ישראלים רבים, כידוע, מחזיקים ברשותם לפחות חיית מחמד אחת. לרוב זה כלב או חתול. במקרים רבים הם משלבים כלבים וחתולים תחת קורת גג אחת. באופן טבעי, מי שמחזיק ברשותו חיות מחמד, ירצה לספק להם את הטיפול הטוב ביותר ויעשה כל מה שנדרש על מנת לספק להם איכות חיים טובה ויוודא שלא חסר להם דבר, עד יומם האחרון.

החזקה וטיפול בחיות מחמד הם עניין לא זול. בין אם מדובר על רכישת מזון עבורם, טיפולים רפואיים סדירים, קבועים או יוצאי דופן, ובוודאי אם מדובר בחיית מחמד שעלולה לגרום נזקים לסביבה ובפרט לאנשים ורכוש. לכן אנחנו צריכים למצוא דרכים וכלים כיצד נהיה מסוגלים להתמודד עם ההוצאות הכבדות שכרוכות בהחזקה ובטיפול של חיות מחמד באופן קבוע.

הפתרון המוצע לנו אשר הפך להיות טרנד בשנים האחרונות, הוא ביטוח חיות מחמד. מדובר על פוליסה שמספקת לנו מענה למקרים מסוימים, כולל מקרים רפואיים וכן מקרים של נזק ופגיעה באדם אחר או ברכוש של מישהו אחר, קרי צד ג’.

מה זה ביטוח חיות מחמד ומה הוא כולל

בשביל להבין את המשמעות של ביטוח לכלב או לחתול ולמה אנחנו צריכים לקנות אותו, צריך להבין כיצד כל התהליך של טיפול בחיות מחמד מתבצע באופן כללי.

אנחנו בתור אזרחי מדינת ישראל נהנים מפוליסת ביטוח בריאות ממלכתית, מה שאומר שאנחנו משלמים מדי חודש כסף לקופה ומקבלים סבסוד עבור טיפולים ופרוצדורות רפואיות שונות שאנו נאלצים לעבור. מצב זה לא קיים אצל חיות מחמד. המדינה לא מספקת ביטוח בריאות ממלכתי ולא מסבסדת טיפולים ופרוצדורות.

לכן כל אחד ואחת שבוחרים להחזיק ברשותם חיות מחמד, צריכים להחליט האם הם יישאו בעלויות בעצמם, או שמא ירכשו ביטוח חיות מחמד ויוכלו להשתמש בו על פני תנאי הפוליסה בכל פעם כשהכלב או החתול שלהם יצטרך לעבור טיפול רפואי מסוים. בדרך כלל הפוליסה מציעה השתתפות במימון טיפולים ופרוצדורות, כמו ניתוחים ואשפוזים, צילומי רנטגן ו-MRI, תרופות, בדיקות דם ומעבדה, שברים, פציעות, חבלות תאונות ועוד. חשוב להדגיש, הפוליסה לא מכסה חיסונים רגילים.

תנאי הפוליסה נקבעים בהתאם לסוג הכלב, הגיל שלו, מצבו הרפואי וכן פרטים אחרים שיכולים להשפיע על מצבו ועל אופי הפוליסה. התשלום הוא שנתי, וכאמור הכיסויים הם בהתאם לתנאים שנקבעים מראש.

מה זה ביטוח צד ג’ לחיות מחמד ולמי הוא מיועד?

מלבד החלק הרפואי של ביטוח חיות מחמד, ישנם עוד שני חלקים שניתן לרכוש. חלק אחד הוא ביטוח חיים, המספק פיצוי כספי במקרה של מוות וכן החלק של ביטוח צד ג’ לכלב.

הרעיון של ביטוח צד ג’ הוא חשוב מאוד, מאחר והוא מגן על המובטח מפני תביעות בגין גרימת נזק לאנשים או לרכוש כתוצאה מהתנהגות הכלב. למשל, אם הכלב נשך אדם או גרם לנזק לרכוש שלו, אז במקום שהמבוטח יישא לבד בתשלום עלויות הטיפול או תיקון הרכוש, הרי שהוא יכול לממש את הפוליסה וחברת הביטוח תשתתף במימון העלויות השונות.

גם כאן, באופן טבעי, יש תנאים מסוימים לפוליסה. היא נקבעת על פי סוג הכלב, מידת הסכנה שהוא יוצר ועוד. ככל שהכלב עלול להוות סכנה גדולה יותר, כך סביר להניח שהפוליסה תהיה יקרה יותר. הביטוח מיועד בעיקר עבור מי שחושש שהכלב שלו עלול להוות סכנה לסביבה ולרכוש, בין אם זה בגלל סוג הגזע, האופי או מסיבות אחרות.

לסיכום, כל מי שמחזיק ברשותו חיית מחמד ורוצה לספק לה איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר, רצוי מאוד שיבחן את האופציה לרכוש עבורה פוליסת ביטוח מתאימה.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות למרכז לביטוח חיות מחמד.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רשת האפלה
הרשת האפלה: כל מה שאנחנו יודעים על הרשת האפלה
שוק ההון
שוורים ודובים: מחירי הנפט עשויים לזנק בעקבות סופת ההוריקן אידה בעקבות פגיעה בתשתיות, 95% ממתקני ייצור הנפט במפרץ מקסיקו נסגרו
NFT
מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם, משקיע ב – NFT
שוורים ודובים
שוורים ודובים: אוורגרנד מפוצצת את בועת הנדל”ן בפרצוף של הממשל הסיני, משבר אנרגיה בבריטניה בעקבות זינוק של 250% במחירי הגז
מטבעות קריפטוגרפיים
זינוק של 340% – המטבע הקריפטוגרפי החדש שעושה גלים