טסלה

אילון מאסק הכריז כי תחנת טעינה מהירה של טסלה (Tesla Supercharger) מיוחדת מתוכננת להיפתח באזור הוליווד. תחנה זו תכלול דיינר עתידני ואולי גם קולנוע דייב אין. לא מאוד הופתענו כאשר מאסק פרסם הודעה כי במקום ניתן יהיה לשלם גם במטבע הקריפטו דוג’קוין (Dogecoin).

ב – 18 לפברואר צייץ בטוויטר אדם בשם ראין זוהארי כי עשר דקות לאחר הפתיחה תחנת הטעינה המהירה של טסלה בסנטה מוניקה היא כבר כמעט מלאה (הוא צירף צילום המראה זאת). איילון מאסק הגיב לציוץ וכתב כי דיינר עתידני במתחם בילוי ופנאי לצד קולנוע דרייב אין מתוכננים להיות מוקמים בתחנת טעינה מהירה חדשה באזור הוליווד. בהמשך צייץ מאסק כי “כמובן, ניתן יהיה לשלם במקום בדוג’קוין”.

רעיון שאיילון מאסק העלה עוד בשנת 2018

מנכ”ל טסלה אילון מאסק נשמע כבר מזמן מדבר על תחנת Supercharger שתציע שירות מסעדות ו/או תיאטרון דרייב אין בלוס אנג’לס. נראה שרעיון מעין זה הוצע למאסק ב – 2018 ומאז התפתח לכדי תכנית מפורטת של מתחם הטענה לצד בילוי ושופינג.

אפשר להניח שתחנת טעינה ראשונה מסוגה המאפשרת טעינה לצד אפשרויות בילוי תוכננה להקמה במיקום הראשון בסביבות סנטה מוניקה, טסלה אכן פתחה שם לאחרונה תחנת Supercharger אולם ללא אפשרויות בילוי. בתגובה לציוץ בנוגע לפתיחת המקום החדש, כתב מאסק כי “דיינר עתידני עם תיאטרון דרייב אין מתוכנן לאזור הוליווד”. עדיין לא ברור אם זה מתייחס לתחנת Supercharger החדשה או למיקום אחר נוסף באזור.

הרחבת הסימן המסחרי לתחום שירותי המסעדנות

בשנת 2021 הגישה טסלה בקשה להרחיב את הסימן המסחרי שלה כך שיכלול שירותים גם בתחום המסעדנות והבידור. רישום כזה של הסימן המסחרי של טסלה נועד לכסות את הקטגוריות של שירותי מסעדות, מסעדות בשירות עצמי, מסעדות בהגשה לרכב, מסעדות טייק אווי ועוד. הסיבה למהלך זה היא שטעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה מהירה לוקחת זמן, את הזמן הזה בעלי הרכב יכולים לנצל כשהם נהנים מארוחה במסעדה במקום או אפילו צופים בסרט.

צילום מיום הפתיחה של תחנת הטעינה המהירה של טסלה בסנטה מוניקה מראה משאית הסעדה (“פוד טראק”) חונה במקום. לא ידוע אם בעלי המזנון הנייד שילמו לטסלה עבור הזכות למכור שם מזון או שהם פשוט ניצלו את הפתיחה החגיגית להציע שירותיהם למי שהגיעו לטעון את רכבם. ישנן גם מסעדות המציעות שירותי משלוח לתחנות הטעינה המהירה של טסלה, עד כמה שהצלחנו לברר, טסלה אינה חלק מהסכם הפעילות הזה והיא לא מרוויחה משירותי ההסעדה המוצעים אל המקום.

למעלה מ – 3,000 תחנות טעינה מהירה

טסלה סיימה את שנת 2021 עם 3,476 תחנות טעינה מהירה. לא כל מיקום יתאים למסעדה או לקולנוע דרייב אין, אבל כמה מהמקומות הגדולים והעמוסים ביותר יכולים להביא לטסלה הכנסה נוספת עם השירותים הללו שיוצעו גם הם לקהל המטעינים את רכבם במקום.
טסלה גם עובדת על פתיחת מיקומי ה – Supercharger שלה למפעילי רכב חשמליים אחרים, דבר שעשוי להביא יותר תנועה לאתרי טעינה, להגדיל את זמני ההמתנה ובה בעת את הביקוש לשירותי הסעדה ובידור.

פתיחת מסעדה ובית קולנוע במיקום טסלה Supercharger עשויה להיות אירוע חגיגי ורגע ראוי לאזכור בחדשות עבור חברת הרכב החשמלי. הפתיחה עשויה גם להעלות את המחיר של המטבע הקריפטוגרפי דוג’קוין, כאשר מאסק כבר הבטיח כי Dogecoin (Doge) יתקבל כתשלום בדיינר ובקולנוע. נכון להיום לא ניתן לרכוש רכב טסלה בתשלום בדוג’קוין אולם ניתן לשלם עבור מוצרים שונים של טסלה במטבע זה.

הרוח הגבית של אילון מאסק למטבע הקריפטו דוג’קוין

דוג’קוין הושק בשנת 2013 כחלופה “כייפית” ומצחיקה לביטקוין. אילון מאסק מאמין שהמטבע הקריפטוגרפי דוג’קוין הוא טוב יותר לעסקאות מאשר הביטקוין (הביטקוין, לדבריו, מתאים יותר כאמצעי שמירה על ערך).
בראיון שנערך לאחרונה למגזין Time, אמר ראש טסלה ו – SpaceX שכשמדובר בעסקאות יומיומיות, Dogecoin הוא מטבע קריפטו טוב. “ערך העסקה של הביטקוין נמוך והעלות לעסקה גבוהה. הביטקוין מתאים כמאגר ערך. אבל ביסודו של דבר, ביטקוין אינו תחליף טוב למטבע עסקה”, אמר מאסק והוסיף כי למרות שדוג’קוין נוצר כבדיחה על שוק הקריפטו, הוא צופה למטבע הקריפטו עתיד מזהיר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מחסנים לוגיסטים
נדל”ן אחר: למה המחסנים הלוגיסטיים כל כך לוהטים?
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בעוד שינוי מטלטל: ארה”ב עם רשימת דרישות מחברות הכרייה שעלולה להשפיע דרמטית
אנרגיה מתחדשת – סקטור שמספק למשקיע חשיפה מגוונת
קריפטו
ראלי של יותר מ – 50%: מי המטבע הקריפטוגרפי ש”עשה קופה”?
קרן השקעות אלטרנטיביות
5 עובדות מרתקות ומפתיעות על: קרן השקעות אלטרנטיביות!