השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה

השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה – מה עדיף?

על הנייר, זו נשמעת כמו שאלה שהתשובה עליה איננה פשוטה. אך למען האמת, כל מה שצריך כדי לענות עליה הוא לעמוד על היתרונות של שתי האופציות ובעיקר על ההבדלים (הבולטים) הקיימים ביניהן. אז ללא כל עיכוב – בואו נתחיל!

מהו הדבר המשמעותי ביותר שאנחנו יודעים על נכסי נדל”ן? ובכן, אנו יודעים שהם נוהגים לשמור על ערכם ושרמת התנודתיות בהם היא נמוכה (עד אפסית). מבחינה זו, מדובר באפיקי השקעה אטרקטיביים ולו רק בזכות רמת היציבות הגבוהה שלהם.

אך בדיוק כאן אנו שבים וחוזרים על השאלה: מה עדיף – השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה? בואו ננסה “לפצח” את זה…

מהן השקעות נדל”ן אלטרנטיביות?

השקעות נדל”ן אלטרנטיביות הן כאלו המבוצעות דרך קרנות ייעודיות שמטרתן היא לגייס ולהשקיע הון בפרויקטים של נדל”ן: נדל”ן למגורים, נדל”ן מסחרי, בתי מלון, התחדשות עירונית, מחיר למשתכן, תמ”א 38, דיור סוציאלי, נדל”ן בחו”ל ועוד.

ככלל, קרנות אלו מורכבות מאנשי מקצוע בעלי ניסיון באיתור ובניהול של נכסי נדל”ן. מבחינה זו, נחסכים מכם הצורך לאתר נכסים בעצמכם והצורך להשקיע בעלויות נלוות כגון שיפוצים, שדרוגים, תחזוקה שוטפת, תשלום לעורך דין, תשלום לשמאי וכו’. כמו כן, אתם לא חייבים שיהיו לכם רקע בנדל”ן או בהשקעות; אתם רק משקיעים כסף במטרה לייצר תשואה ולא בשביל להחזיק בנכס ממשי בידיים.

אך מעל הכול, בהשקעות נדל”ן אלטרנטיביות ישנן “תעודות ביטחון” חזקות כמו ידיעה מראש על גובה והיקף התשואה, ערבויות על רווחי יזמים, קדימות בחלוקת רווחים וקבלת זכויות בנכס לאורך תקופת ההשקעה.

מהי דירה להשקעה?

דירה להשקעה היא נכס נדל”ן הנמצא בבעלות מלאה של המשקיע שמטרתו היא להניב תשואות גבוהות דרך השכרת הנכס לתקופות זמן משתנות. כמו כן, מכיוון שהוא הבעלים הבלעדי, המשקיע הוא זה שמחליט מתי, למי ובאיזו עלות הוא ישכיר או ימכור את הנכס שברשותו. לצד זה, “כגודל הבעלות גוברת האחריות” מה שאומר כי כל מי שיש בבעלותו דירה להשקעה אמור לדאוג לכל ה”מסביב” כגון תחזוקה שוטפת ועריכת שיפוצים במידת הצורך. מבחינת “תעודות ביטחון”, לבעלי דירה להשקעה יש רישום מלא בטאבו והם אלו שקובעים את החוקים בנוגע לשימוש בנכס שלהם.

אז מה התשובה לדילמה – השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה?

התשובה טמונה בצורכי וברצונות המשקיע. במידה שהוא מעוניין בבעלות ושליטה מלאים בנכס, ללא חלוקת רווח עם צדדים נוספים, עדיף לו ללכת על דירה להשקעה. עם זאת, עליו לקחת בחשבון כי הוא זה שצריך לאתר באופן עצמאי את הנכס ולדאוג לעלויות נלוות עבור שיפוץ ו/או תחזוקה שוטפים. כמו כן, הוא לא יכול לצפות מראש מתי וכמה תשואה הוא צפוי לקבל.

מנגד, אם משקיע מחפש איך לגרום לכסף לעבוד בשבילו מבלי שיצטרך לאתר נכס, בלי שיצטרך לדאוג לעלויות נלוות ועם הזדמנות לקחת חלק בפרויקטים עם בטוחות חזקות ופוטנציאל תשואה גבוה, עדיף לו (ללא ספק) לבחור ללכת על השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן.

בכל אופן, אם אינכם בטוחים איזו מבין האופציות היא הכי נכונה עבורכם, כדאי לכם להתייעץ עם מתכנן פיננסי מקצועי. איתנו למשל : )

מחפשים השקעה אלטרנטיבית בנדל”ן? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם אל הזדמנויות השקעה אקסקלוסיביות – לפני כולם!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות אלטרנטיביות בנדל”ן ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סין
עוד בשורת איוב לתאגידים בסין: הממשל נגד מותגי היוקרה ונגד האולטרה עשירים במדינה
בלו דוט
עולם הפינטק ממשיך לצמוח: בלו דוט גייסה 32 מיליון דולר
השקעות אלטרנטיביות הדבר הגדול הבא
השקעות אלטרנטיביות: הדבר הגדול הבא?
המדריך להשקעות אלטרנטיביות
המדריך האולטימטיבי לתיק האלטרנטיבי- כל מה שצריך לדעת על השקעות אלטרנטיביות
סקירת שווקים אלטרנטיבית 14.3.21
סקירת שווקים ותחזיות אלטרנטיביות