השקעות אלטרנטיביות

כתב: נתנאל יני

כמו כל תחום שעובר לאונליין והדיגיטל וגורם לאנשים רבים לחוות הקלה באותו הנושא גם בתי המרקחת  נהפכו לאחרונה להיות דיגיטליים ויעילים יותר כאשר נכנסו להספק האונליין, תעשייה זו מגלגלת כ-1.25 טריליון דולר בשנה רק בארה”ב, וצומחת ב-2% בממוצע עולמי. איך הטכנולוגיה עשויה לשנות תעשייה מסורתית זו וכיצד זה עשוי להשפיע עלינו כצרכנים?

עידן חדש, טכנולוגיות חכמות ודיגיטליות, טרנספורמציה דיגיטלית בתעשיית התרופות

אינו עוד חזון חדשני אלא הופך לחובה עסקית ואסטרטגית לחברות הפארמה כאלטרנטיבה להיות תחרותיים. מנהלי הפארמה מבחינים ששינוים טכנולוגים ודיגיטליים הם לא רשות אלא חובה להמשך העסקים ולהמשך אסטרטגיית הצמיחה של הענף. יישום טכנולוגיות חכמות ודיגיטליות כגון בינה מלאכותית AI, פתרונות ענן, אינפורמטיקה מאפשרים לחברות תרופות ליצור מערכות אקולוגיות דיגיטליות אשר משפרות את המצב הקיים בצורה משמעותית.

צורך בשינוי דיגיטלי בתעשיית הפארמה, חברות התרופות מנסות לעמוד בקצב המהפכה שחוללה הטכנולוגיה הדיגיטלית. תקשורת ניידת, טכנולוגיית ענן, ניתוחים מתקדמים, שיווק דיגיטלי ואינטרנט  הם בין החידושים שהחלו לשנות את ענף הבריאות העולמי. מנהלי הפארמה מודעים היטב לפוטנציאל של התמורות הדיגיטליות ומתנסים במגוון רחב של יוזמות דיגיטליות. רבים מתקשים להחליט אילו פעולות ניתן להגדיל וכיצד, מכיוון שעדיין לא ברור כיצד תראה הצלחה דיגיטלית בעתיד. אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה – שינוי דיגיטלי בעולם הפארם. תחום התרופות בהודו צפוי לצמוח בשיעור של 12 אחוזים מ -41.7 מיליארד דולר בשנת 2020 ל -130 מיליארד דולר בשנת 2030. כדי להתאים לצמיחה זו, מנהלי התרופות דורשים דרכים לשפר את היעילות, לחשוף הזדמנויות עסקיות חדשות ולבנות קשרים טובים יותר עם מטופלים ומרשמים. זה לא יהיה אפשרי ללא שינוי דיגיטלי. מכאן, ככל שמאמצים טרנספורמציה דיגיטלית מוקדם יותר כך היא כך השוק יהיה יעיל ועשוי לצמוח בצורה משמעותית.

עם ההתחלה של המגיפה רבים פחדו לצאת מהבתים ואחד המקומות המפחידים ביותר היה המקום שבו יהיו הכי הרבה חולים כמו למשל בית מרקחת שמביא אליו רבבות של חולים במהלך היום לצורך קבלת תרופות. בתחילת המגיפה הסקטור חווה קשיים כמו כל סקטור אך במהירות צמח בחזרה וכיום התעשייה מגלגלת כ- 1.25 טריליון דולר רק בארה”ב וניתן להיות חלק מהתעשייה באמצעות קרנות, ETF והשקעות אלטרנטיביות רבות במגוון תחומים עקיפים וישירים לתחום הפארמה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אנרגיה סולארית
אלטרנטיב: פיילוט לייצור חשמל סולארי בשטחים חקלאיים בהשתתפות 26 חברות קלינטק ישראליות
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות
מהמרי וולסטריט
העם נגד וול סטריט
השקעות חוץ בורסאיות – האם אתם יודעים להסתכל על אלטרנטיבות חדשות?
בלוקצ'יין
מאחורי המסחר בנכסים קריפטוגרפיים: הכול על בלוקצ’יין