ג'ף בזוס

ג’ף בזוס, מייסד אמזון שהונו נאמד, נכון להיום, בכ – 200 מיליארדי דולרים, מחויב להציל לפחות שליש משטח כדור הארץ מהשינויים ההרסניים שייגרמו לו בעקבות שינויי האקלים. קרן כדור הארץ שהוא מנהל מנהלת היום כמיליארד דולרים שתרם מכספו האישי, כאשר מדובר על תכנית שאפתנית לעשור הקרוב במהלכה בכל שנה יתרום מיליארד דולר להמשך הפעילות של הקרן, להצלת 30% משטח הכדור עד שנת 2030.

בשנת 2006, לפני כ – 16 שנים, יצא לאקרנים הסרט של אל גור, פוליטיקאי אמריקאי שעד שנת 2001 היה סגן הנשיא של ארצות הברית לצד הנשיא ביל קלינטון. הסרט, שנקרא בעברית “אמת מטרידה”. הוא סרט דוקומנטרי וברובו הוא מציג את גור עצמו מדבר ומפרסם נתונים שאסף וקיבץ במצגות שהכין לאורך התקופה בה היה פעיל סביבתית. אל גור הוא בעל היסטוריה ארוכה ועשירה מבחינת פעילות למען הסביבה, בארצות הברית ומחוץ לה. הוא היה מעורב במסגרת תפקידים רשמיים ובמסגרות התנדבותיות שונות, בנושא עצירת ההתחממות הגלובלית, נטילת אחריות בעניין שימור הסביבה ושינויי הרגלים נדרשים שיעזרו להגן על העולם והטבע. הסרט זכה בפרס האוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר וגור עצמו זכה בפרס נובל לשלום בשנת 2007, ומאז ועד היום, לא רק שאנחנו עדים עוד ועוד לחשיבות באותו המסר שנשמע באופן פומבי כל כך אז, אלא גם כבר מתחילים לחוש את ההשלכות של ההתחממות הגלובאלית וההרס הסביבתי על איכות החיים שלנו. החודש (ספטמבר 2021) הודיע ג’ף בזוס, מי שהיה האיש העשיר ביותר בעולם ,אולם כעת הוא רק השני הכי עשיר, על תרומה של כעשרה מיליארדי דולרים לטובת “קרן כדור הארץ”, העוסקת בשימור הסביבה, בתכנית המכונה “התחייבות 30X30”.

מיליארד דולרים למניעת היכחדות המונית

קרן כדור הארץ היא הקרן של בזוס, העוסקת בהגנה על הסביבה, שימור הסביבה הימית והיבשתית ומניעת שינויים כתוצאה משינויי האקלים, חיזוק החוסן העולמי בפני אותם שינויי אקלים צפויים ומניעה של הכחדה המונית של מינים שונים של בעלי חיים שהם רגישים לשינויים האקלימיים המתרחשים ועוד צפויים להתרחש בעתיד. “התחייבות 30X30” של הקרן עוסקת בהצלה של 30% מהקרקע והים עד שנת 2030 – עוד רק תשע שנים מהיום. אין ספק שמדובר בתכנית שאפתנית אולם בהתאם להתחייבות להציל שטחים נרחבים מן העולם, בזוס מחויב גם למימון פעולות מהירות ואינטנסיביות להצלת האקלים, והקרן כבר פועלת באזורים כמו מדינות שונות באפריקה, דרום אמריקה ואזור האוקיינוס השקט מסביב לקו המשווה. עם תקציב של כמיליארד דולרים בשנה, אנחנו מקווים שהקרן תצליח לעמוד בהתחייבות שלה ולייצר שינויים של ממש באיכות הסביבה.

לצד ההשקעה בסביבה: תכנות מחדש של תאים

בזוס לא מחכה שהסביבה “תחזור לעצמה” על מנת להבטיח את המשך הקיום של המין האנושי. לצד ניהול קרן כדור הארץ, דווח לאחרונה כי המיליארדר שייסד את אמזון השקיע זה לא מכבר בחברת הסטארט אפ הרפואית Altos Labs, העוסקת בשינוי מבני של תאים אנושיים המסייע להחלמה ממחלות שונות כמו גם להאט את קצת ההזדקנות הטבעית של התאים והגוף. הטכנולוגיה נועדה לא רק להארכה משמעותית של תוחלת החיים אלא גם ליצירת מערכי החלמה ללא תרופות ממחלות שונות כמו מחלות עמוד השדרה ומחלות עצבים, שיאפשרו לצד תוחלת החיים המתארכת גם איכות חיים טובה יותר לחולים ולקשישים. בהצהרה שמסר, סיפר בזוס כי הטבע של ימנו חסר את האוויר הנקי והיערות נטולי הפגמים של התקופות שלפני העידן התעשייתי. הוא מצהיר שאינו חושב שההתקדמות הטכנולוגית צריכה לעצור – להיפך, הוא מאמין שניתן ליהנות מקדמה ונוחות לצד שמירה על איכות הסביבה והטבע, להנאת והבטחת שלומם של הדורות הבאים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טכנולוגיה
הטכנולוגיה האלטרנטיבית של המחר
רכב חשמלי
ריינג’ רובר: המהפכה החשמלית של הנסיכה הבריטית
איך המלחמה באירופה משפיעה על השקעות הנדל”ן ביבשת?
נדל"ן סוציאלי ואנרגיה מתחדשת
אלטרנטיבה במבחן – נדל”ן סוציאלי או אנרגיה מתחדשת?
קרן ההייטק איי בי איי