בניה ירוקה
בניה ירוקה

ענקית הנדל”ן עזריאלי תבנה את הקמפוס החדש של חברת סולאראדג’ במתחם צפון גלילות. מדובר בפרויקט בהיקף של כ – 860 מיליון שקלים. הבניה אמורה להסתיים בשנת 2025 ולאחר תום הבנייה תעמוד לסולאראדג’ הזכות לשכור את המתחם למשך 15 שנים עם אופציה להארכה למשך עשר שנים נוספות.

קבוצת עזריאלי וחברת סולאראדג’ יצאו בתחילת אפריל 2022 בהודעה משותפת לעיתונות אודות פרויקט הענק הצפוי להניב עבור קבוצת עזריאלי הכנסות שנתיות נטו מנכסים מניבים בגובה של כ – 62 מיליון שקלים. 

16.5 דונם לקמפוס סולאראדג’ ועוד 9.5 דונמים המיועדים לשטחי תעסוקה ומסחר

הקרקע עליה יבנה קמפוס סולאראדג’ החדש שוכנת צפונית למתחם גלילות מהעבר המזרחי של כביש החוף. מדובר בקרקע בשטח של כ – 26 דונמים בסך הכל כאשר מתוכם יוקצו 16.5 לקמפוס סולאראדג’ ועל יתר השטח מתכננת קבוצת עזריאלי להקים מבנים לתעסוקה ומסחר הצפויים להניב הכנסות בגובה דומה לאלה שיניב קמפוס סולאראדג’. לצורך כך תקדם קבוצת עזריאלי תכנית בניין עירונית לתוספת זכויות בנייה בשטח המדובר.
כאמור, הקמפוס של סולאראדג’ ייבנה על שטח קרקע כולל של 16.5 דונמים ויכלול בניין עצמאי ששיטחו כ – 38 אלף מטרים רבועים ועוד 950 מקומות חנייה. 

שמים דגש על בניה ירוקה

כחברה המפתחת ממירים למערכות חשמל סולארי אך טבעי הוא שאחד הדברים שחשוב היה לסולאראדג’ לקבל מן החברה הקבלנית שתקים עבורה את הקמפוס החדש הוא תכנון ידידותי לסביבה. מנכ”ל סולאראדג’, מר צבי לנדאו, נשמע אומר שקבוצת עזריאלי יחד עם משרד סקורקא אדריכלים הציעו לסולאראדג’ את התכנון הנכון. הקמפוס החדש יכלול מעבדות פיתוח ומשרדים ויספק לעובדי החברה סביבת עבודה מיטבית. 

מטעם עזריאלי מסר מנכ”ל הקבוצה, מר אייל חנקין, כי מדובר בעסקת ייזום והשכרת משרדים משמעותית ויוצאת דופן בסדר גודלה. המשק הישראלי הצמיח לאורך השנים מספר חברות גדולות אשר רבות מהן מעוניינות למקם חלק ארי מפעילותן בקמפוס מרכזי בישראל. עוד מסר מר חנקין כי קבוצת עזריאלי כבר ביצעה מספר עסקאות דוגמת זו של העסקה הנוכחית מול חברת סולאראדג’ אם כי הפעם מדובר בעסקה גדולה יחסית. העסקה מהווה עדות נוספת לכך שתחום המשרדים הוא תחום חזק בקבוצת עזריאלי וכי מדובר בתקופת פוסט קורונה המאופיינת בעסקאות המביאות לידי ביטוי מודל עבודה מבטיח במציאות החדשה. 

סולאראדג’ – חברה ישראלית מובילה

סולאראדג’ היא חברה ישראלית שהוקמה בשנת 2006 על ידי גיא סלע, ליאור הנדלסמן, יואב גלין, מאיר אדסט ועמיר פישלוב. החברה עוסקת בתחום האנרגיה הסולארית, מייצרת ומוכרת מערכות למיצוי ההספק של מתקני הפקת חשמל מאור השמש (מתקנים סולאריים) ולניטור ובקרה של מתקני אנרגיה סולארית. שווי השוק של חברת סולאראדג’ נכון לסוף שנת 2021 עמד על 18 מיליארד דולרים, מניית החברה נסחרת בנאסד”ק (NASDAQ: SEDG). משרדיה המרכזיים של החברה שוכנים בהרצליה, בשנת 2025 הם צפויים לעבור לקמפוס החדש שמקימה קבוצת עזריאלי. בחברה מועסקים כ – 3,000 עובדים  במדינות שונות ברחבי העולם, כ – 1,300 מהם צפויים לאכלס את הקמפוס החדש באזור גלילות. 

חברת סולאראדג’ נחשבת לאחת החברות הישראליות המצליחות ביותר לאחר שעברה את כל השלבים מחברת הזנק (סטרטאפ) ועד לחברה ציבורית הנסחרת בשווי של מעל ל – 18 מיליארד דולרים. 

קבוצת עזריאלי

קבוצת עזריאלי הוקמה בשנת 1983 כזרוע הישראלית של פעילות הנדל”ן הבינלאומית של האדריכל הישראלי – קנדי דוד עזריאלי. קניון איילון ברמת גן היה הפרויקט הראשון שהקימה קבוצת עזריאלי בארץ ומאז נוספו לו עוד רבים וביניהם מגדלי עזריאלי בתל אביב. החברה החלה נסחרת בבורסה בתל אביב בשנת 2010. שווי השוק של קבוצת עזריאלי נכון לסוף שנת 2021 עמד על כ – 36.7 מיליארד שקלים. קבוצת עזריאלי מתמחה בהקמת פרויקטים של נדל”ן מתחום המסחר, מלונות, דיור מוגן, מרכזי נתונים ועוד. 

 

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אנרגיה ירוקה
מהפכת האנרגיה הגדולה, מהאדם הקדמון ועד היום
שוק הנדל"ן בארץ
שוק הנדל”ן בארץ – לאן?
קניונים אונליין
קונים אונליין, האם הקניונים הגדולים בסכנה?
שופרסל נדלן
פחות לחם וגבינה: העסקים האלטרנטיביים של שופרסל
גוגל פרסום או טכנולוגיה
גוגל – חברת פרסום או חברת טכנולוגיה?