דוגקווין

מה שהתחיל בתור בדיחה הפך בתוך שנים ספורות לאחד מהטבעות הדיגיטליים המבוקשים בעולם. ציוץ אחד של איילון מאסק הזניק את שווי המטבע ב 50%, וכעת נותר לתהות – האם המטבע עשוי להוות תחרות לביטקווין? יצאנו לבדוק.

דוגקווין: בדיחה שהפכה להצלחה חסרת תקדים

מטבע הדוגקווין נוצר בשנת 2013 ע”י בילי מרקוס, מהנדס תוכנה שהחליט להמציא מטבע דיגיטלי כחלק מפרודיה על שוק המטבעות הקריפטו. את ההשראה שלו שאב מרקוס ממים באינטרנט של כלבים, מתוך מחשבה כי מטבעות קריפטו הן למעשה תופעה חולפת שלא באמת תשפיע על עולם הפיננסי. כיום, מרקוס אוכל את הכובע ולא ממש מבין איך המיזם שלו הפך להצלחה מסחררת, והשאיר אותו מאחור. מרקוס בעצמו הופתע כאשר שווי השוק של המטבע אותו המציא זינק, וכעת נסחר בשווי של לא פחות מ 6.12 מיליארד דולר. המטבע אותו המציא ממוקם במקום ה 12 והמכובד של מטבעות הקריפטו, והיום לא מעטי קרנות השקעה מגלות התעניינות גוברת, לא מעט בזכות מייסד טסלה – איילון מאסק.

ציוץ אחד – זינוק של 50%

מאסק שידוע בתור איש עסקים שנעזר לא מעט ברשתות החברתיות ובייחוד בטוויטר צייץ את המילה “כלב” ובכך הזניק את ערך המטבע ב 50%. מיד לאחר הציוץ שלו פרסם מאסק תמונה שלו בתור רפיקי מהסרט מלך האריות,  והוסיף אין בעד מה. אין ספק שמאסק משנה את חוקי המשחק בתחום ההשקעות, לא מעט בזכות ההשפעה שלו אבל בעיקר בשל היותו איש עסקים שמקדם באופן מסיבי את תחום ההשקעות האלטרנטיביות לצד מטבעות וירטואליים. בזכות מאסק המטבע הגיע לשער של 0.048 דולר, אך גם בזכות משקיעים פרטיים שמשתמשים בפלטפורמה של רובין הוד לצורך ביצוע השקעות. המקרה של דוגקווין מצטרף לסיפור של גיימסטופ ובלאקברי שזכו לזינוק בערך המנייה, כפי שניתן לקרוא כאן בהרחבה.  אולם נשאלת השאלה האם במקרה של המטבע הדיגיטלי שהוגדר ע”י מאסק “המטבע האהוב עליו” יצליח להמשיך ולהפתיע את המשקיעים או שמא מדובר בעוד אבן דרך בדרך לשימוש בארנק דיגיטלי כחלק בלתי נפרד מעולם הפיננסים?

ארנק דיגיטלי: חלק בלתי נפרד מעולם הפיננסים

ארנק דיגיטלי מהווה נכון להיום את אחד מאפיקי ההשקעה המסקרנים של שוק ההון ועולם הפיננסים, וזאת בשל הזינוק בערך המטבעות כמו דוגקווין וכמובן ביטוקיין שהצליחו לשבור שיאים ולהגיע לשווי של מיליארדי דולרים, בניגוד למטבעות המסורתיים כמו הדולר והיורו שנמצאים בשפל חסר תקדים. אם בעבר המושג ארנק דיגיטלי נחשב לסוג של אגדה, כיום ניתן לראות יותר ויותר בעלי עסקים, משקיעים ואפילו מיליארדים שמחליטים להמר על המטבעות הללו ובכך לגוון את תיק ההשקעות. בעבור קהילת המטבעות הדיגיטליים ובוודאי בעבור מטבע הדוגקווין מאסק מהווה מנטור רוחני שדוחף את העולם לכיוון של השקעה במטבעות הללו, לא רק בציוצים אלא גם בהשקעות ענק. למרות הביקורת נגד מאסק כי הוא מבצע הרצת מניות מודרנית, אולם עדיין מדובר במגמה מסקרנת אך גם מסוכנת. מאחר ומדובר בתנודתיות גבוהה, צריך לקחת בחשבון כי השקעות קטנות מהסוג הזה צריכות להתבצע דרך ליווי פיננסי ועם הבנה כי מדובר ברכבת הרים – לטוב ולרע. כבר עכשיו ניתן לראות כיצד מופעל לחץ על הבנקים המוסדיים להשקיע במטבעות הדיגיטליים כאפיק השקעה לגיטימי ולכן מדובר רק בעניין של זמן עד ששוק המטבעות הדיגיטליים יצבור תאוצה, ויהפוך לחלק בלתי נפרד מעולם הפיננסים – לטוב וגם לרע.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
קרנות גידור של מטבעות קריפטוגרפיים: איך הן עובדות וכיצד ניתן להשקיע בהן
סקירת שווקים אלטרנטיבית 18.4.21
השבוע שהיה: סקירת שוק אלטרנטיבית
הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה
הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה – כיצד המהלך משפיע על תיקי ההשקעות?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: אוורגרנד מפוצצת את בועת הנדל”ן בפרצוף של הממשל הסיני, משבר אנרגיה בבריטניה בעקבות זינוק של 250% במחירי הגז
קניונים אונליין
קונים אונליין, האם הקניונים הגדולים בסכנה?