סטארלינק

רק לאחרונה סקרנו את חברת החלל של אילון מאסק, היא חברת ספייס איקס, וההצלחות הניכרות שלה בשנים האחרונות. נכון להיום, ספייס איקס נחשבת לחברה המובילה בתחום תעשיית החלל הפרטית. היא כבר שיגרה חמישה אזרחים אמריקאים “מן השורה”, כלומר, שאינם אסטרונאוטים, למסלול עוקף מסביב לכדור הארץ לחמישה ימים, היא חברת החלל הראשונה המפתחת משגרים וחלליות לשימוש חוזר, והיא מוזילה באופן משמעותי את עלויות השיגורים והמסעות לחלל ביחס לעלות הממוצעת של חברות ממשלתיות כמו נאס”א, כמו גם חברות פרטיות כמו וירג’ין גלאקטיק של סיר ריצ’רד ברנסון או בלו אוריג’ין של ג’ף בזוס.

אבל ספייס איקס לא עוסקת רק בשיגורים מוצלחים של אזרחים לחלל. בשנים האחרונות עוסקת החברה בפיתוח ומכירה של חיבורים לאינטרנט המבוססים תקשורת לוויינית, המאפשרים קליטת אינטרנט מכל מקום בעולם. מדובר בשירות מהפכני, שהוא אולי קצת יותר יקר משירות החיבור היבשתי לאינטרנט, אבל הוא מאפשר אינטרנט במיקומים בהם לא הונחה תשתית של אנטנות לקליטת רשת אלחוטית ואפילו מעל פסגות ההרים, באמצע המדבריות הגדולות ובלב הים. במדינות עולם שלישי גדולות וצפופות ישנם אזורים שאינם מרושתים באנטנות – האינטרנט הלווייני של סטארלינק עשוי להיות בדיוק מה שאזורים כאלה צריכים.

אינטרנט לווייני של סטארלינק – ממש בקרוב גם בישראל

חברת סטארלינק היא חברת בת של ספייס איקס, והיא מתחזקת מערך של כ – 42,000 לוויינים מסביב לכדור הארץ, המספק רשת אינטרנט מהירה ואיכותית למיקומים רבים ושונים בעולם. במהלך שנת 2021 חגגה סטארלינק מכירות מעל 100,000 מנויים לרשת האינטרנט שלה, כאשר גם בארץ מתאפשרת מכירת חבילות אינטרנט לווייניות של סטארלינק, אולם מימוש החיבור אינו אפשרי בשלב זה וכצפוי בחברות של אילון מאסק, אנחנו לא לוקחים ברצינות רבה מידי את תאריכי ההשקעה של השירות בארץ. אגב, עבור מי שמתעניין בפרטים נוספים: תאריך ההשקה המפורסם בארץ לשירות האינטרנט של סטארלינק הוא מחצית 2022 והמחיר הצפוי הוא כ – 365 ₪ לחודש, עם עלות חד פעמית להתקנת מערכי קליטה לוויינית של עוד כ – 400 ₪. ניתן להירשם מראש לשירות בתשלום מקדמה באתר החברה של 99 דולרים.

החתולים כבר זיהו את הפוטנציאל

האינטרנט של סטארלינק מוצע כרגע במיקומים נבחרים בארה”ב ובקנדה, ועל אף שהוא אמור לספק גלישה איכותית במהירות של עד GB1 לשנייה – הלכה למעשה, מערכת הלוויינים והקולטים המסופק כיום מאפשר גלישה במהירות של “רק” 150 מגה בייט לשנייה. מובן שבמחיר הנדרש עבור חבילת האינטרנט ובאזורים בהם יש אלטרנטיבה לשירות –לא מדובר בחבילת תקשורת אטרקטיבית.

אבל לצד המגבלות שעדיין קיימות בשירות האינטרנט הלווייני של אילון מאסק, בחודשי החורף הקרים של חצי הכדור הצפוני כעת עולה בעיה חדשה שמפריעה לקליטת האינטרנט אצל המחוברים לשירות: קולטי הרשת של סטארלינק, שנראים דומים מאוד למערכי קולטנים סלולאריים, מתחממים עם השימוש ומהווים מצע מופלא לחתולים מתפנקים המחפשים מקור חום. החתולים שמתרווחים מעל הקולטנים גם חשופים לכמויות קליטה גבוהה וגם משפיעים על איכות הקליטה הלוויינית של הרשת. במיקומים קרים במיוחד, גילו חתולים וחיות אחרות כי מערכת ניטרול התגבשות של כפור על צלחות הקליטה כוללות גופי חימום קטנים שדואגים, במילים פשוטות, שצלחות הקליטה לא יקפאו.

מסטארלינק נמסר כי אין להם פתרון לעניין החתולים שגילו את הקולטנים החמימים של החברה בחורף ומשבשים את קליטת הרשת. הם המליצו לאתר מיקומים פחות נגישים להתקנת הקולטנים, ומכיוון שמדובר בעיקר בחתולים וציפורים – אנחנו נאחל למתקינים שעומדים בפני אתגר לא פשוט בהצלחה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוק הנדל"ן בארץ
שוק הנדל”ן בארץ – לאן?
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – הגיע הזמן שתתחילו להשקיע בכסף שלכם!
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות
השקעות אלטרנטיביות
ההשפעה האלטרנטיבית של אירוח האולימפיאדה
סקירה אלטרנטיבית 2.5.21
השבוע שהיה: סקירת שוק אלטרנטיבית