קופת גמל להשקעה

בשנים האחרונות הישראלים נוהרים להשקיע את כספם בקופת גמל להשקעה, בזכות שלל יתרונותיה. אבל האם זה באמת כדאי? אם גם אתם מתלבטים, חשוב שתקראו את הכתבה הזו.

היתרונות של קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הפכה בשנים האחרונות ממש ל- “BUZZWORD” בתחום הפיננסי, ולא בכדי. למרות שמדובר במוצר יחסית חדש, הרבה חוסכים, ובעיקר אלו שהם פחות מנוסים, משקיעים את כספיהם במוצר זה, בזכות כל היתרונות שיש לו להציע:

  • הכספים נשארים זמינים (נזילים) – לעומת קופת הגמל לתגמולים, שנועד לספק לנו קצבה חודשית לאחר פרישה, כאן מדובר במוצר שמאפשר למשוך את הכסף בכל עת. עם זאת, חשוב להיות מודעים שמשיכה כרוכה בתשלום של 25% מס על רווחי הון.
  • הטבות מס למי שחוסך עד לפנסיה – אם תבחרו לחסוך בקופת גמל להשקעה לטווח הארוך, ותמשכו את הכסף כקצבה לאחר גיל פרישה, תוכלו ליהנות משלל הטבות מס, כולל פטור ממס רווחי הון.
  • מגוון רחב של מסלולי השקעה – תוכלו לבחור את המסלול המתאים ביותר להעדפותיכם האישיות: קופה עם חשיפה למניות או קופה במסלול סולידי של אג”ח.
  • אפשרות להגדלת חיסכון לילדיכם – אם במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד ניתן לחסוך רק עד 100 ₪ בחודש לכל ילד (כלומר עד 1,200 ₪ בשנה לכל ילד), תוכלו לחסוך במסגרת זו סכום נוסף, עד כ- 72,000 ₪ בשנה, עבור כל ילד.

קופת גמל עדיפה על פני מוצרי חיסכון אחרים

קופת גמל להשקעה היא מוצר חדש ואיכותי שנותן FIGHT למוצרים פיננסיים ותיקים. לדוגמה, קופ”ג להשקעה מאפשרת גמישות מקסמילית שלא תפגשו למשל בתעודות סל, קרנות נאמנות או מוצרי חיסכון מתחרים: תוכלו לעבור באופן חופשי בין מסלולי ההשקעה, בין גופי הניהול ולהחליט כמה כסף להשקיע ומתי. המעבר אינו כרוך בתשלום מס, ולכן החיסכון כאן ופוטנציאל הרווח אדירים. גם מבחינת דמי הניהול מדובר במוצר אטרקטיבי ביחס לאפיקים אחרים.

שווה השקעה? תלוי במטרה!

כמו בכל חיסכון והשקעה חשוב לשאול את עצמכם מהי המטרה שלכם. אם זה לא תואם את המטרה, תמיד אפשר לבדוק מוצרי חיסכון אחרים שיכולים לעזור לכם להשיג את היעד שלכם. אבל במידה וקופת גמל להשקעה אכן תואמת את המטרה שאליה אתם מכוונים, מצוין! חשוב לאחר מכן לבצע השוואה מעמיקה כדי למקסם את ההשקעה שלכם. יש לא מעט קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון כגון: תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ וכדומה.

אתם מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים, שעובדים כבר למעלה מ- 20 שנה מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. נשמח להיפגש אתכם ולעזור לכם להגדיר את המטרות שלכם, להכיר לכם את האפשרויות הטובות ביותר עבורכם וכמובן לערוך בשבילכם את כל ההשוואות הנדרשות כדי למקסם את החיסכון שלכם.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע
רכב אטונומי
גן עדן או גיהינום: רכבים אוטונומיים עם שליטה בענן
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות
מטוס חשמלי
רוח החדשנות של רולס רויס: מטוס חשמלי ראשון משלים טיסת מבחן בת רבע שעה ומניית החברה מזנקת ב-116%
שוק הנדלן רותח
האלטרנטיבות של שוק הנדל”ן בישראל