השקעה בקריפטו

במשאל שערך מגזין פורבס עבור רשימת האנשים העשירים ביותר בעולם, התגלה כי “עשירי המילניום”, אלה שהרוויחו את המיליונים שלהם בשנים האחרונות, מחזיקים בממוצע כ – 30% מהנכסים שלהם במטבעות קריפטו. מבין אותם “עשירי מילניום”, כדאי להזכיר את כ – 100,000 העשירים שצברו את כספם באמצעות השקעה בקריפטו. רק ששוק הקריפטו, המהווה השקעה אלטרנטיבית מרתקת, מצריך ממשקיעים לפתוח ארנק דיגיטלי ולתחזק את המטבעות שלהם בארנק הזה תוך שימוש בטכנולוגיות מורכבות, שלא כל משקיע מעוניין להתמקצע בהם.

זה היה רק עניין של זמן עד שבתי ההשקעות ייענו לאתגר – מחד, הביקוש להשקעה בשוק האלטרנטיבי של מטבעות הקריפטו רק עולה, ומאידך, השקעה עצמאית בשוק הקריפטו עשויה להיות מורכבת עבור חלק מן המשקיעים. בתי השקעות מסורתיים המספקים אלטרנטיבות שונות לניהול תיקים – אינם מציעים, נכון לזמן זה, אפשרויות לניהול תיקים אלטרנטיבי בשוק הקריפטו.

והנה, בית ההשקעות פרוקסימה נענה לאתגר המתבקש ופותח את פרוקסיביט (Proxibit) – בית השקעות המיועד כולו לניהול תיקי השקעות בקריפטו. האם ייתכן שזה מה שהשוק הישראלי חיכה לו?

קרנות סל אלטרנטיביות בניהול מושכל

בית ההשקעות פרוקסימה מציע למשקיעים שבעה מסלולי השקעה שונים בסלי מטבעות קריפטוגרפיים, ברמות שונות של סיכון, כאשר ההשקעה כולה מתבצעת בשקלים וללא צורך להתמודד עם אתגרי הטכנולוגיה המגיעים עם השקעה ישירה בשוק הקריפטו – למעשה, מדובר בניהול תיק השקעות באופן המסורתי המוכר לנו מבתי ההשקעות הגדולים בישראל – רק שכאן, המוצרים שבהם הכספים מושקעים הם מטבעות קריפטו.

שבעה מסלולי השקעה

פרוקסיביט מציעה, נכון להיום, השקעה מובנית באחד משבעה מסלולים שונים, והם:

  1. מסלול TOP 5: מכיל את חמשת מטבעות הקריפטו בשווי השוק הגדול ביותר. נכון להיום אלו הם ביטקוין, את’ריום, תת’ר, בייננס קוין ו – USD קוין, המייצג את קטגוריית המטבעות הקריפטוגרפיים היציבים הצמודים למטבע פיאט. משקל כל מטבע מתאים לשווי השוק שלו ביחס לשווי השוק המצרפי של כל החמישה
  2. מסלול MID 6-10: המסלול המכיל את חמשת המטבעות במיקומים 6-10 בטבלת המטבעות הקריפטוגרפיים בעלי שווי השוק הגבוה ביותר, כאשר גם כאן משקל כל מטבע מתאים לשווי השוק שלו ביחס לשווי השוק המצרפי. נכון להיום, המטבעות בחמישייה הסוגרת את העשירייה הפותחת הם: קארדאנו, סולאנה, XRP, טרה, ופוקאדוט.
  3. מסלול SME 11-20: מסלול המכיל את העשירייה השניה של מטבעות לפי שווי שוק, והוא מאפשר חשיפה למטבעות העולים של התקופה, כאשר ההנחה היא שהעשירייה השנייה תכיל את המטבעות הקריפטוגרפיים ה”מטפסים” ביותר. נכון לעת כתיבת שורות אלה, עשרת המטבעות הקריפטוגרפיים בעשירייה השנייה הם: דוג’קוין, אבלאנש, בייננס USD, שיבה אינו, פוליגון, מטבע קריפטו.קום, טרה USD, Wrapped Bitcoin, דאי, וקוסמוס.
  4. מסלול Flexible 5: מורכב מחמישה מטבעות מעשרים המטבעות המובילים, הנבחרים על ידי מנהלי ההשקעות של פרוקסיביט.
  5. מסלול Game 5: מכיל חמישה מטבעות מובילים מתחום הגיימינג
  6. מסלול DeFi 5: מכיל את חמשת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים מתחום הפיננסים המבוזרים
  7. מסלול Web 3.0: מכיל חמישה מטבעות מתחום ה – Web 3.0 הנבחרים על ידי מנהלי ההשקעות של פרוקסיביט

איך פותחים תיק השקעות בקריפטו דרך פרוקסיביט?

נכון להיום, הסכום המינימאלי הנדרש לפתיחת תיק השקעות בקריפטו באמצעות פרוקסיביט עומד על 30,000 ₪ בלבד. זאת, בשעה שבתי השקעות מסורתיים דורשים בדרך כלל סכום מינימאלי של 250,000 ₪ ומעלה לפתיחת תיק השקעות מנוהל מסורתי. עמלות האחזקה של התיק כוללות דמי ניהול שנעים בין 2.5% ל – 3.5% לשנה ועוד דמי הפקדה של בין 2.5% ל – 4%, לפי שווי תיק ההשקעה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פוד טק
פוד-טק: מהפכת האקלים מתחילה בצלחת שלנו
זיהוי פנים
האח הגדול: חברות זיהוי הפנים הסיניות כובשות את המערב
טכנולוגיה
הטכנולוגיה האלטרנטיבית של המחר
טאבולה
התוכן הוא המלך: טאבולה
שוורים ודובים
שוורים ודובים: משבר האנרגיה בסין מוביל את הממשל לחזר אחר אוסטרליה, בית המחוקקים בארה”ב יוצא נגד פייסבוק ואינסטגרם