כתב: נתנאל יני

מאז שהקים את חברת הטקסטיל והאופנה שלו ב-1985, עוד שהיה בן 34, יחד עם מוהאן מורג’אני ידע טומי שהוא חייב שותפים כלכלים למסע, כאלה שיודעים לתת ערך גדול יותר. כיום, טומי הילפיגר נחשב למעצב על של הלבשה, ולמרות שחווה נפילה לפני עשור, ידע מעצב העל לעצב מציאות חדשה ולהחזיר את לאימפריית הטקסטיל את הצבעוניות ולכבוש את הפסגה מחדש. מה היו השינויים שביצע טומי וכיצד סלל את דרכו לפסגה? בואו נדבר על זה.

הנפילה הגיע ברגע הכי לא נכון

בתקופת השיא שלו מכר בארצות הברית מכנסי ג’ינס בגזרת באגי וסוודרי לוגו צבעוניים ביותר מ-2 מיליארד דולר, בעשור הנפילה הציבור החל להתעניין בחייו האישיים ולא בקו האופנה החדש שלו. זה החל בגירושיו, ברומנים שהופיעו במדורי הרכילות, שיא הנפילה הגיע כאשר הנהלת החברה שקלה למכור את מוצרי ההלבשה בוול-מארט. וכידוע, צרות מגיעות בצרורות, המעצב החל לאט לאט לרדת מגדולתו, ומגזינים מתחום האופנה נטשו אותו, הפרסום דעך והמכירות החל לצנוח כאשר החברה מדווחת על ירידה של כ-75% במכירות. טופי הלפינגר היא חברה ציבורית שהונפקה ב-1992, בדיוק שהמעצב יצא עם קו הלבשה חדשני ופורץ דרך. במסגרת אסטרטגיה שהנהיגו מנהליו הבכירים לשעבר של הילפיגר, לורנס סטרול וסילאס צ’ו, החברה הוסיפה לקוויה אביזרים, בשמים, קולקציית פריטים לבית ומכנסי ג’ינס, וכן זיכיונות באירופה ובאסיה. לגדילה הזאת נלוו ציפיות מוול סטריט, שהילפיגר ימשיך להתרחב. אך ככל שהמותג טומי הילפיגר נעשה זמין ונרחב יותר, כך קטן כוח המשיכה שלו. בסוף שנות ה-90 צנחה מניית החברה ל-7.5 דולר, מחצית מערכה המקורי.

הילפיגר מכנה באירוניה “קצת מכשולים לאורך הדרך”, את התקופה הקשה, לאחר שמותג הילפיגר אומץ – ואז ננטש – בידי קהילת הראפ ושוק בני העשרה, נרשמה ירידה חדה במכירות בתחילת העשור הקודם. היצע היתר הפך את מותג טומי הילפיגר לסחורה זולה בארה”ב, ומניית החברה נפגעה קשות. במסגרת אמון מחודש רכש אייפקס פרטנרס את המותג ואת הפעילות בכ-1.6 מיליארד דולר, והובילה להתרחבות באירופה, בהמשך מכרה החברה את המותג ל-PVH  בעבור 3 מיליארד דולר. 

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

תעשיית הפוד-טק
תעשיית הפוד-טק: תעשייה מרתקת ובעלת פוטנציאל אדיר
השקעות נדלן וולסטון
השקעות נדל”ן מניבות בישראל
השקעות אלטרנטיביות למתחילים
השקעות אלטרנטיביות למתחילים, מה צריך לדעת?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: נגמר להם הכוח, משק האנרגיה בסין קורס ובארה”ב חברות הטכנולוגיה הסיניות נכנסות לשוק דובי
סוס טרויאני
סוס טרויאני: המיתולוגיה היוונית פוגשת את מלחמת הסחר?