בורסת הקריפטו

בורסת הקריפטו היא פלטפורמה המאפשרת לבצע סחר במטבעות וירטואליים, והיא הולכת וצוברת תאוצה. האם היא עתידה לשנות את מערך כוחות הבורסה המסורתית? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובות.

בורסת הקריפטו – כל מה שרציתם לדעת על הבורסה הדיגיטלית

אם לפני מספר שנים היו אומרים לכם כי מעבר לבורסת שוק ההון הייתה בורסה נוספת, הייתם מאמינים? ובכן, סביר להניח שלא אבל מתחת לאפנו מתקיימת פעילות ענפה המתבצעת דרך פלטפורמה חדשנית בשם בורסת הקריפטו. מדובר בבורסה של ממש, אולם במקום מניות ואג”ח סוחרים בביטקויין. מדובר בפלטפורמה המאפשרת לבצע קנייה ומכירה של מטבע דיגיטלי, בהתאם לשער היציג ובכך לממש עסקאות – לעיתים בהיקפים גדולים מאוד. מדובר בבשורה של ממש בעבור קהל המשקיעים, הן בשל העובדה כי מדובר בפלטפורמה דיגיטלית לחלוטין שנחשבת לחדשנית במיוחד והן בשל העובדה כי מדובר בתנופה נוספת לקראת עידן חדש שבמסגרתו משקיעים בוחרים למנף את הכספים שלהם באמצעות בורסת קריפטו, לצד הבורסה המסורתית.

קהילה הולכת וצומחת כאן בישראל

בשנתיים האחרונות התקיימו כאן בישראל כנסים של בורסת הקריפטו בהשתתפות מאות ולעיתים אלפי בני אדם שהחלו להתעניין בתחום. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום של מסחר וירטואלי, כאשר רבים אפילו מגדירים את הקהילה הישראלית כחלוצה בתחומה. זירות המסחר הווירטואליות מהוות אפשרות ממשית לביצוע מסחר מאובטח המבוסס על שרתים מאובטחים ומוצפנים. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר בסיכון גבוה במיוחד, ולכן הוא אינו מתאים לכולם. מאז החל המסחר בביטקוין השער לא היה יציב, ולעיתים ירד בעשרות אחוזים. עם זאת, בתקופת הקורונה השער שמר על יציבות, ובהתאם לכך התרחשה פעילות ענפה בבורסת הקריפטו.

ממשק דו”חות מפורט ושקיפות מלאה

היתרון הבולט של מסחר דרך קריפטו הוא העובדה כי ניתן לקבל דו”חות תקופתיים כמו גם לבחון את השער היציג בלחיצת כפתור, ללא התערבות מצד סוכן או בית השקעות שגובה דמי ניהול בעבור מסחר מסוג זה. יתרה מכך, מדובר בממשק הדוגל בשקיפות מלאה ולכן פעילות המסחר מתבצעת באופן גלוי לכל, לא רק כאן בישראל אלא במדינות נוספות בעולם. כך לדוגמה, באתר הזה ניתן לראות את הפעילות של הפלטפורמה במדינות שונות בעולם, ובהתאם לכך להחליט על מדיניות ההשקעה. אולם רק מורשים יכולים לבצע את הרכישה או הקנייה. היכרות עם התחום הינה חיונית לצורך הצלחה כלכלית, ולכן חשוב להבין כי ללא ידע מוקדם – סביר להניח כי תמצאו את עצמכם עם חור לא קטן בכיס.

האם מדובר בפתח של עידן חדש בתחום המסחר?

התשובה מתחלקת לכן ולא. בהיבט הדיגיטלי, אין ספק כי הפלטפורמה הזו מהווה תחרות אמיתית וממשית לשוק ההון שלא פעם נתפס כשוק “סגור” ליודעי דבר בלבד, כמו גם כזה שאינו גלוי בצורה מ לאה בעבור מי שאינו סוחר מיומן. אולם, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי מסחר דיגיטלי זוכה גם לביקורות בעקבות אי פיקוח כמו גם התנהלות שלעיתים מזוהה עם העולם הפלילי, בעקבות מסחר שמתבצע לא פעם דרך פלטפורמות שאינן חוקיות. אולם, הפלטפורמות הדיגיטליות למסחר נמצאות כבר עכשיו גם בשוק ההון המסורתי, ועדות לכך ניתן למצוא באתרי מסחר רבים כמו גם בהנגשת המידע למשקיעים דרך אתרים של בתי ההשקעות כמו גם באתר הזה. המטבעות הווירטואליים כבר כאן, השאלה היא האם הם ישנו את הדרך בה אנו מבצעים עסקאות? ימים יגידו, או בעצם – כוחות השוק החזקים שפועלים בשוק ההון המרתק שהולך ומשנה את פניו, בהתאם לפיתוחים דיגיטליים וטכנולוגיים רבי עוצמה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בפרויקטים של מחיר למשתכן
קרן WG – השקעה אלטרנטיבית (וחכמה) בפרויקטים של מחיר למשתכן
טסלה
המהפכה האירופאית ונקודת המפנה: אחת מכל ארבע מכוניות חדשות היא מכונית חשמלית
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – רגיעה בקריפטו ושיאים חדשים בהיי טק הישראלי  
אנרגיה סולארית
מה ההשפעה של העיכובים בתובלה הימית על שוק האנרגיה הסולארית?
אנרגיה מתחדשת – סקטור שמספק למשקיע חשיפה מגוונת