דירה או נדלן אלטרנטיבי

דירה להשקעה – השקעות נדל”ן בתרבות הישראלית

ככל שזה נוגע להשקעות נדל”ן, רוב הישראלים “חונכו” להאמין כי דירה להשקעה היא האפיק הריאלי ביותר. ובכן, בואו נפרק את זה לגורמים:

בעלות

דירה להשקעה היא נכס נדל”ן הנמצא בבעלות מלאה של המשקיע.

איתנות פיננסית

שוק הנדל”ן הישראלי הוא חזק ויציב בשנים האחרונות, ולאחרונה עושה רושם  כי כמעט ואין בו ירידת ערך, אך בסופו של דבר מדובר בהיצע וביקוש וכל דבר עשוי להשתנות בצורה כזאת או אחרת ברגע.

נכס מניב

דירה להשקעה מאפשרת לייצר הכנסה פאסיבית קבועה, בין אם בתור הכנסה נוספת ובין אם בתור הכנסה עיקרית. כמו כן, המשקיע יכול להרוויח באמצעות עליית ערך הנכס.

תהליך איתור הנכס ומידת האחריות

כדי למצוא דירה להשקעה אנו נדרשים לעשות הכול: החל מחיפוש מקום והשוואה בין דירות ועד לטיפול בבירוקרטיה מול עורך דין ושמאי. חוץ מזה, האחריות על התחזוקה השוטפת היא עלינו; אם יש איזושהי בעיה בדירה אז אנחנו כבעלי הנכס צריכים לדאוג שהיא תטופל, דבר אשר פוגע באופן מהותי בתשואת ההשקעה.

מחיר הנכס

כידוע, מחירי הדירות בארץ נסקו רבות בשנים האחרונות. מבחינה זו, עושה רושם שגל העליות הגדול נמצא מאחורינו. רכישת דירה להשקעה היא צעד ריאלי אך הוא גם אחד שעשוי לעלות ביוקר כיוון שאין כל הבטחה שתראו ממנו רווחיות משמעותית. ואם ניכנס לרזולוציות של מספרים, דירה סבירה בארץ עשויה להתחיל ב- 1.5 מיליון ₪ (וצפונה) אם כי דירות קטנות באזורי הפריפריה עשויות לעלות פחות דווקא, בשיעור שכירות ממוצעת של כ-4,500 ₪ משקפת למשקיע תשואה ממוצעת של 3.5% ברוטו. אם נחשב את התשואה נטו ונוריד את ההוצאות השוטפות נגלה כי התוצאה נטו היא כ-1% בלבד!
אם לא די בכך, ממתין למשקיע מס רכישה של כ-5%, כלומר, שנתיים וחצי תשואה נמחקות באופן במידי! האם קיימת אלטרנטיבה טובה יותר?

נדל”ן אלטרנטיבי – השקעת הנדל”ן של המחר

נדל”ן אלטרנטיבי הוא למעשה השקעה מנוהלת אשר ניתן להצטרף אליה דרך קרנות השקעה ייעודיות (“רייט”) המתמחות באופן בלעדי בהשקעות בנכסי נדל”ן. בין היתר, אלה יכולות להיות דירות, מולטי פמיליס, מפעלים, מגרשים, מחסנים, מתחמים מסחריים ועוד. כמו כן, העניין המהותי ביותר בהשקעות נדל”ן אלטרנטיבי, הוא שבעל ההון בוחר להשקיע במטרה לייצר רווחיות ולאו דווקא כדי להיות בעלים של נכס. יש שיאמרו כי מדובר בחיסרון, אך היתרונות עולים עליו לאין ערוך:

טיפול מ- א’ ועד ת’

כל מה שנדל”ן אלטרנטיבי מצריך מכם הוא “אורח רוח פיננסי”. מעבר לכך, כל היתר הוא באחריותם של מנהלי קרנות ההשקעה: הם אלו שמאתרים נכסים, הם אלו שעורכים השוואות, הם אלו שמביאים שמאי, הם אלו שדואגים לעורך דין, הם אלו שדואגים לניהול הנכס ובעיקר אלו שדואגים לאינטרס שלכם – דרך הבטחת “תעודות ביטחון” כמו רישום שיעבוד וקבלת ערבויות מחברות ניהול נכסים ומיזמים.

לא חובה לשבור פנסיה בשביל להשקיע

נדל”ן אלטרנטיבי מאפשר לכם גמישות; אתם יכולים להשקיע סכומים של כ-250,000 אלף ש”ח ולקחת חלק בפרויקטים יוקרתיים לצד שורת משקיעים המשקיעה יחד איתכם.

פיזור סיכונים מושכל

נדל”ן אלטרנטיבי מאפשר להשקיע בפיזור נרחב ומגוון (בשני נכסים ומעלה), מה שתורם בהפחתה של רמת הסיכון הכוללת.

אין צורך ברקע או ניסיון בהשקעות נדל”ן

קרנות השקעה בנדל”ן מורכבת מאנשי מקצוע מנוסים בעלי ידע נרחב בשוק הנדל”ן המקומי והגלובלי.

אין קורלציה עם שוק ההון התנודתי

לעומת השקעות בורסאיות (וספציפית השקעות בורסאיות בנדל”ן), נדל”ן אלטרנטיבי אינו נמצא בקורלציה עם שוק ההון, כך שאין לו השפעה ממה שקורה בשווקים הסחירים. זה יתרון משמעותי!

שורה תחתונה – דירה להשקעה או נדל”ן אלטרנטיבי?

בסופו של דבר המשקיע הממוצע צריך לעשות את מבחן התשואה / סיכון, האם הנדל”ן האלטרנטיבי מסוגל לספק תשואה דומה או טובה יותר מדירה להשקעה. כלומר,  בכל השקעה יש יתרונות וחסרונות ומומלץ לבחון את הדברים לעומק. אם אתם מאמינים ששוק הנדל”ן בארץ ימשיך לטפס כמו בעשור האחרון, ואם תשואה של כ-3% ברוטו בממוצע מספיקה לכם כדאי לכם לבחון את האופציה של דירה להשקעה. מנגד, אם אין לכם זמן לכל הבירוקרטיה, ואם אתם מעוניינים בתשואה גבוהה יותר באופן משמעותי, אם אתם מעוניינים השקעה מפוזרת ומגוונת יותר בהחלט שווה לכם לבדוק את אופציית הנדל”ן האלטרנטיבי.

כדי לגלות את דרך המלך להשקעה חכמה בנדל”ן, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר כאן פרטים ומתכנן/ת פיננסים מטעמנו ידאגו לנווט אתכם בבטחה!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

גוגל
גוגל מתחילה לפעול בשוק הקריפטו
הפתרון לשווקים יורדים
הפתרון לשווקים יורדים? השקעות אלטרנטיביות
מסחר יומי בקריפטו
מסחר יומי בקריפטו, איך עושים את זה ואיפה?
מדפסות תלת מימד
הדור הבא של מדפסות התלת מימד
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות: המלך הורדוס ועולם התשתיות