אם תסתכלו סביב, לא תוכלו לפספס כנראה את שיפור התשתיות ברחבי מדינת ישראל. לא מדובר בתנופה שמתרחשת רק כאן, אלא גם במדינות נוספות בעולם ובייחוד בארה”ב. כיצד בחירתו של ביידן יכולה להשפיע על תחום ההשקעות האלטרנטיביות והתשתיות בפרט, ומה יכול לצאת לכם כתוצאה מהשקעה בתחום? יצאנו לבדוק וחזרנו עם תשובות מסקרנות במיוחד.

השקעה בתחום התשתיות: שיפור איכות החיים לצד ייצור של מקומות עבודה

בעשור האחרון ניתן לראות זינוק במספר הפרויקטים בתחום התשתיות. מדובר בפרויקטים ארוכי טווח אשר יכולים להימשך למשך שנים רבות, כפי שניתן לראות בפרויקט הדגל של משרד התחבורה – הרכבת הקלה. מדובר באחד הפרויקטים המורכבים והגדולים שנעשו אי פעם בישראל בתחום התשתיות, וזאת מתוך מטרה לשפר את איכות החיים של אזרחי ישראל לצד חיבור בין ערים ויישובים למרכז מדינת ישראל. משרד התחבורה ומשרדי הממשלה משקיעים מיליארדים בפרויקט הזה, אולם לא מדובר בסנונית אלא במגמה שרק הולכת וצוברת תאוצה. למרות שרבים נוטים לראות בתחום התשתיות כתחום שמתקשר אך ורק לתחבורה, להשקעה בתחום התשתית יש גם חשיבות בטווח הקצר. למעשה, גיוון תיק ההשקעות בתחום יכול להניב הצלחה יתרה גם בעבור יצירה של מקומות עבודה חדשים – בשל פיתוח המאפשר לאזרחים שגרים מחוץ למרכז להגיע במהירות ממקום למקום, ובהתאם לכך גם לגרום לנגישות גבוהה יותר בכל הקשור להגעה למקומות עבודה בפריסה ארצית המשפרת את התעסוקה ובהתאם לכך מעודדת אזרחים לצאת ולעבוד, מבלי להיות תלויים ברכב (אחת ההוצאות הכבדות ביותר בעבור כל משק בית) ועל כן בעבורכם כמשקיעים, השקעה אלטרנטיבית בתחום התשתיות מהווה הזדמנות מצוינת להשקעה לטווח הקצר וגם הרחוק.

 

מגמה שהולכת ותופסת תאוצה גם בעולם

ביחס למדינות מערביות אחרות, ישראל נמצאת הרחק מאחור בכל הקשור לשיפור תשתיות, למרות הזרמת התקציבים וכן עידוד משקיעים להשקיע בתחום. האיחוד האירופי הקדיש בשנים האחרונות מיליארדים בכדי לשפר את מערך התחבורה הציבורית, והיא אכן זוכה לביקוש אדיר. רוב אזרחי אירופה מעדיפים להשתמש בתחבורה הציבורית כדוגמת אוטובוסים ורכבות במקום ברכב, ובכך הם גם מפחיתים את רמות זיהום האוויר אך גם תורמים לעידוד הכלכלה. מגמה מסקרנת נוספת ניתן לראות אצל נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן. במהלך הקמפיין שלו ביידן דיבר לא מעט על החשיבות של השקעה בתשתיות, מתוך מטרה לייצר צמיחה שתהפוך את ארה”ב לשחקנית מרכזית בעולם הגלובלי אך גם כאומה מתקדמת החותרת באופן מתמיד לשיפור חיי האזרח, במגוון תחומים ובפרט בתחום התשתיות.

מגוון רחב של אפשרויות להשקעה

ביחס להשקעות אלטרנטיביות, ניתן לומר כי השקעה בתחום התשתית היא מגוונת ומסקרנת מאוד. כך לדוגמה, ניתן להשקיע בתחום תשתיות המים, תשתיות לאומיות, תשתיות כלליות ואפילו תשתיות חשמל המהוות הזדמנות השקעה מסקרנת, בשל בנייה ושיפור של תשתיות מזהמות פחות, לצורך יצירה של סביבה נקייה אך גם כזו המספקת חשמל באופן אפקטיבי בפריסה מלאה ועם מינימום תקלות. בעבורכם כמשקיעים, ניתן בהחלט להשקיע גם בחברות מובילות כמו שפיר הנדסה (שווי שוק של 8.3 מיליארד), שיכון ובינוי (שווי שוק של 5.3 מיליארד) והחברה המובילה בענף נכון לשנת 2020 – VINCI הנסחרת בשווי של 46.7 מיליארד יורו. למרות שהחברות חוו ירידה משמעותית בערכן בשל נגיף הקורונה – בין 13.5%-29% ניתן לומר כי מגמת ההתאוששות תהיה כנראה מהירה, הן בשל עידוד ממשלתי והן בשל השקעה מצד קרנות מובילות כמו קרן סיטרין כמו גם משקיעים פרטיים.

השקעה עם שקט נפשי

השקעה בתחום התשתיות מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כמשקיעים לקבל שקט נפשי, וזאת בשל לקיחת החלטה מושכלת לטובת שיפור פני החברה אך גם נטילת אחריות בכל הקשור לגיוון תיק ההשקעות בהתאם לקבלת תשואות סבירות ונאות בטווח הקצר והרחוק. מגמה זו תמשיך ותתפוס תאוצה, בייחוד בשל הנזקים של הקורונה ובהתאם לכך שיפור מערך התחבורה, החשמל, המים ותשתיות לאומיות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

ביטקוין
רכבת המטבעות – מה קורה לביטקוין?
השקעה אלטרנטיבית
ניאום: עתיד חדש לאנושות בערב הסעודית לאור הירח
cloud
ענן הקסם הטכנולוגי
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בעוד שינוי מטלטל: ארה”ב עם רשימת דרישות מחברות הכרייה שעלולה להשפיע דרמטית
על ההבדל בין קרנות השקעה פרטיות לקרנות הון סיכון