גוגל צומחת

לפי התחזיות לרבעון הראשון של 2021 גוגל הייתה אמורה לייצר רווח של כ – 42.5 מיליארד דולרים ועבור מחזיקי המניות בחברה רווח של כ – 15.5 דולר למניה, נתונים מרשימים לכשעצמם ועוד יותר מרשימים כשמשווים אותם לתקופה המקבילה אשתקד אז עמדו ההכנסות על כ – 33.5 מיליארד דולרים “בלבד” והרווח למניה על כ – 10.5 דולרים למניה.

עבור מי שסברו שקשה לתפוס כיצד גוגל יכולה עדיין לצמוח בקצב מהיר כל כך התחזיות אודות ביצועיה הפיננסיים של גוגל בחודשים הראשונים של 2021 נראו בוודאי אופטימיות יתר על המידה. כעת, משפורסמו הדוחות הכספיים לרבעון, מסתבר שגוגל הכתה אפילו את התחזיות מרחיקות הלכת ביותר לטובתה. ענקית הדיגיטל ואחת החברות הגדולות בעולם (עם שווי שוק של כטריליון דולר) משאירה את המתחרות באבק ומפרסמת הישגים כמעט חסרי תקדים, בוודאי ובוודאי כשלוקחים בחשבון שגוגל מכה את התחזיות פעם אחר פעם כבר במשך עשור כמעט.

חצתה רף שווי שוק של חצי טריליון דולרים עוד בשנת 2016

בשנת 2015 הקימו מייסדי גוגל את חברת אלפבית במטרה לרכז תחת מטרייה אחת את גוגל וכל שלוחותיה. מניית אלפבית נסחרת תחת השם NASDAQ: GOOGL, אותו שם של מניית גוגל מאז הונפקה לציבור בשנת 2004, עובדה זו היא עדות לכך שאין זו טעות לקרוא לאלפבית גוגל ולהיפך. גוגל מהווה את עיקר הפעילות של אלפבית עם הכנסות של כ-183 מיליארד דולרים בשנת 2020. בשנת 2016 עקפה אלפבית את חברת אפל והפכה לחברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם עם שווי שוק של מעל ל-500 מיליארד דולרים.

קצב צמיחה בלתי יאמן, בלשון המעטה

נכון לתחילת 2021 שווי השוק של גוגל הוא כ- 1.7 טריליון דולר, כאשר אפל שווה 2.2 טריליון, מיקרוסופט כ-1.89 טריליון ואמזון כ-1.72 מיליארד. מסתבר איפה שכל ארבעת ענקיות הטכנולוגיה, אשר מדורגות דרך קבע בין עשר החברות הגדולות בעולם (לצד חברות כגון ג’נרל אלקטריק, ג’ונסון אנד ג’ונסון, וולס פארגו , פייסבוק ועוד), הכפילו את ערכן בתוך 5 שנים. כשמסתכלים על נתון זה בלבד מוכרחים לשאול, האם צמיחה כזו יכולה להמשיך, ואם כן, באיזה קצב ולכמה זמן?
*נתוני שווקי שוק מעודכנים ל2/5/21

ספקות? לא בקרב ציבור המשקיעים

לבעלי זיכרון קצר הביצועים של גוגל ברבעון הראשון של 2021 הם יוצאי דופן, אולם במבט לאחור מסתבר שגוגל סיגלה לעצמה דפוס לפיו, מדי שלושה רבעונים בממוצע, היא מכה את התחזיות באופן מעורר השתאות. מסתבר שקברניטי גוגל מנווטים אותה היטב וציבור המשקיעים לא נותר אדיש. ברבעון הראשון של 2021 אלפבית רשמה רווח של כ-22 דולר למניה! וזאת לעומת התחזיות האופטימיות ביותר של 15.6 דולרים למניה. הכנסותיה של גוגל ברבעון זה עמדו על כ-57 מיליארד דולרים, לעומת צפי של 53 מיליארד, פער שמסביר רק חלקית את הזינוק בן 6% בערך המניה. מסתבר איפה שציבור המשקיעים בטוח שגוגל, וחברותיה הטכנולוגיות בצמרת, אינן קרובות לקצה גבול יכולתן להמשיך ולצמוח, זאת למרות שחברות אלה לבדן אחראיות לתוספת של כטריליון דולרים לכלכלה הגלובלית בתוך שנה אחת.

גוגל צומחת 2

תגובה נונשלנטית מצמרת גוגל

בשנת 2019 פינו שני מייסדי גוגל את מקומם מאחורי הגה החברה. הם צעדו רק מעט לאחור ומסרו את ההובלה למנכ”ל החדש של אלפבית,  סאנדר פיצ’אי, אשר הצטרף לגוגל לפני כמעט עשרים שנה, טיפס במהירות בסולם, ובין היתר  היה אחראי, במקביל, על אנדרואיד, גוגל כרום, גוגל דרייב, גוגל מפס, Gmail וchrome OS. תגובתו של סאנדר לאופן בו גוגל הכתה, שוב, את התחזיות לרבעון הייתה נונשלנטית. לדבריו, המשך הצמיחה בקצב הבלתי נתפס היא תוצאה ישירה של חשיבות השירות והמוצרים שגוגל מספקת.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הנדלן בארץ
תרבות המשפחה הקטנה, תשפיע על הנדלן בארץ?
NFT
מ –NFT לסרט: פרויקטים שמסקרן להכיר
רולס רויס
הקורונה עושה טוב לרולס רויס: זינוק של 62% במכירות כלי רכב
ביטקוין
התנודתיות של שוק הקריפטו: המטבעות הקריפטוגרפיים צונחים ב – 10%
מהלכים בעולם ההשקעות
כך תוכלו לבחור את המהלכים שלכם בעולם ההשקעות בצורה טובה יותר