גוגל

חברת אלפאבית היא מחברות הביג טק הגדולות בעולם. היא מנהלת בין השאר את גוגל, אתר האינטרנט הנצפה ביותר בעולם. על אף שהיא עומדת בחזית הטכנולוגית ובמידה רבה מעצבת דעת קהל גדול, גוגל התרחקה עד עתה מפרויקטים בתחום הבלוקצ’יין והקריפטו באופן ברור ומדובר. כעת, זמן לא רב לאחר שהקימה את GOOGLE LABS העוסקת בעיקר בפיתוח אביזרים לתחום ה – VR והמטאוורס, גוגל מפרסמת חדשה קצרה ובה נכתב אודות צוות קטן בתוך GOOGLE LABS העוסק בפיתוח פלטפורמה לתחום הבלוקצ’יין. האם גוגל נכנסת לזירת הקריפטו ומה זה אומר מבחינת האטרקטיביות של שוק ההשקעות האלטרנטיביות הפופולארי בעולם?

התחלה מרובת קונפליקטים לגוגל בעולם הקריפטו

צוות הפיתוח הידוע גם בשמו GOOGLE LABS היתה חטיבת החדשנות של גוגל שפיתחה חלק ניכר מהמוצרים שלה, כולל את אפליקציית המיילים שנמצאת בשימוש בכל העולם, היא ג’ימייל. בשנת 2011 נסגרה GOOGLE LABS בעיקר על מנת להתרכז באינטגרציה של הכלים שכבר פותחו. אבל בשנים האחרונות אנחנו שומעים על עוד ועוד פיתוחים וחדשנות מבית גוגל, מרביתם מגיעים מכיוון האביזרים למטאוורס, ל – VR ולמציאות אלטרנטיבית ורבודה. הפיתוחים הללו מגיעים מחטיבת GOOGLE LABS, שבשקט ובלי פרסומים, הושבה לפעולה. רק לפני כשבוע הודיע צוות הפיתוח של גוגל לאבס כי הם משיקים קסדה חדשה לשימוש בפלטפורמות של מציאות מעורבת, לפני כשלושה שבועות פורסם כי GOOGLE LABS  עמלה במרץ על פיתוח משקפי מציאות רבודה אשר צפויים להשקה במהלך השנה.

חברת גוגל פרסמה בעבר כי אין בכוונתה לעסוק בשוק הקריפטו והיא גם סירבה לספק שירותים, פרט לשירותי אחסון בענן, לחברות משוק הקריפטו. עד כדי כך סירבה גוגל לקחת חלק בתחום הבלוקצ’יין המתפתח, כי נאסר על חברות קריפטו להשתמש בפלטפורמת הפרסום של גוגל, היא כמובן GOOGLE ADS, בדיוק באותו האופן שתכנים פורנוגרפיים ותכנים מסוכנים אינם מפורסמים במערכת.

אבל כפי הניראה, גוגל מחשבת מסלול מחדש בכל הקשור לבלוקצ’יין ולשוק הקריפטו, אולי בשל הכניסה של הביטקוין למיינסטרים והבחירה של חברות מוסדיות, אנשי מפתח ואפילו מדינות לאמץ מטבעות קריפטו באופן רשמי. כעת מודיעה גוגל כי היא מקימה חטיבה קטנה שתעסוק בפיתוחים לפלטפורמת הבלוקצ’יין ותפעל כחלק אינטגרלי מצוות GOOGLE LABS.

מה יהיה תפקיד צוות הפיתוח בתחום הבלוקצ’יין בגוגל לאבס?

את צוות הפיתוח הקטן יחסית ינהל שיבקומר ונקטרמן, שניהל במשך שנים רבות את תחום הפרסום ואת GOOGLE ADS, ולאחרונה קודם לתפקיד סגן הנשיא של חברת אלפאבית. ונקטמרן הוא מהנדס בכיר כונה “המוביל המייסד” של קבוצת הפיתוח לבלוקצ’יין המהווה חלק מ – GOOGLE LABS, כך על פי מייל שנשלח לצוותים של גוגל והודלף לעיתונות.

הגיע הזמן שגוגל תצטרף לענקיות הדיגיטל שכבר נמצאות שם

תחום הבלוקצ’יין והקריפטו הוא תחום שוקק חיים. בשנה האחרונה גדל שווי השוק של תחום הקריפטו מ – 760 מיליארד בתחילת ינואר ועד 2.2 טריליון בסוף דצמבר – יותר מפי שתיים. פלטפורמות ענק כמו פייסבוק (הידועה כעת בשמה החדש מטא, כמובן), טוויטר, פלטפורמות של מטאוורס כמו סאנדבוקס ורבות נוספות כבר נמצאות עמוק בתוך עולם הבלוקצ’יין וחלק לא מבוטל מהן אף התנסו בהפעלת מטבע משלהן. קשה להבין מדוע דווקא גוגל, ששמה נקשר בחדשנות טכנולוגית וסקרנות לפיתוחים משני שוק, התמהמהה כל כך עם כניסתה לשוק הפיתוח בתחום הבלוקצ’יין, כמו גם לא ברור עדיין, זמן קצר כל כך לאחר ההודעה על הקמת צוות הפיתוח בתחום, מה יהיו החידושים, הפיתוחים והפלטפורמות בתחום הבלוקצ’יין שהמעבדות של גוגל צפויות להשיק – אנחנו יודעים רק זאת: אם בתחום הבלוקצ’יין גוגל תביא את אותה החדשנות שהביאה לשאר התחומים בהם היא פועלת, אנחנו מצפים להיות מופתעים, בקרוב.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ביטקוין
התנודתיות של שוק הקריפטו: המטבעות הקריפטוגרפיים צונחים ב – 10%
היום שאחרי הקורונה
השקעות חוץ בורסאיות 2021: טכנולוגיות המחר
אמאזון TV
אמזון TV ממשיכה להתחזק
שוק ההון
שוורים ודובים: הסוף למחסור בשבבים? ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות רוצות דריסת רגל ראשונה בתחום ובהשקעה של מיליארדים
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – הפרידה של איילון מאסק והטכנולוגיה שתציל את הטבע