ביטקוין

רקע

כמעט ואין אדם בעולם שלא שמע בשנתיים האחרונות אודות המטבע הווירטואלי ביטקוין. בתקופה של חוסר ודאות פיננסית, שער המטבע הציג יציבות ובהתאם לכך עורר מחדש את הסקרנות של משקיעים בתחום. מה חשוב לדעת אודות המטבע שמשגע את העולם הפיננסי? על כך – בסקירה המיוחדת הבאה.

ביטקווין: ירידה של עשרות אחוזים בלבד בתקופת הקורונה

בשנים האחרונות כובש המטבע הווירטואלי ביטקוין את שמי העולם הפיננסי, ולא בכדי. למעשה, אם בעבר הוא נתפס כקוריוז, כיום רבים מבינים כי מי שהשקיע במטבע לפני כשלוש שנים זכה לקבלת תשואות יציבות ויפות, וזאת ביחס למטבעות שנחשבו חזקים ומאז נחלשו כמו הדולר והיורו. למרות שהשקל שומר על חוזקו, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי דווקא בתקופת הקורונה השער של המטבע הווירטואלי נשמר יציב על אף כי הוא אינו צפוי. מדובר בחיסרון בולט של המטבע, בעיקר בשל העובדה כי ערך המטבע אינו נשמר באופן יציב בפרקי זמן קצרים אולם בטווח הרחוק ובהתאם לתחום של השקעות אלטרנטיביות, הוא בהחלט הצליח לשמור על ערכו, ולעיתים אף להכפיל אותו. אולם, יש לקחת בחשבון את מרכיב הסיכון, ובדיוק לשם כך זה הזמן להמשיך ולקרוא את הסקירה המיוחדת שלנו בנושא.

אלטרנטיבה למערכת הפיננסית הקיימ

השימוש בביטקוין החל בשנת 2009, ומאז הלך וצבר תאוצה. מדובר במטבע מבוזר אשר נועד להוות אלטרנטיבה למערכת הפיננסית הנחשבת לשמרנית ומיושנת, והוא זוכה לתהודה רחבה מצד משקיעים אשר מאמינים שיש להתנתק מהמערכת הבנקאית וכן ממדינות. בשנת 2013 הגיע הביטקוין לשיא של 1,000 דולר למטבע אחד בתוך חודש אחד, אולם כחודשיים לאחר מכן הוא צנח. למרות שרבים חשבו בזמנו כי תם זמנו, למרבה ההפתעה הוא הצליח להתאושש ולמעשה לספק תשואות יציבות בעבור משקיעים בתחום. כך לדוגמה, בשנת 2017 זינק ערכו ב 1,000 אחוז – מ 50$ בינואר ל 14,000$ בדצמבר 2017. אולם, כפי שאמרנו התנודות בערכו יורדות ועולות ולכן עצם היותם אלטרנטיבה למערכת הפיננסית אכן נכון, אך עדיין לא מבוסס מספיק.

ביטקוין

קהילה ענפה בישראל

ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בהשקעה במטבעות דיגיטליים, כאשר בישראל צמחה קהילה המעניקה למשקיעים אפשרות לקבל מידע כמו גם לבצע רכישה או מכירה של מטבעות דיגיטליים. למרות שהמטבע עדיין נחשב לחדש באופן יחסי, ההתעניינות גוברת אך גם החשש מפני התנודות החזקות. מאז שהמטבע נסחר בשוק המט”ח ניתן לראות כי התנודתיות היא חזקה במיוחד, בעיקר בתקופת הקורונה. אם אתם מתעניינים בתחום, צריך להבין כי מדובר ברכבת הרים של ממש וכי הראייה שלכם צריכה להתמקד בטווח הרחוק, כל זאת תוך שימת אצבע על הדופק באופן קבוע הן דרך הקהילות הישראליות והן דרך מנהלי השקעות אשר בוחנים את המדדים ובהתאם לכך מציעים מגוון רחב של מכשירי השקעה נוספים, כל זאת מתוך לייצר בסופו של דבר תיק השקעות מגוון.

לקחת נשימה עמוקה

לסיכום, אין ספק כי מדובר במטבע שמשנה את חוקי המשחק בעולם הפיננסי. עם זאת, הוא דורש לא מעט אורך רוח כמו גם נשימות עמוקות, הן בשל התנודתיות והן בשל העובדה כי בשנים האחרונות ממשלות בעולם כולל בארה”ב שוקלות להטיל תנאים רגולטורים על הענף, ולכן חשוב להבין את ההשלכות של ביצוע השקעה מסוג זה. התייעצות עם מומחים לתחום היא חיונית, לצורך תהליך השקעה נכונה וגיוון תיק השקעות המתבצע באופן המשקף את הצרכים הכלכליים השוטפים תוך הבנה כי מדובר בעידן מרתק המשלב בין היתר מטבעות וירטואליים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

NFT
מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם, משקיע ב – NFT
עסקאות הנדלן של חברות הביטוח
עסקאות הנדל”ן הגדולות של חברות הביטוח
הנדלן בארץ
תרבות המשפחה הקטנה, תשפיע על הנדלן בארץ?
מארק צוקרברג
צוקרברג רוצה עולם חדש: המשקפיים החכמות של פייסבוק רואות מציאות אחרת?
טסלה
טסלה הרכב החשמלי הכי נמכר בישראל – ועם “תקנות טסלה”, יש לה יותר להציע