבל כובשת את וול סטריט

זה לא סוד שבשנים האחרונות אפליקציית ההיכרויות הולכות וצוברות תאוצה. היקף השימוש באפליקציות עולה באופן מתמיד, אולם שחקנית חדשה יחסית הצליחה להפתיע אפילו את האנליסטים. וויטני וולף הארד היא יזמית בת 31 בלבד שהחליטה שהגיע הזמן להעניק את הכוח לנשים, ובהתאם לכך פיתחה את אפליקציית באמבל המבוססת על היכולת של נשים לפנות באופן עצמאי לגברים או נשים, ובכך להעניק להן את הכוח ליצור את הצעד הראשון. מדובר בלא פחות ממהפכה פמיניסטית המבוססת על נשים שמחליטות לקפוץ למים, וליצור בעבורן וגם בעבור נשים אחרות נתיב להצלחה פיננסית אדירה. דווקא ההנפקה המוצלחת לפי שווי של 8 מיליארד דולר כמו גם גיוס של יותר מ 2.2 מיליארד דולר מצד משקיעים שהחליטו לגוון את תיק ההשקעות באמצעות השקעות קטנות מהווה ללא ספק את הפתח גם בעבור קרנות השקעה להצטרף ולתמוך במיזם שכבש את וול סטרייט והפך את המנכ”לית לאישה עשירה בפני עצמה.

המנכ”לית הצעירה ביותר בוול סטרייט

הסיפור של הארד הוא סיפור מעניין, וזאת בשל העובדה כי את ההתחלה המקצועית שלה היא דווקא התחילה בטינדר שנחשבת לאפליקציית ההיכרויות הראשונה שהצליחה לכבוש את העולם. הארד עבדה בתפקיד בכיר ואף נחשבת לאחת ממייסדות האפליקציה, אולם היא החליטה לעזוב את החברה בעקבות הסרת שמה כשותפה רק מאחר והיא אישה וגם לאחר שהושפלה לטענתה מצד בן זוגה לשעבר ואחד המנהלים הבכירים של החברה באחד האירועים שקיימה החברה. היא לא ויתרה והחליטה להגיש תביעה, במסגרתה קיבלה סכום של לא פחות ממיליון דולר. בשנת 2014 הקימה את באמבל מתוך מטרה לסייע לעשרות מיליוני נשים למצוא אהבה. בראיונות לתקשורת סיפרה הארד כי המטרה שלה בהקמה של האפליקציה היא לספק חווית משתמש נוחה ובטוחה, כחלק מהבנה כי כאשר נשים מרגישות שהן בטוחות, זה משפיע על הסביבה ועל יצירת הקשרים שלהן. אין ספק כי ההצלחה האדירה של האפליקציה– 24 מיליון משתמשים פעילים ו 2.5 מיליון מנויים בתשלום מתרחשת בין היתר על רקע מחאת METOO כמו גם העובדה כי יותר ויותר נשים תופסות מקומות מפתח בשוק ההון, כמנכ”ליות. הארד הפכה בזכות ההנפקה של האפליקציה למנכ”לית הצעירה ביותר בוול סטרייט, ולמעשה היא מהווה מודל לנשיות חזקה שהצליחה לגרום לנשים ברחבי העולם להבין כי דווקא בעידן שבו כל אישה כולה להצליח בפני עצמה, השמיים הם הגבול וההצלחה נמצאת בהחלט בהישג יד.

לא הכול זהב בממלכה

למרות ההצלחה האדירה של האפליקציה, היא ניצבת בפני תחרות קשה מאוד מצד טינדר, אוקייקופד וכן מאץ’ שנמצאת גם היא בבעלות של טינדר. כל האפליקציות הללו כבר נסחרות בוול סטרייט, וזוכות להצלחה. נוסף לכך, באמבל קיבלה ביקורות עזות מצד נשים בעקבות הסרה של תמונות בטענה כי מדובר בתמונות שפוגעות בתנאי השימוש. מאחר שהמטרה של האפליקציה היא לספק מקום נוח ובטוח לנשים, סביר להניח כי ההצלחה רק התחילה – ומי שיקצור את הפירות היא לא הארד עצמה אלא גם משקיעים מתוחכמים שנותנים אמון, ובכך פותרים את השאלה – איפה להשקיע את הכסף.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בנדלן
נדל”ן מסחרי אאוט: הכירו את טרנד ההשקעה החדש בסקטור הנדל”ן
סיטרין
סיטרין סאל – קבוצת קרנות השקעה בטכנולוגיה, הייטק וביוטק
מייק לביא
מדברים השקעות – מיכאל לביא יו”ר iCapital בתוכנית כלכלית ברדיו בנושא השקעות אלטרנטיביות
לונדון עיר העסקים
בית המלכה ועיר עסקים: לונדון
השקעות
ההצגה של AMC חייבת להימשך