אנרגיה מתחדשת

רקע

עתיד העולם גורם לאנושות סקרנות רבה, בשנים האחרונות למדנו לפתח דאגה לכדור הגדול שאנחנו חיים עליו. אנחנו לומדים להסתכל בראייה אחרת על העתיד ולא רק על העבר. היום, בהווה אנחנו חושבים על הדורות הבאים. הזמן ממשיך לרוץ, האנושות ממשיכה להתקדם ואנחנו ממשיכים לצרוך כלכלה, אנחנו צורכים יותר ויותר אנרגיה כדי להניע את תהליכי החיים שלנו. לאנרגיה, יש תפקיד חשוב בסביבת החיים החדשה שאנחנו מתחילים ליצור מסביב. השקעות רבות בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת מקדמות פרויקטים אלטרנטיביים אשר דוחקים את האנרגיה הישנה והמסורתית הצידה. עולם חדש מחליף עולם ישן, תהליכים נקיים מחליפים תהליכים מזהמים, רוחות של שינוי ממזרח למערב. כאשר האנושות יוצרת טכנולוגיה שפוגשת אקלים נפלא, התוצאות האלטרנטיביות יוצאות מן הכלל. איך יראה עולם בעוד מספר שנים, ואיך סקטור האנרגיה יניע את גלגלי הכלכלה בצורה אחרת? כנסו וקראו.

המאה ה-21 מדברת שפת אנרגיה חדשה, נקייה יותר וזולה יותר

על פי מומחים רבים, אנרגיה מתחדשת באמצעות חוות סולריות תהיה הדבר הבא, הביקוש לאנרגיה הולך וגדל ומשאבי האנרגיה המסורתית הולכים וקטנים. כלומר, לחלל הגדול תכנס האנרגיה האלטרנטיבית. במצב כזה עלויות האנרגיה למשקי הבית יכול לרדת באופן משמעותי ולייצר חיסכון של אלפי שקלים לכל בית. בנוסף לכך, אנרגיה ירוקה מפחיתה באופן משמעותי את זיהום האוויר, ההשלכות של הם, ירידה משמעותית בבעיות בריאות בקרב האוכלוסייה כמו למשל, אסטמה, אלרגיות ברונכיטיס, דלקת ריאות, מיגרנות וכאבי ראש, סרטן, מחלות לב ועוד. כלומר, איכות האוויר תשתפר באופן משמעותי על בסיס יומי ותשפר את איכות החיים שלנו.

התחממות כדור הארץ ואסונות טבע

זיהום האוויר ופליטת גזים רעילים לאטמוספרה גורמים לבעיות נוספות בכדור הארץ, אפקט החממה הוא תהליך טבעי אשר מחמם את פני כדור הארץ לטמפרטורה שמאפשרת חיים. הזיהום הגדול מאיץ את ההתחממות הגלובלית, בשנים האחרונות מספר אירועים קטסטרופליים כמו שיטפונות, סופות טורנדו, חום קיצוני בכל מיני מקומות בעולם, בצורת ועוד. שינוי בהרגלי צריכת האנרגיה יאפשר לצמצם את הזיהום ובכך להפחית באופן משמעותי או יעצור את ההתחממות הגלובלית. אנרגיה סולארית נחשבת לאחד ממקורות האנרגיה הנקיים ביותר. בדרך ייצור זו לא נוצרים גזים רעילים אשר פוגעים בסביבה, אנחנו יוצרים סביבה חדשה וטובה יותר לחיות בה.

אור השמש ורוחות של שינוי

השמש נמצאת כאן כל כך הרבה זמן, מיליארדי שנים. כיום, האנושות עושה כל שביכולתה לרתום את השמש למאמץ הגלובלי. אגירת אור השמש במקומות שונים תאפשר להניע את כלכלת העולם בצורה נקייה, יעילה ובריאה לכולם. אור השמש הוא משאב שיש לכולם, הוא לא עולה לנו כסף. אם נרצה או לא נרצה השמש תזרח מחר בבוקר,  האנושות עשירה באור שמש , מדובר במשאב בלתי מוגבל. בנוסף לכך, מדינות רבות בעולם עושות מאמץ גדול לבטל את התלות הגדולה בספקיות הנפט ומחקות להזדמנות להיות תלויות אך ורק בעצמן. ברור לכולם, ללא אנרגיה העולם מתמוטט בין לילה, זאת מחשבה מאד מפחידה אבל ככל הנראה היא לא תתגשם לעולם. מדוע? כי מקורות אנרגיה חדשים תופסים מקומות של אנרגיה ישנים. טריליוני דולרים מושקעים בפרויקטים בכל העולם כדי להביא את המחר בהקדם האפשרי.

אנרגיה מתחדשת

הקטר העולמי משנה כיוון, דוהרים באנרגיות אחרות

מנהיגים רבים בעולם מרגישים שאנחנו בפני החלטה היסטורית, החלטה שיכולה לשנות את עתיד האנושות לעד. מומחים רבים המתינו לתוצאות הבחירות בארה”ב, חלקם המתינו לביידן וחלקם פחדו מטראמפ. ג’ו ביידן הנשיא הבא של ארצות הברית טען בכל הזדמנות שהוא הולך לקדם את עולם ההשקעות האלטרנטיביות והאנרגיה הירוקה בצורה יוצאת דופן. ראשית, ארצות הברית תחזור ותעמוד בהתחייבויות של הסכם פריז, הסכם שטראמפ סירב לקיים אותו וראה בו המשך ישיר למדיניות של ברק אובמה, בנוסף טען טראמפ כי ההתחממות הגלובלית היא שקר והמצאה של הממשל הסיני. על פי התוכנית החדשה ארצות הברית תחת ג’ו ביידן תשקיע כ-5 טריליון דולר, השאיפה היא, עד 2050 כ-100% מהאנרגיה בארצות הברית תיוצר באמצעות אנרגיה נקייה וידידותית לסביבה. מנגד, אמר הנשיא הנכס כי חברות אנרגיה המסורתיות יעמדו בפני קנסות, בפני מדיניות קשה ובפני דרישה לדאגה סביבתית, הממשל יגלה אפס סובלנות לפגיעה באיכות הסביבה. למרות טענות חוזרות ונשנות של חברות האנרגיה המסורתיות בנושא מקומות עבודה וכו’. תעשיית האנרגיה האלטרנטיבית תדע לייצר מקומות עבודה חדשים, הנשיא הנכנס אמר “אנחנו לא מתכוונים להשאיר אדם, קהילה או עובד מאחור בזמן המהפכה”.

סיכום באנרגיות אופטימיות

עולם האנרגיה יראה אחרת, זה ברור לכולם. אנרגיה מתחדשת תחליף את האנרגיה המסורתית והמזהמת. מדובר בתהליך, אנחנו נמצאים בו. כספים רבים מושקעים דרך מדינות, דרך יזמים ודרך קרנות אלטרנטיביות כדי להפיק אנרגיה חדשה ונקייה. עבור ציבור המשקיעים, מהפכת האנרגיה המתחדשת תיצור הזדמנויות בלתי רגילות בין עולם השקעות חדש לעולם השקעות ישן. כיצד ניתן להשקיע בתחום זה? כיום, קיימות קרנות השקעה אלטרנטיביות בארץ ובחו”ל. קרנות אשר משקיעות בפרויקטים בכל העולם, קרנות אשר חותמות חוזים עם ממשלות לטווחים ארוכים וקרנות אשר מאפשרות לכם לבצע פיזור השקעות, קרנות אשר מאפשרות לכם להיחשף לאחד התחומים החמים ביותר בעולם ההשקעות וניתן להשקיע בתחום זה החל מ-300 אלף ₪.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

ביטקוין
האירוע המשפטי של מפתחי הביטקוין והתביעה על רשלנות שאפשרה גניבת 850,000 ביטקוין
משחקי הדיונון
המטבע הקריפטוגרפי של משחקי הדיונון מתרסק
עיר צפה
הסטארט אפ החדש של סעודיה: מחפשת משקיעים לעיר אקולוגית צפה
ניכיון צ'קים
ניכיון צ’קים של חברה בע”מ
מטבע חברתי
הליברה של פייסבוק: מטבע חברתי או מונופול פיננסי דורסני?