השקעות אלטרנטיביות

ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם של מגזין פורבס היוקרתי, נמצא במקום הראשון, וכרגע רחוק מאוד מעל כולם, האיש והאגדה, מייסד טסלה, ספייס איקס ופייפאל, אילון מאסק עם הון בשווי של מעל 260 מיליארדי דולרים. במקום השני ברנאר ארנו הצרפתי ומשפחתו עם הון בשווי מוערך של כ – 191 מיליארדי דולרים, במקום השלישי ג’ף בזוס עם 184 מיליארדי דולרים ובמקום הרביעי ביל גייטס עם 133 מיליארדי דולרים. מה שהרשימה המסורתית והוותיקה הזו, שלא משתנה הרבה בשנים האחרונות, לא לוקחת בחשבון הן אחזקות אישיות במטבע קריפטו ולו היו לוקחות נכסים בשוק הקריפטו בחשבון – הטבלה היתה משתנה לחלוטין מפני שבמקום החמישי, במקום ביל גייטס היה מופיע שם אוריינטאלי שרבים מאיתנו לא מכירים, ובכל זאת, הוא שווה על פי הערכות מעל 135 מיליארדי דולרים. זהו המייסד של בורסת הקריפטו הפופולארית בייננס, צ’אנפאנג זאו בן ה – 44 המכונה בפלטפורמות רבות CZ. אם כולנו כבר מכירים את המושג מיליונרים של קריפטו – הנה מושג חדש שכדאי לגלגל: מיליארדר של קריפטו שכבש את טבלת האנשים העשירים בעולם.

בייננס – מפלטפורמות המסחר במטבעות קריפטו הגדולות בעולם

פלטפורמת המסחר בשוק הקריפטו בייננס היא מהגדולות והפופולאריות בעולם. כמו פלטפורמות אחרות למסחר בקריפטו גם בייננס מתמודדת עם קשיים, מורכבויות, רגולציות ותקנות מגבילות במדינות שונות, כמו למשל איסור השימוש בבייננס ברחבי הממלכה המאוחדת, אולם ביחד עם זאת, נכון לאוקטובר 2021 ניהלו מעל 28.5 מיליון משקיעים ארנק דיגיטלי בפלטפורמה של בייננס, ורווחי החברה במהלך שנת 2021 מוערכים בכ – 20 מיליארדי דולרים. היקפי המסחר במטבעות הקריפטו השונים במהלך שנת 2021 עמדו בפלטפורמת בייננס לבדה על כ – 7.7 טריליוני דולרים, כאשר שנה קודם לכן עמדו היקפי המסחר על קצת יותר מטריליון דולרים בלבד.

מקורות רשמיים מעריכים בטעות את הונו של זאו ב – 96 מיליארדי דולרים בלבד

הטעות שנפלה בחישוב רשימת האנשים העשירים בעולם מאז סוף שנת 2021 היא שהחישובים אינם כוללים את תיק ההשקעות האלטרנטיבי בשוק הקריפטו. לבד מתיק עשיר במיוחד במטבע BNC, בייננס קוין, המטבע שמנוהל על ידי פלטפורמת בייננס ומשמש ברבות מהעסקאות באתר, צ’אנפאנג זאו שווה “רק” 96 מיליארדי דולרים, מה שלא מקנה לו מקום בעשירייה הפותחת של עשירי העולם. אבל בייננס קוין, המכונה גם BNB, הוא המטבע הקריפטוגרפי בעל שווי השוק הרביעי בעולם, אחרי ביטקוין, אתריום ותת’ר, והיקף המסחר היומי ב – BNB נע סביב שני מיליארד דולרים ליום, עם שווי שוק כולל של כ – 76 מיליארדי דולרים (רק לשם ההשוואה: שווי השוק של הבייננס קוין מהווה עשירית ביחס לשווי השוק של הביטקוין, גם אחרי ירידת ערך של כמעט 40% מאז נובמבר אשתקד). בייננס קוין השיג תשואה בששת החודשים האחרונים של כ – 63%, ב – 12 החודשים האחרונים השיג תשואה של כ – 973%, ומאז שהושק בשנת 2017, ביחד עם השקת הפלטפורמה של בייננס למסחר בקריפטו, הוא השיג תשואה של כ – 9,834%.

מה זאו מתכנן לעשות עם כל ההון הזה?

זאו הוא מעשירי העולם הצעירים ביותר, והוא מספר על עצמו כי סגנון החיים שלו צנוע ואינו נדרש לסכומי הכסף האלה. זאת, בניגוד לבריאן ארמסטרונג, למשל, מייסד פלטפורמת המסחר בקריפטו המתחרה בבייננס, היא קוינבייס, שממש לאחרונה דווח כי התחדש באחוזה רחבת ידיים בלוס אנג’לס תמורת כ-133 מיליוני דולרים. זאו הקנדי ממוצא סיני מספר כי הוא בהחלט מתכנן לשקול תרומה של עד 90% מההון הפרטי שלו, כמו שעשו עשירים אחרים לטובת פיתוחים עקרוניים המקדמים את האנושות, כמו למשל תעשיית החלל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קריפטו
ראלי של יותר מ – 50%: מי המטבע הקריפטוגרפי ש”עשה קופה”?
מטבע חברתי
הליברה של פייסבוק: מטבע חברתי או מונופול פיננסי דורסני?
שוק המטח
השקעה אלטרנטיבית: המדריך למשקיע המתחיל בשוק הפורקס, השוק הגדול בעולם
בשר מתורבת
הגיוס הכי גדול בעולם בתחום הבשר המתורבת: 347 מיליוני דולרים לפיוצ’ר מיט
יוניברסל מיוזיק
חברת המוסיקה יוניברסל מיוזיק מנפיקה את עצמה לבורסה?