קריפטו

לשלם את החשבון במסעדה באמצעות מטבעות קריפטו בכרטיס אשראי מבית מאסטרקארד, מבלי לעבור דרך היתרה בבנק? מסתבר שבקרוב מאוד – זה יהיה אפשרי.

בשוק המטבעות הקריפטוגרפים, שמגלגל מסביב לעולם כמעט 1.5 טריליון דולר, הביטקוין הוא המטבע הפופולארי ביותר. רק החודש, עלה מחיר הביטקוין ביחס לדולר בכ – 28%, והסיבה המרכזית מבין כמה היא ככל הנראה הכניסה המהירה של הביטקוין למיינסטרים, באמריקה ובמדינות אחרות מסביב לעולם. בעוד שוק מטבעות הקריפטו החל כמעין מהלך אנטי ממסדי שביקש לשחרר את בעלי הכספים מהצורך לשלם עמלות, קנסות, ריביות ודמי טיפול שונים ומשונים לגופים הבירוקרטיים הגדולים ה”מנהלים את הכסף” – הוא הפך להיות משהו הרבה יותר גדול מזה ומשמש היום בין הערוצים הבולטים להשקעות אלטרנטיביות. את תגובת הגופים הבירוקרטיים, הממסדים והממשלות לשוק הקריפטו שצובר עוד ועוד משתמשים והשקעות אפשר היה בתחילה לתאר כמפוחדת, רק שככל שהזמן עובר, ניראה שיותר ויותר גופים ממסדיים מוותרים על הפחד לאבד שליטה ומצטרפים לחגיגת הקריפטו. ראינו את זה לאחרונה, כשמדינת אל סלוודור החליטה להשתמש בביטקוין כמטבע רשמי נוסף במדינה, ראינו את זה בארה”ב כשממש לאחרונה אישרה לראשונה הרשות האמריקאית לניירות ערך את קרן הסל הראשונה המושקעת כולה בחוזים עתידיים על מטבעות קריפטוגרפים, זאת לאחר עשרות בקשות לאישור שהוגשו לרשות לאורך השנים האחרונות. כעת, אנחנו רואים זאת שוב, כשאחת מהרשתות הגדולות בעולם לכרטיסי אשראי, היא מאסטרקארד, מתכננת להשיק ממש בקרוב כרטיס אשראי שיאפשר למחזיקים בו לבזבז כספים גם במטבעות קריפטו. הפיתוח החדש הוא תוצר של שיתוף פעולה בין מאסטרקארד לבורסת הקריפטו באקט, שבסוף השנה שעברה (2020) החלה להיסחר בנסדא”ק ועלתה בשנה האחרונה בכ – 286%. מה מתוכנן עבור מחזיקי הכרטיס החדש ולמה חשוב להכיר אותו?

הניסיון להכניס את הקריפטו למיינסטרים

הבורסה הגדולה בעולם למסחר במטבעות קריפטו היא כנראה בייננס. בייננס, שבניגוד למתחרה הישירה שלה קוינבייס שהונפקה – שומרת על קו מרוחק מהמיינסטרים עד כה, מבלה את החודשים האחרונים כפי הנראה בניסיון לתכנן עוד מוצרים עבור לקוחותיה, שיאפשרו שימוש שוטף בכספים שהם מנהלים בארנק הדיגיטלי שלהם. למשל, לאחרונה ניסתה בייננס להשיק מערכת להלוואות בסגנון P2P, בממשק שיאפשר למי שמנהלים כספים בשוק הקריפטו לגוון את ההשקעה ולהלוות חלק מהסכומים בארנק לטובת משתמשים אחרים. הרשות האמריקאית לניירות ערך בלמה מהלך זה לעת עתה, אולם בייננס הודיעו זמן קצר לאחר מכן כי הם מתכוונים להשיק אפשרות להעביר משכורת בכסף “פיאט” אל הארנק הדיגיטלי, מה שיחסוך למשתמשים עמלות בקבלת הסכומים, העברתם לארנק הדיגיטלי ואז שימוש בהם.

באקט היא בורסת קריפטו שהתפצלה לא מזמן מתוך חברת אייס, או בשמה המלא Inter Continental Exchange, חברת אחזקות שמפעילה מעל 20 בורסות ברחבי העולם, כולל את בורסות היורונקסט ואת הבורסה לניירות ערך בניו יורק. כיום היא מספקת שירותי ארנק דיגיטלי והשקעה במטבעות קריפטו, כמו גם שליחת גיפט קארדס ועוד.

שיתוף פעולה בין ענקית האשראי מאסטרקארד ובורסת הקריפטו באקט

מאסטרקארד ובאקט מתעתדות להנפיק ביחד מעין כרטיס דביט שניתן להפעיל בעסקים נבחרים תוך שימוש במטבעות קריפטו. החזון הוא לאפשר למשתמשים לשלם עבור בילויים כמו ארוחות במסעדות, בתי מלון וטיולים בחו”ל, מיתרת הקריפטו בארנק הדיגיטלי שבמערכת של באקט. הכרטיסים גם יאפשרו קבלת הטבות במטבעות קריפטוגרפים לאחר שימוש בכרטיס גם במטבעות פיאט. באקט כבר יסדה שיתוף פעולה מקוון גדול, עם שירותי Google Pay, שם הטמיעה את אפשרויות התשלום באמצעות מטבעות קריפטו מהארנק הדיגיטלי של משתמשי הפלטפורמה במערכת התשלומים של גוגל. כעת, לאחר ההודעה על כרטיסי דביט בשיתוף עם מאסטרקארד, מזנקת מניית באקט (BAKKT) ביותר מ – 70%.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

משכנתא
ביטוח משכנתא – כיצד עושים זאת בצורה נכונה
סקירה אלטרנטיבית 25.4.21
השבוע שהיה: סקירת שוק אלטרנטיבית
פז'ו
המיזוג הגדול בעולם הרכב כבר כאן
אל סלבדור
עיר ביטקוין באל סלוודור
איך המלחמה באירופה משפיעה על השקעות הנדל”ן ביבשת?