אתריום כחול

מי שמתחיל את דרכו בעולם המטבעות הקריפטוגרפים, בוודאי מכיר פחות או יותר את ההיסטוריה של הביטקוין – אולם בקריפטו, כמו בהשקעות מסוגים אחרים, מילת המפתח היא גידור, ולשם כך – אתם פשוט חייבים להכיר תמונה כוללת יותר של המוצרים שכדאי לשקול.

קבלו, אם כן, את המטבע השני בנתח השוק שלו אחרי הביטקוין, הוא האת’ריום. הוא משמש לעיסקאות וחוזים מורכבים יותר מאלה שאפשר לבצע עם ביטקוין, הבלוקצ’יין שלו יעיל ומהיר יותר, ומאחוריו רשת האת’ריום המאפשרת חוזים ועיסקאות בשיטת הבלוקצ’יין, ללא התערבות, תיווך או תשלום עמלות של גוף שלישי.

האתריום היה סיפור הצלחה, כמעט מיומו הראשון

אנחנו יודעים כבר, ששוק הקריפטו הוא שוק שמכיל המון “סיפורי סינדרלה”, של מפתחים גאונים שהחליטו “ללכת על זה”, והצליח להם. הסיפור הזה הוא אולי מדויק במיוחד כשאנחנו מדברים על האת’ריום, אותו פיתח אחד ויטליק בוטרין, צעיר שנשאב לשוק הקריפטו (שאז הכיל רק ביטקוין) כשהיה בן 17, ובשנת 2013, בהיותו בן 19 בלבד כבר פיתוח פלטפורמה שתשפר את אופן השימוש בבלוקצ’יין ותאפשר מערכות קוד פתוח מבוזרות מקיפות יותר, שיכולות לתמוך בביצוע עסקאות מורכבות יותר – במהירות גדולה יותר. מעניין לציין, אגב, שעל מנת לפתח את המערכת ויטליק ביצע “זינוק אמונה” ופרש מלימודיו באוניברסיטה. את תהליך הפיתוח מימן באמצעות פרויקט מימון המונים.

המערכת, המכונה את’ריום, פיתחה גם מטבע משלה, שבתחילה כונה את’ר אבל בשל הזיהוי עם המערכת עצמה, הוא מכונה כיום את’ריום.

כמה שווה את’ריום?

סה”כ שווי השוק של אתריום עומד כיום (תחילת מאי 2021) על כמעט חצי טריליון דולרים. שווי השוק של האת’ריום הוא כמחצית משווי השוק של הביטקוין, שלא מזמן חצה את רף הטריליון דולרים.

בסוף שנת 2016 היה מטבע אחד של את’ריום שווה כ – 7 דולרים. הוא שמר פחות או יותר על ערך זה מחצית 2017, אז החל עניין במטבע ובמאי 2017 הוא חצה לראשונה את רף ה – 100 דולרים למטבע. ב – 12 לינואר 2018 הגיע המטבע למחיר שיא: 1,386 דולרים. לאחר מכן איבד גובה באופן כמעט רצוף ובסוף אותה שנה נסחר סביב מחיר של 110 דולרים. בינואר 2020 זה עדיין היה סדר הגודל של המחירים, אולם אז גם החלה תקופת הקורונה שפתחה ערוצים של מסחר אלטרנטיבי למשקיעים רבים, והביאה פופולאריות שעוד לא ראינו כמותה להשקעות בשוק הקריפטו – במאי 2020 מטבע אחד של אתריום נסחר סביב מחיר של 200 דולרים, באוגוסט הגיע מחיר מטבע ל – 400 דולרים, בדצמבר הוא כבר עמד על 700 דולרים למטבע, ומאז הוא ממשיך לעלות. היום, קשה להאמין, נסחר האת’ריום סביב שעל של לא פחות מאשר 3,900 דולרים למטבע

אטריום זהב

יותר מאשר עוד מטבע קריפטוגרפי

הפלטפורמה החכמה שמאחורי האת’ריום הופכת אותו לייחודי. היא מאפשרת שימוש באת’ריום ליצירת חוזים ועסקאות מורכבות ועל כן, השימושים שאנחנו רואים עוד ועוד מהם בכסף קריפטוגרפי מעבר לרכישה ומכירה של מטבעות בלבד (מרכישת חלתולי קריפטו ועד רכישת זכויות יוצרים לחפצי אמנות באמצעות חוזי NFT) – מבוצעים למעשה רק באמצעות את’ריום. עניין זה מעניק למטבע יציבות וסוג של גידור, עם המגוון הגדול של שימושים שיש לאת’ריום, ואין באף מטבע אחר.

ענקיות הפיננסים והטכנולוגיה כבר משקיעים באת’ריום

בשנה האחרונה אנחנו רואים פתאום, שגם המשקיעים המוסדיים, הכבדים והישנים – לא יכולים להרשות לעצמם להישאר מחוץ לשוק הקריפטו. בתי השקעות מסביב לעולם מושקעים בביטקוין, והנה בשנה האחרונה אנחנו רואים ענקי פיננסים כמו ג’יי פי מורגן, IBM ומייקרוסופט – שמשקיעים באת’ריום.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

באפט
על אסטרטגיית ההשקעה והשקעות אלטרנטיביות של וורן באפט
קרנות גידור
קרנות גידור – דרך חכמה (ובטוחה) להשקיע את ההון שלכם!
למבורגיני על המים
חזון גרמני וסגנון איטלקי: האם למבורגיני לומדת לנסוע על המים?
פאנלים סולאריים
הרכישה הגדולה ביותר עד כה של פאנלים סולאריים על ידי חברה ישראלית
משבר האקלים
האם משבר האקלים מגדיל את הפער בין עשירים לעניים?