קטי ווד

כשהיתה בת 22 בלבד, מצאה האירית הצעירה שהתגוררה אז בלוס אנג’לס, קאת’י ווד, את המשרה הראשונה שלה בתחום הכלכלה וניהול תיקי השקעות. זה היה בחברת קפיטל גרופ, שם ניהלה תיקי השקעות בהצלחה במשך שלוש שנים. האינטואיציה החזקה או היכולת לקרוא את השוק על מנת להשיג תשואות גבוהות בתיקי השקעות שהיא מנהלת הובילו אותה להצלחה בקריירה שלה כמעט מהרגע הראשון, אחרי שלוש שנים כמנהלת תיקי השקעות בלוס אנג’לס, היא עברה לניו יורק וקיבלה עבודה ככלכלנית ראשית בבית ההשקעות ג’ניסון ושות’. היא עבדה שם 18 שנים, ואז עוד 12 שנים בעוד בית השקעות עצום, שם ניהלה תיקי השקעות בשווי של כחמישה מיליארדי דולרים. אז היא כבר סומנה ככוכבת עולה של שוק ההון וניהול תיקי השקעות. סגנון ההשקעות שלה הוא ייחודי ולעיתים גם מעורר מחלוקת, אולם לאורך השנים קל לראות על ווד, שהיא צועדת באומץ רב אחר האמונות שלה ולא חוששת להתדיין גם עם המוכרים והמצליחים שבמשקיעים בנוגע לאסטרטגיות ההשקעה שלה. בשנת 2014 הקימה ווד את בית ההשקעות ארק (Ark Invest), המנהל בעיקר קרנות השקעה פרטיות למשקיעים ותיקי השקעות גדולים ללקוחות בוטיק.

בשנת 2018 עלתה מנהלת ההשקעות של החברה הצעירה לכותרות, כשאמרה באותם האומץ והביטחון האופייניים לה, שהיא משוכנעת שמניית טסלה עוד תגיע למחיר של 4,000 דולרים. זה אמר אז עלייה של פי יותר מ – 57, מפני שמחיר המניה עמד על כ – 70 דולרים. היום, מחיר המניה עומד על מעל 1,000 דולרים.
בשנת 2020, ווד זכתה בתואר “בוחרת מוצרי ההשקעה הטובה ביותר בשוק ההון” מטעם עורכי המגזין הנחשב בלומברג. בשנת 2021 היא נבחרה ל”50 המשפיעים מעל גיל 50″ של מגזין פורבס.

ארק – קרנות השקעה שנועדו לשבש את השוק

כאמור, ווד הולכת עם האסטרטגיות והאמונות שלה במלוא הקיטור קדימה. כך היא מנהלת את קרנות ההשקעה שלה, כאשר אסטרטגיית ההשקעה המובילה שלה מכונה באנגלית Disruptive Innovation או בתרגום חופשי לעברית: חדשנות משבשת. המטרה היא לאתר את אותם המוצרים שמביאים עימם חדשנות לשוק ברמה משוכללת כל כך עד שהם עתידים ליצור שיבוש, או שינוי, בהרגלי השוק להכרת הטכנולוגיות שלהם. דוגמה טובה לנושא היא האייפון של אפל – שבהחלט שיבש את הרגלי הצריכה והשימוש של צרכנים באינטרנט ובטלפונים הניידים.

במה, אם כן, משקיעה קרן ארק של ווד?

ווד מנהלת מספר קרנות השקעה, עם אותה אסטרטגיית השקעה נועזת. היא משקיעה במוצרים מתחומים שונים, כמו למשל:

  • מהפכת הגנים ורפואה ביונית
  • פינטק
  • חקר החלל
  • אינטרנט דור 6
  • רובוטיקה וטכנולוגיות אוטונומיות
  • ניידות כשירות
  • הדפסות תלת מימד
  • קריפטו, תחום שווד מזדהה איתו ותומכת בו
  • ו… חדשנות ישראלית

כל קרן מנהלת כספי השקעה של בין 35 ל – 55 משקיעים בדרך כלל, ובית ההשקעות מקבל גם תיקים פרטיים לניהול על פי אסטרטגיית השקעה נבחרת מבין אלה.

לאחרונה פורסם כי ווד מתכוונת לפתוח עוד קרן EFT להשקעה, אותה היא מכנה “קרן ארק על סטרואידים”. זה אומר שהקרן תבצע השקעות ספקולטיביות יותר ותיקח יותר סיכונים.

כמה הרוויחה הקרן של ארק לאחרונה?

הקרן הראשית של קאת’י ווד ובית ההשקעות ארק התפרסמה בשנת 2020 עם ביצועים שעלו על ביצועי כל חברת ניהול תיקי השקעות אחרת, והצביעו על יכולת אנליטית מפתיעה לקרוא את שוק ההון ולייצר תשואות גם במצבים של אי וודאות ותנודתיות גבוהה. במהלך שנת 2020 השיגה מניית ארק תשואה של מעל 144%, והקרן עצמה הרוויחה מעל 150%. מאז, ניראה שהקרן של ארק נמצאת בירידה ובשנה האחרונה היא השיגה תשואה שלילית של כ – 4.6%. זה כמובן חלק מהמשחק – ירידות השערים הנוכחיות בהשקעות של ארק לא בהכרח מצביעות על אבדן הקסם או תקופה של דשדוש, אנחנו צופים חזרה לתשואות חיוביות עבור הקרן, בעתיד הקרוב מאוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טלגרם
מהיום: גם טלגרם מאפשרת תשלום בקריפטו
טסלה מודחת
מניית טסלה הודחה ממדד S&P 500 ESG – מה אילון מאסק חושב על זה?
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
הייחוד של פוליסת חיסכון
חשיפה לנכסים לא סחירים – על הייחוד של פוליסת חיסכון
fedex
הסיפור מאחורי FedEx ולמה היא כל כך רלוונטית לישראלים?