תשתיות

העולם מתמודד עם אחד האתגרים הגדולים ביותר מאז תחילת האנושות: התחממות גלובלית. למעשה, אם עד לפני שנים ספורות ההתחממות הגלובלית הטרידה בעיקר חוקרים בתחום, כיום בעקבות אסונות טבע כמו האסון שמתרחש בימים אלו בגרמניה ובלגיה בעקבות הצפות שגרמו למותם של מאות אנשים לצד שינויי אקלים קיצוניים מובילים את מנהיגי העולם להבנה מחודשת בנוגע לחשיבות של השקעה בתשתיות ירוקות שמשפיעות על איכות הסביבה. סקטור התשתיות מהווה ללא ספק את אחד מהזדמנויות ההשקעה האלטרנטיביות המסקרנות ביותר, הן בשל עידוד ממשלתי מסיבי מצד מדינות כמו סין והאיחוד האירופי כמו גם ישראל והן בשל חברות מובילות בתחומן אשר מצליחות לפתח תשתיות המבוססות על טכנולוגיה ירוקה. השילוב בין טכנולוגיה לבין תשתית מוביל לעליית שערים מצד החברות הללו וזאת למרות שנה כלכלית קשה מאוד. עם זאת, צריך להבין כי השקעה בתחום מגלמת בחובה סיכונים כמו גם ויתור על הכספים הנזילים, ועל כן כל החלטה לגבי ביצוע ההשקעה צריכה להתבצע תוך קבלת ליווי

למה להשקיע בתשתיות דווקא עכשיו?

חשוב להבין כי השקעה בתחום מתאימה אך ורק למשקיעים כשירים בעלי הון נזיל אשר מוכנים לוותר על הונם למשך טווח זמן רחוק, וזאת בשל העובדה כי מדובר בפרויקטים המתבצעים לאורך שנים רבות. עם זאת, התשואה בעבור השקעה בענף היא גבוהה באופן יחסי לאורך הזמן. הביקוש בעבור תשתית ירוקה נמצא בשיא של כל הזמנים, ועדות לכך ניתן למצוא בהצהרה מצד ממשלת גרמניה אשר הודיעה כי תגדיל את היקף ההשקעה בתשתיות במאות אחוזים. זאת ועוד, מדינות כמו סין וטאיוואן המפתחות תכוניות ירוקות במסגרתן כלל התשתית תוחלף בתשתית ירוקה וחסכונית, כחלק מהבנה כי רק כך ניתן לבנות עולם חדש המבוסס על אנרגיה ירוקה.

גם ישראל לא נותרה מאחור וע”פ תוכניות של משרד האוצר ישראל תשקיע מיליארדים במעל ל- 200 פרויקטים בתחום התשתיות בהתאמה למגמה כלל עולמית. על כן, בעבור משקיעים כשירים מדובר באופציה נהדרת לגיוון תיק ההשקעות אך גם לחשיבה כלל סביבתית המתבצעת בזכות פרויקטים שיכולים לסייע להפחתה בזיהום האוויר וכן התמודדות עם משבר האקלים שמשנה את עולם מקצה לקצה – כחלק מהתמודדות עם ההשפעות של המשבר על חייהם של מיליארדים בכל רחבי העולם, ובעיקר המשקיעים שמבינים כי סקטור התשתיות נמצא בתנופה אדירה, ומשפיע באופן משמעותי על בנייה של עולם חדש – ואקולוגי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מדריך השקעות אלטרנטיביות
מדריך השקעות אלטרנטיביות
מטבעות דיגיטליים
התפתחויות טכנולוגיות בעולם המטבעות הדיגיטליים
קרנות חוב
קרנות חוב: אלטרנטיבה לתיק אג”ח בסביבת ריבית עולה
תעשיית החלל
תעשיית החלל – לאן מועדות פנינו, ואיך לוקחים חלק בחגיגה?
נסיעות שיתופיות המודל הסינגפורי
המודל הסינגפורי (והמוצלח) של נסיעות שיתופיות