ביידן

דברים רבים נאמרו על ג’ו ביידן בקמפיין הבחירות האחרון, הוא עייף, הוא תמים, והוא לא ידע להתמודד עם בעיות גדולות. נכון לרגע זה, ג’ו ביידן מוכיח אחרת, הוא הגיע לעבוד במלוא המרץ, ובשלושה חודשים האחרונים הוא הוכיח שהוא בא לעמוד בהבטחה שלו לציבור הבוחרים. עם תכנית כלכלית שלא נראתה קודם, באף מקום אחר בעולם, 2.25 טריליון דולר שאמורים לסייע למשק האמריקאי לצאת לדרך חדשה, ומחוזקים יותר. עם תכנית מיסוי חדשה שאמורה לעשות סדר וצדק לטענת ביידן, כאשר מס העושר עשוי לקפוץ
מ-20% היום לכ-39.6% בהמשך, ושינוי במס החברות מכ-21% לכ-28%. ביידן נחוש לעשות סדר וצדק לעם האמריקאי, עושה רושם שהוא החל לעצב את כלכלת ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מחדש, עושה רושם שזה עשוי להשפיע על כל אחד ואחת מאתנו בטווח הנראה לעין.

מה כוללת התוכנית של ג’ו ביידן, ולמה היא כל כך מעניינת?

ראשית, חשוב לומר כי מדובר בסכום עתק שביידן מתכוון להשקיע בכלכלה האמריקאית, זה מגיע בזמן הכי נכון עבור הכלכלה. בעוד מדינות אחרות בעולם, עסוקות לאסוף את השברים לאחר משבר הקורונה, ביידן חושב כיצד להחזיר את כלכלת ארה”ב למסלול טרום הקורונה. בשונה מתוכניות וממשברים קודמים שהכרנו, התוכנית של ביידן כוללת השקעה בפרויקטים בתחום התשתיות, “לבנות את אמריקה מחדש”. מדובר על פרויקטים לאומיים  בהשקעה של כ-650 מיליארד דולר כמו למשל, שדרוג שדות תעופה, נמלי ים, כבישים, גשרים, תשתיות מים, ביוב, ושדרוג מהותי של מערכת מי השתייה בארה”ב, וחיזוק רשתות החשמל לאזורים רבים במדינה, ופריסת פס רב ומהיר לרשת האינטרנט.

הנשיא ביידן מקדם בצורה אגרסיבית את המהפכה הירוקה ולטענתו עד 2050 ארה”ב תייצר כ-100% מהאנרגיה שלה באמצעות מקורות נקיים ומתחדשים כמו שמש, מים ורוח, כמו כן, הממשל הכריז על השקעה חסרת תקדים של כ-175 מיליארד דולר בשוק הרכבים החשמליים, עמדות טעינה וטכנולוגיות מתקדמות. היעד האמריקאי, עד 2030 תהיה בארה”ב רשת טעינה ארצית לרכבים חשמליים. ביידן חושב על הדור השלישי, גיל הזהב של ארצות הברית, ולכן, הממשל בוחר להעביר 400 מיליארד סיוע לקידום והנגשת טיפולים רפואיים לאוכלוסייה, טיפולים שלא קיימים עבור  מיעוטי יכולת, והשקעה חסרת תקדים של מאות מיליארדים נוספים במערכת החינוך.  כ-620 מיליארד דולר לתחבורה ציבורית מתקדמת יותר, 580 מיליארד דולר לתעשייה, וכ-180 מיליארד דולר לתוכנית מחקר ופיתוח הגדולה ביותר אי פעם.

קיימת התלהבות רבה סביב התוכנית של ביידן, ובקרב רבים היא זוכה לשבחים. גם השווקים הפיננסים יוצאים מעודדים ומלאי תקווה עם התוכניות של ביידן למחר טוב יותר, ניתן לומר שחברות בתחומי אנרגיה ירוקה ומתחדשת, חברות וקרנות אלטרנטיביות בתחום התשתיות, ובתחומי הטכנולוגיה והמדע עשויות לפרוץ קדימה לאור סכומי העתק שהממשל האמריקאי מתכוון להשקיע בתחום פעילותם. עד עכשיו ביידן הוכיח שהוא יודע לעמוד מאחורי ההבטחות שלו, ההתמודדות שלו ב-100 ימי השלטון עם נגיף הקורונה הייתה מרשימה, הוא קיבל את ארה”ב במשבר עמוק, ועושה רושם שהוא מוביל אותה בדרך הבטוחה לצמיחה מחודשת. על פי כלכלנים, הצמיחה ב-2021 בארה”ב עשויה להיות כ-6%, נתון שלא נראה ב-40 שנים האחרונות, האבטלה ממשיכה לצנוח, עסקים חדשים נפתחים ופרויקטים גדולים יוצאים לדרך.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרן גידור
קרן גידור: הזדמנות מצוינת למשקיעים – מדריך מפורט למשקיעים
רכב חשמלי
סקטור הרכבים החשמליים בסין מציג 100 יצרנים עם צמיחה של 350% ומטרה לכבוש את העולם
מטא
המטבע הקריפטוגרפי שוואטסאפ מאמצת
וולת'סטון
למה לבחור כשאפשר גם וגם? הבשורה הגדולה של עולם ההשקעות
מטבעות דיגיטליים
התפתחויות טכנולוגיות בעולם המטבעות הדיגיטליים