הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה

השקעות אלטרנטיביות הולכות ותופסות תאוצה, לא מעט בשל תהליכים המתרחשים מעבר לים כמו הברקזיט ושינויי הכוחות באירופה. כיצד המהלכים הללו יכולים להשפיע על תיק ההשקעות שלכם? להלן הפרטים.

השקעות אלטרנטיביות מעבר לים: זרקור על הממלכה המאוחדת (והמופרדת)

השקעות אלטרנטיביות מעבר לים ובייחוד באנגליה מהוות נכון להיום את אחד מאפיקי ההשקעה הבולטים בענף ההשקעות, הן בשל העובדה כי מדובר בהזדמנות השקעה אשר מקטינה את התנודות בתיק וכן בשל פוטנציאל התשואה אותה ניתן למנף דרך השקעה שאינה סולידית. היפרדות הממלכה המאוחדת מאירופה מהווה הזדמנות יוצאת דופן בעבור משקיעים מתוחכמים ובעלי הון נזיל של מעל ל 300,000 ₪ לבצע השקעה בממלכה המאוחדת שהחליטה להתפצל מאירופה בהליך מסודר שאומנם זכה לביקורת ולעיכובים רבים, אולם כעת נמצא בשיאו. למרות שרבים חשבו כי בריטניה תיסוג מההחלטה, ראש הממשלה בוריס ג’ונסון הודיע כי בקרוב עתיד להיחתם ההסכם שיהפוך את אנגליה לאוטונומיה. בעקבות ההצרה משקיעים רבים ברחבי העולם כמו גם כאן בישראל החלו לגלות התעניינות מחודשת, לא מעט בתחום של בתי האבות.

מה הופך את בתי האבות באנגליה להשקעה אלטרנטיבית מצוינת?

בייחוד בתחום ההשקעה בבתי אבות. מדובר בנתיב השקעה אלטרנטיבי אטרקטיבי למדי, בשל היקפי הביקוש. למעשה, האוכלוסייה באנגליה נחשבת למבוגרת מאוד והביקוש לבתי אבות נמצא בעלייה מתמדת, לא מעט בשל הביקוש שעולה על ההיצע – נכון להיום חסרים כ 4 מיליון מיטות אשפוז לקשישים סיעודיים שנדרשים לקבל טיפול 24/7 ועל כן בעבור משקיעים שמחפשים למנף את תיק ההשקעות – בתי האבות מהווים זירת נדל”ן רותחת ואטרקטיבית. היקף התשואה כתוצאה מהשקעה בנתיב זה מגיע בממוצע ל 11.5%. על כן, בעבורכם כמשקיעים מדובר בהזדמנות מצוינת לגוון את תיק ההשקעות דרך מתכנן פיננסי, ובהתאם לכך בנייה של תיק השקעות מגוון שאינו נמצא בקורלציה עם שוק ההון. מאחר ויחסי הכוחות משתנים, הפוטנציאל הגלום בהשקעה מהסוג הזה מהווה חלק בלתי נפרד מניצול ההזדמנות, בהתאם להשפעות של הברקזיט על עולם הפיננסים.

כיצד יחסי הכוחות ישפיעו על קהל המשקיעים?

המהלך של אנגליה בכל הקשור לברקזיט הוא בעל השפעות כלכליות עצומות, ובייחוד על הדינמיקה של האיחוד האירופי אל מול אנגליה. למרות שדו”ח שפורסם באחרונה התריע מפני ההשלכות הכלכליות על בריטניה בעקבות נגיף הקורונה, הברקזיט עתיד לצאת לדרך בקרוב ובהתאם לכך ניתן לראות כיצד משקיעים מכל רחבי העולם כמו גם מישראל מגלים התעניינות גוברת בנכסי נדל”ן במדינה שירדו באופן ממשי בעקבות המשבר, לרבות בתי האבות. מאחר והכלכלה הבריטית חטפה מכה קשה בעקבות נגיף הקורונה והסגרים, תעשיות רבות במדינה החלו לצאת להנפקה במחירי הפסד – כמו תעשיית הרכב, המזון וכמובן חברות האופנה כמו טופשופ שנמכרה לאחרונה לענקית בריטית אחרת – אסוס. דווקא בתקופה של משבר עולמי בדמות נגיף הקורונה והברקזיט היכולת של המשקיעים לאתר הזדמנויות עולה, אולם בכדי שתוכלו לעשות זאת בצורה מיטבית חשוב מאוד להיעזר בשירותו של מתכנן פיננסי אשר ידע לבחון את תיק ההשקעות, ובהתאם לכך לבחור בנתיבי השקעה אלטרנטיביים באירופה ובאנגליה בפרט. לסיכום, ההשפעות של הברקזיט מהוות חלק בלתי נפרד מניצול היכולת שלכם כמשקיעים להגיע למינוף של תיק ההשקעות באופן מתוחכם, ובהתאם לשינויים ביחסי הכוחות אשר מתרחשים במרחק של 4 שעות טיסה מישראל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קורס ייעוץ משכנתאות במכללת אורין שפלטר
השקעות אלטרנטיביות
המדריך להשקעות אלטרנטיביות: חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על קרנות גידור
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי
יהלומים
השקעה נוצצת: כיצד ניתן להשקיע ביהלומים
ירידת הביטקוין
נתונים חדשים שהתפרסמו מגלים: 40% מהמשקיעים בביטקוין סופרים כיום הפסדים