אפל פיי

כמה פעמים בחודש האחרון, יצא לכם לצאת מן הבית כשבידיכם הסמארטפון שלכם בלבד? בשנים האחרונות, מדובר רבות בנושא התשלומים באשראי, שהופכים פחות ופחות נוחים כאשר בבתי עסק לא מותקן רכיב NFC מה שאומר שבמהלך העסקה אתם חייבים להציג פיזית את כרטיס האשראי או לכל הפחות לספק את כל הפרטים שלו, כולל הקוד הסודי.

אפליקציות לתשלומים המאפשרות העברת כספים סופר מהירה מסמארטפון אחד לאחר, כשכל מה שאתם צריכים לדעת הוא את מספר הטלפון הנייד של נותן השירות, הפכו כבר מזמן לאפשרות תשלום נפוצה. בין האפליקציות המשמשות בארץ נזכיר קודם כל את אפליקציית ביט של בנק הפועלים המחזיקה בנתח השוק הגדול ביותר; אפליקציית פייבוקס ועוד אפליקציות עם נתח שוק קטן יותר, כמו למשל פפר פיי של בנק לאומי, פיי שגם היא של לאומי, ונוספות.

רק שכל אלה מתאימות לסמארטפונים של אנדרואיד, ואינם מאפשרים למחזיקי אייפון לשלם באמצעות הטלפון, לא רק זאת, אלא שבאפליקציות הללו, נכון לעכשיו, לא מספיק להצמיד את המכשיר לעמדת התשלום או להזדהות בזיהוי פנים – אתם נדרשים לבצע פעולות העברה ידניות. באפל פיי – כל זה מתרחש באופן אוטומטי.

אפל פיי – לשלם עם השעון

שירות אפל פיי (Apple Pay) מאפשר תשלום באמצעות כרטיס האשראי שלכם, דרך הסמארטפון, הטאבלט, המאק או אפילו השעון החכם מבית אייפון. ממש כמו בשירותי התשלומים והארנקים הדיגיטליים שאנחנו מכירים בשוק, גם כאן לתחילת השימוש יש להטמיע במערכת (בקלות רבה) את פרטי כרטיס האשראי שלכם. המערכת עובדת כיום עם מרבית כרטיסי האשראי בשוק הישראלי, ומאפשרת תשלומי עמלות נמוכים ומבצעים ייחודיים.

שיטת התשלום היא אפילו יותר פשוטה מזו שאנחנו מכירים באפליקציות כמו ביט: המשתמש נכנס לאפליקציה, מזדהה בזיהוי פנים או בזיהוי טביעת אצבע, ומשם זה כבר קורה מעצמו: המשתמש מקרב את המכשיר אל סורק אמצעי התשלום, המכשיר מזהה את הסכום לתשלום והתשלום מתבצע דרך כרטיס האשראי שהזנתם במערכת.

משרדי אפל

אפל פיי קיימת כבר מאז 2014 – למה רק עכשיו רואים אותה בישראל?

אין ספק שחברת אפל היא ענקית טכנולוגית, אולם על אף שבשנים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד אפשרויות לתשלום “ללא ידיים” באמצעות הסמארטפון ברחבי העולם ואפל פיי עצמה מציעה לשמתמשים שלה שירותי תשלום באמצעות הסמארטפון כבר כשבע שנים – בארץ לא ניתן היה להשתמש באפליקציה עד כה. כלומר, אפשר היה להוריד אותה ואפשר היה לבצע תשלומים לו היו לכם כרטיסי אשראי לא מקומיים, רק שבשל התנאים שדרשה חברת אפל מחברות האשראי לעבודה משותפת, תנאים שלהם סירבו כל החברות עד כה, אפל ויתרה על נתח השוק הישראלי.

לאחרונה, הגיעה חברת אפל להסכמים עם מרבית חברות האשראי, ביניהן כאל, מאסטרקארד ומקס. במסגרת ההסכמים, חברות האשראי יגבו עמלה מופחתת על עסקאות באפל פיי, ואפילו יפרסמו על חשבונן את היתרונות בתשלום באמצעות האפליקציה.

תשלום בנייד – ניראה שהישראלים לא ממהרים

כיום, על אף שמעל 60% מהעסקים בישראל שילבו קורא EMV ומסוגלים לגבות תשלום גם דרך אפליקציות ארנק דיגיטלי אונליין, רק כ – 1% מכלל העסקאות מבוצעות בדרך זו, לעומת הדרכים המסורתיות של תשלום באשראי במקום או דרך אתר האינטרנט או תשלום במזומן. ניראה שהישראלים לא ממהרים להחליף את שיטות התשלום המוכרות שעבדו עד כה. ביחד עם זאת, המגמה בעולם היא ברורה: אנשים יוצאים מהבית כשהם לוקחים איתם את הסמארטפון בלבד. כפי הנראה, זה רק עניין של זמן עד שגם בישראל, באפליקציות של אייפון או של אנדרואיד, נעבור גם לניהול תשלומים דרך הנייד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מדד הביומד
טכנולוגיה רפואית: מדד הביומד מזנק
מטא
מטא לא מתאוששת: עובדי ה-AI של מטא כבר לא מאמינים בחברה ונוטשים
העוף הסינגפורי
בסינגפור זה מתחיל: eat just קיבלה היתר לשווק מוצרי עוף מתורבת
השקעות אלטנרטיביות של בלקרוק
זום
שנת הזום – ZOOM