דיור מוגן

האוכלוסייה בעולם וספציפית באנגליה הולכת ומתבגרת. בהתאם לכך, הדרישה לדיור מוגן עולה באופן משמעותי, מה שהופך את התחום של השקעה בבתי אבות להשקעה אלטרנטיבית נפוצה המעניקה שקט נפשי במינימום של התעסקות. מדובר רק בקצה הקרחון, כפי שנציג בסקירה הבאה. 

שכבת גיל מזדקנת = הזדמנות השקעה

נתחיל בעבודות: בשנת 2012 אוכלוסיית בני גיל ה 65 באנגליה חצתה את רף העשרה מיליון, ונכון להיום מדובר באוכלוסייה הגדולה ביותר בממלכה המאוחדת. לא מדובר במגמה ששמורה רק לאנגליה אלא גם למדינות נוספות באירופה כמו איטליה, ספרד ופורטוגל. גם כאן בישראל ניתן לראות כיצד תוחלת החיים עלתה – ולמעשה נחשבת לבין הגבולות בעולם. הסיבות לכך רבות, אולם ניתן לומר כי בזכות הרפואה המתקדמת ניתן לסייע לאוכלוסייה המבוגרת במגוון רחב של בעיות רפואיות אשר בעבר כמעט ולא ניתן היה לטפל. בשל כך, הדרישה בעולם המערבי לבתי אבות איכותיים עלתה, מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בעיקר באנגליה הנחשבת לחלוצה בתחום.

זרקור על אנגליה

בתי האבות במדינה נחשבים לטובים ביותר בעולם ומעניקים לאוכלוסייה המבוגרת מענה מדויק ומעטפת מלאה מבחינה רפואית אך גם חברתית, כאשר ע”פ מומחים האוכלוסייה המבוגרת צפויה לגדול ב 106% – גידול דרמטי של למעלה מ 2.6 מיליון בני אדם מעל לגיל 85. כתוצאה מכך, נדרש להיערך מבחינה של בנייה והכשרה של צוותים רפואיים וסיעודיים אשר צריכים לתת את המענה לחולי דמנציה כמו גם קשישים הזקוקים לליווי רפואי צמוד במסגרת של דיור מוגן. בעבורכם כמשקיעים, מדובר בהזדמנות לטווח הרחוק הרואה בתחום של דיור מוגן באנגליה ובמדינות נוספות בעולם לגיוון של תיק ההשקעות ובהתאם לכך גם יצירה של שקט נפשי, בשל מעט מאוד התעסקות מצדכם.

דיור מוגן

למה להשקיע דווקא בתחום של דיור מוגן?

למרות שרבים נוטים לחשוב כי ענף הסיעוד והדיור המוגן הוא אפור וגריאטרי, וודאי תשמחו לשמוע כי הענף הזה משקיע לא מעט כסף בפיתוח של אמצעים רפואיים פורצי דרך המאפשרים לאוכלוסייה הבוגרת לקבל מעטפת מלאה המאפשרת להם לחיות את שארית חייהם בצורה נאותה. מאחר ומשקיעים נוטים לחשוב תמיד קודם כל על התשואה, ניתן לומר כי השקעה בתחום של דיור מוגן מהווה ללא ספק הזדמנות להשקעה סולידית המבוססת על השקעה בנכסי נדל”ן סחירים, עם מינימום של רגולציה ועם תשואה קבועה. באמצעות הצטרפות למשקיעים של קרן סיטרין תוכלו להשקיע בתחום מפוקח המתנהל בשקיפות מלאה, בשל קבלת תשקיף כמו גם קבלת התשואה לטווח הרחוק, לרוב לאחר כ 15-20 שנה.

לסיכום, בשל עקומת הביקוש הגבוה, ניתן בהחלט לומר כי התחום של דיור מוגן באנגליה ובמדינות נוספות באירופה עתיד לצמוח ולהתרחב. חשוב לציין כי לא מדובר בתחום חדש אלא בענף אשר הולך ותופס מקום, הן בשל הגידול באוכלוסייה והן בשל פיתוח של טכנולוגיות רבות עוצמה המהוות חלק בלתי נפרד מהשקעה בענף. גיוון תיק ההשקעות באמצעות הצטרפות לקרנות המשקיעות בתחום הנדל”ן בחו”ל ובפרט בתחום שהולך ותופס תאוצה מבחינת ההיצע העצום החולש על מגוון תחומים: נדל”ן, טכנולוגיה, שיווק פרסום ורפואה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

ארנק דיגיטלי
ארנק דיגיטלי וההשפעה על ההון השחור
במטבעות דיגיטליים
השקעה במט”ח או במטבעות דיגיטליים?
קנביס
חברות מובילות בתחום הקנאביס בארץ ובעולם
לוריאל
L’Oreal: אדום בשפתיים וירוק במניות?
מדפסות תלת מימד
הדור הבא של מדפסות התלת מימד