דומינוס פיצה

דומינוס פיצה: שם נרדף להצלחה

דומינוס פיצה נחשבת לאחת מחברות המזון המובילות בעולם, לא מעט בזכות השקעה של מיליונים בפיתוח של אפליקציה המאפשרת לבצע הזמנה באופן מהיר ויעיל ובהתאם לדרישות הלקוח. כיצד דומינוס משנה את חוקי המשחק בכל הקשור להזמנת אוכל? להלן הפרטים.

דומינוס פיצה נוסדה בשנת 1960 ומאז עברה כברת דרך משמעותית. הרשת הבינלאומית מספקת משלוחים של פיצות למעל 89 מדינות ומעסיקה 200,000 עובדים. בארה”ב היא נחשבת לרשת השנייה הגדולה ביותר ואילו בישראל היא נחשבת למותג מנצח. מאז 1990 הצליחה הרשת להגדיל את מידת הפעילות שלה כאן בישראל בצורה ניכרת, לא מעט בזכות פתיחה מסיבית של סניפים בכל רחבי הארץ תוך שימת דגש על בניית מערך שליחים – הרבה לפני שחברות כמו וולט ותן ביס הוקמו. הייחוד של דומינוס פינה נובע לא מעט מהקדמה הטכנולוגית אותה אימצה זמן רב לפני רשתות מזון אחרות, ובהתאם לכך הצליחה למנף את השירות הטכנולוגי לטובת יצירת מנועי צמיחה חדשים שהפכו אותה לאימפריה בתחום של המזון המהיר ואת השם שלה לשם נרדף להצלחה.

 אפליקציה ייעודית בהשקעה של מיליונים

 בשנים האחרונות מתמקדת החברה בפיתוח של אפליקציה לצד אתר המאפשרים לקהל הלקוחות לבצע הזמנות של פיצה באופן קל, פשוט ומהיר. שם המשחק הוא מהירות לצד גם חשיבה לגבי נתיבי צמיחה נוספים, לא מעט בשל המגמה הבריאותית שמשפיעה מאוד על ענף המזון המהיר. כתוצאה מכך החלה החברה ליצור קשר עם חברות המתמחות בתחום הביוטק לצורך פיתוח של פיצות טבעוניות וכן מבצעת שיתופי פעולה עם שפים מובילים – כמו המהלך אותו ביצעה כאן בישראל עם השף אסף גרניט.  מדובר במגמה שלא מתרחשת כאן בישראל אלא בכל העולם, כחלק מהבנה של מנכ”ל הרשת לגבי התדמית השלילית שקשורה במזון מהיר, ובפיצה בפרט. בעבור תחומי הטכנולוגיה הכניסה של דומינוס מעניקה בוסט נוסף לפיתוח של אפליקציות כמו גם שימוש בבניה מלאכותית לצורך היכרות מעמיקה עם הלקוח וצרכיו, מתוך מטרה לשפר ולייעל את השירות אותו הם מקבל ובהתאם לכך לגרום לנאמנות גבוהה יותר.

אתגרים לא פשוטים

האתר הגדול ביותר של דומינוס הוא כמובן התחרות העזה. אם בעבר הלא רחוק לדומינוס הייתה דומיננטית בתחום של המזון המהיר, בשנים האחרונות הוקמו לא מעט פיצריות שף שנותנות פייט ובהתאם לכך גורמות לנטישת לקוחות. כתוצאה מכך משקיעה דומינוס רבות בבנייה של מערך דיגיטלי שנועד לשמר את מעמדה ובהתאם לכך למצב אותה כעדכנית וחדשנית. בהתאם לכך, ניתן לראות מגמות חדשות בדמות הקמה של סניפים דיגיטליים בהם אין צורך לגשת לקופה אלא ניתן להזמין דרך שירות ממוחשב (מהלך דומה ביצעה מקדונלס) כמו גם התאמה מדויקת לצרכי הקהל מבחינת רמת הנגישות, דרך הפעלה של מערך שליחים עצמאי אותו היא מפעילה. נוסף לכך משקיעה החברה מיליונים בהקמה של צ’ט בוט לרשות הלקוח לצורך מתן מענה מהיר יותר מאשר המתנה במוקד הטלפוני כמו גם מפעילה אפשרות לעקוב אחר המשלוח אונליין, כל זאת מהלכים שנועדו להמשיך ולהוביל את האימפריה להצלחה ואפילו להרחבת הפעילות העסקית, באופן שמשקף סטנדרטיים בריאותיים שיובילו לשינוי תפיסתי אך גם להמשך המיצוב של דומינוס כרשת המזון הגדולה (והמצליחה) בעולם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בנדלן
דווקא עכשיו: השקעה בנדל”ן באוקראינה
שוב ישראל מתרגלת שאננות: בארה”ב חברות ההייטק מצמצמות את השורות. האם כדאי לנו ללמוד מהן?
רובינהוד
הטובים או הרעים: למרות הצמיחה ברווחים, מניית רובינהוד מתרסקת
דוגקווין
ידידו הטוב של האדם בגרסה הכלכלית, דוגקווין?
השקעות
האם זה הפרויקט הסודי של אפל?