השקעה אלטרנטיבית

דירה להשקעה: מחירים גבוהים לצד חסמים משמעותיים בעבור קהל המשקיעים

היתרונות של השקעה בדירה הם ברורים: יכולת לקבל הכנסה פסיבית בכל חודש, קבלת רווח הוני כתוצאה מעליית מחירים בתחום הדיור לצד כספים אותם מקבלים כתוצאה מההשקעה ואותם ניתן להשקיע במכשירי השקעה לטווח הבינוני והארוך, ובהתאם לכך להבטיח את העתיד הפיננסי שלכם ושל בני המשפחה. עם זאת, החלום בדמות השקעה בנדל”ן הולך ומתרחק וזאת בשל עליית מחירים מתמדת. מאז שנת 2016 עלו מחירי הנדל”ן בישראל בשיעור של 20%, כאשר מתחילת השנה נרשמה עלייה של 10.6% במחירי הדירות. למעשה, היכולת שלכם כמשקיעים להשקיע את הכספים הנזילים בדירה להשקעה כרוך לא רק בהשקעה כספית גבוהה אלא גם בחסמים הכוללים בין היתר בעקבות מיעוט של התחלות בנייה לצד מדיניות מיסוי שגורמת למשקיעים רבים לשקול בשנית האם אכן שווה להשקיע את הכסף בדירה להשקעה.

דירה להשקעה מעבר לים – החלום ושברו?

אם הנתיב של דירה להשקעה מעבר לים היה בעבר נתיב משתלם למדי, כיום משקיעים רבים שוקלים את הנושא בשנית מאחר וטיפול בנכס מעבר לים דורש לא מעט היבטים בירוקרטיים לצד תחזוקה שוטפת המתבצעת באמצעות חברה חיצונית. זאת ועוד, מדיניות המיסוי של מדינות רבות באירופה ובארה”ב הוקשחו בשל עליית המחירים ועל כן החסמים שנוצרו אל מול קהל המשקיעים מקשים מאוד על היכולת לנצל את ההשקעה לטובת ניהול תיק השקעות מיטבי. אי אפשר להתעלם גם מההשפעות של נגיף הקורונה. מדינות רבות סגרו את שעריהן ועל כן הביקוש בעבור מגורים פחת באופן משמעותי, גם באזורים שעד לאחרונה היו מבוקשים מאוד. מאחר ומדינות רבות בעולם נקלעו למצב כלכלי מורכב עם גירעונות ענק, אנליסטים חוזים כי מדיניות הממשלה תהיה להקשיח את התנאים כלפי משקיעים עם מדיניות מיסוי גבוהה בעבור דירות להשקעה, כפי שמתבצע כאן בישראל. החדשות הטובות הן שכיום ניתן ואף רצוי לחשוב על אפיקי השקעה נוספים, כמו למשל השקעה בענף האלטרנטיבי ונדל”ן אלטרנטיבי בפרט.

השקעה אלטרנטיבית – פוטנציאל אדיר בעבור תיק ההשקעות

כמשקיעים שחושבים לטווח הרחוק, אין ספק כי התחום האלטרנטיבי מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להגדיל את התשואות בתיק ההשקעות – ברף השקעה נמוך יותר מאשר השקעה בדירה. למעשה, הענף האלטרנטיבי מהווה הזדמנות מצוינת בעבור משקיעים כשירים ובעלי הון נזיל להשקיע בתחום הנדל”ן האלטרנטיבי, כל זאת דרך קרנות מובילות המתמחות באיתור הזדמנויות נדל”ן מעבר לים ובהתאם לכך אפשרות למשקיעים להשקיע סכומים קטנים יותר. מדובר בבשורה של ממש בעבור קהל המשקיעים מאחר וכיום ניתן לבצע את ההשקעות הללו בסכומים יותר ועם אפשרות לקבל פלטפורמת השקעה נוספת השומרת על נזילות הכספים במידה ותחליטו למכור את הנכס בו אתם משקיעים. על כן, היכולת שלכם כמשקיעים לקרוא את התמונה בענף הנדל”ן וליצור לעצמכם הזדמנות לפזר את הסיכונים של תיק ההשקעה במספר נתיבי השקעה אלטרנטיביים, לצד שוק ההון. בכך, ניתן לנצל את המגמה של עליית המחירים לטובת יצירת תיק השקעות פיננסי התואם את רמת הסיכון וההעדפות האישיות תוך שמירה על נזילות הכספים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
אשראי חוץ בנקאי: ילו של פז מציעה הלוואה מהירה ללקוחותיה
עליבאבא ואמאזון
מזרח ומערב: עליבאבא מול אמזון
שוק ההון
שוורים ודובים: הסוף למחסור בשבבים? ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות רוצות דריסת רגל ראשונה בתחום ובהשקעה של מיליארדים
מטבעות קריפטוגרפיים
משחקי הקריפטו: יישום חדשני למטבעות הקריפטוגרפיים בצורת משחק
NFT
כזה עוד לא היה לנו: פרדס שנמכר ב – NFT