בריאות דיגיטלית

עולם הרפואה עובר שינויים מרחיקי לכת, בעקבות מעבר לכלים דיגיטליים אשר מאפשרים לרתום את הטכנולוגיה לטובת שיפור המערך הרפואי ובהתאם לכך צמצום פערים. כיצד הבריאות הדיגיטלית באה לידי ביטוי? להלן סקירה בנושא.

מעבר לאמצעים דיגיטליים בעולם הרפואה: קדמה פורצת דרך המשפיעה על כל אחד מאיתנו

כאשר אנו מדברים על בריאות העתיד, אנו מתכוונים קודם כל לבריאות דיגיטלית. למעשה, שימוש בכלים דיגיטליים המאפשרים להעניק בריאות בהתאמה אישית יכולים לשפר את צרכי המטופל, ובהתאם לכך למקסם את המשאבים הקיימים לצורך מתן טיפול רפואי מתקדם ואיכותי הרבה יותר. זה לא סוד שהרפואה הקיימת היום נחשבת לפורצת דרך, ועדות לכך ניתן למצוא בפיתוח של חיסוני קורונה בפרק זמן שלא נראה כמותו בהיסטוריה האנושית – פחות משנה אחת, והפצה למיליוני בני אדם בכל רחבי העולם. אולם, מדובר רק בדוגמה אחת לכמה שהטכנולוגיה הקיימת מאפשרת לייעל את המערכת הרפואית ואף תורמת לאיכות חייהם של מיליונים ברחבי העולם, כאשר ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בפיתוח של אמצעים דיגיטליים אשר מאפשרים לשנות את הדרך בה אנו מקבלים טיפול רפואי, כמו גם את איכות הטיפול.

מעבר לפלטפורמות דיגיטליות

חלק מהותי ממעבר לבריאות דיגיטלית נוגע לשינוי מהותי של מערכת הרפואה המיושנת, ומעבר מהיר למערכות מתקדמות המאפשרות לציבור לקבל שירותים רפואיים מתקדמים – בלחיצת כפתור. אם בעבר היינו צריכים לקבוע תור לרופא רק דרך המתנה ארוכה למוקד שירות הלקוחות, כיום כל קופות החולים מאפשרות לבצע זימון תורים דרך האפליקציה. זאת ועוד, תוצאות של בדיקות (אותן ניתן לקבל במהירות ובפרק זמן של שעות ספורות) ניתן לקבל דרך האפליקציה ואף לנהל שיחות עם הרופא באמצעות וידיאו, במקום להגיע באופן פיזי למרפאה. מדובר בפיתוחים שבמסגרתם הנגשת הטיפול הרפואי לאוכלוסייה הכללית מתבצע באופן נגיש ועם שימת דגש על התאמה למצבו של המטופל, ועל כן מדובר בפתחו של עידן חדש ומרתק בכל הקשור לשירותי רפואה בהתאמה אישית המבוססים על טכנולוגיות שמובילות לחדשנות וצמצום פערים.

עידוד ממשלתי מסיבי

משרד הבריאות מוביל בשנים האחרונות את התוכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית, כאשר הפרויקט עצמו מתוקצב במיליוני שקלים. במסגרת הפרויקט מקדמים שימוש בכלים דיגיטליים המאפשרים להתאים למטופלים את הטיפול המיטבי, מתוך מטרה לספק מעטפת טובה ואמינה בכל הקשור לקבלת טיפול רפואי. את המערכות הללו ניתן לראות בבתי החולים המובילים בישראל, והם נועדו הלכה למעשה לגרום לשינוי תפיסה בכל הקשור ליחס כלפי מטופלים, כך שניתן יהיה ליידע אותם לגבי התקדמות הטיפול ובהתאם לכך ליצור מערכת רפואית חכמה שיודעת לבצע תעדוף ובהתאם לכך להפחית את הלחץ המוטל על המערכת הרפואית. כפי שידוע לכל, מערכת הרפואה במדינת ישראל סובלת מעומסים באופן קבוע ולמעשה רבים נוטים לומר כי המערכת על סף קריסה. מתוך הבנה כי ההון האנושי אינו יכול לקחת על עצמו את נטל האחריות, ניתן לומר כי השימוש בכלים דיגיטליים מהווה הזדמנות יוצאת דופן לשיפור המערכת הרפואית כאן בישראל כמו גם בעולם, ולהתאים אותה לעידן טכנולוגי המבוסס על מהירות, דיוק ויצירה של מעטפת נכונה בהתאמה אישית.

תשתית של חברות הייטק אשר משנות את חוקי המשחק בעולם הרפואה

כאמור, ישראל נחשבת למעצמה דיגיטלית, בעיקר בשל תשתית רחבה המבוססת על חברות הייטק שמובילות את הענף ומפתחות כלים דיגיטליים לטובת המערכת הרפואית, בין אם מדובר בכלים בדמות בדיקות מהירות ובין אם מדובר בפלטפורמות לאחסון ושיתוף מידע בין רופאים ובין מטופלים. ניתן לומר כי המוח היהודי בשילוב של מחקר ופיתוח מוביל לכך כי ניתן להשתמש בטכנולוגיה לטובת מנוף כלכלי, ולכן השקעה באותן חברות – בין אם מדובר בחברות מבוססות שכבר הונפקו או חברות שנמצאו בתחילת דרכן מהווה דרך מצוינת לגיוון של תיק השקעות, ובהתאם לכך גם לקחת חלק אמיתי בשיפור איכות החיים כאן בישראל ובמדינות נוספות בעולם לצד יצירתיות אשר באה לידי ביטוי בהטמעה של אותם כלים, והפיכתם לחלק בלתי נפרד מעולם הרפואה המודרני.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מניות הקנאביס נופלות
מניות הקנאביס נופלות, אילו השקעות אלטרנטיביות אחרות כדאי להכיר?
מדטק: חדר מיון ישראלי חדש משלב טכנולוגיית עלית ונסקר בכל העולם
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית
תשתיות ואוויר נקי
זהב OUT – תשתיות ואוויר נקי IN
בורסה
ירידות שערים בבורסות? יש אלטרנטיבות אחרות