השקעות אלטרנטיביות

מרוץ התחמשות טכנולוגי

בשנים האחרונות למדנו שמלחמות לא חייבות להיות באמצעות טנקים, מטוסים וטילים, בעידן המודרני, הטכנולוגי, קיימות מלחמות שקטות, אבל כאלה שעושות נזק גדול מאד. אחת המלחמות המסקרנות והמסוכנות ביותר בעולם היא מלחמת הסייבר, מדובר במתקפות דיגיטליות מרחוק, כאלה שמשאירות נזק אך לא משאירות עקבות. בעולם, מדינות רבות בנו מערך לאומי של סייבר, כמו למשל, ישראל, ארצות הברית, סין, הודו, רוסיה, איראן, בריטניה ועוד. מערך הסייבר נועד לבצע פעולות הגנה והתקפה, פעולות מנע אשר במקרים רבים מצמצמות את הסיכוי לעימות פיזי אלים. לאחרונה, גם ארגוני טרור נכנסו לעולם הסייבר, וכיום מדינות רבות נדרשות להגנה משמעותית מפני תקיפות יום יומיות על מתקנים אסטרטגים. מתקפת סייבר עשויה להגיע כוירוס, פישינג, תולעי מחשב ותוכנות זדוניות אשר עשוית לפגוע בתשתית ולייצר נזק גדול.

מלחמות הסייבר

חשוב לומר, ככל שמלחמת הסייבר מתפתחת, והסכנות הופכות לגדולות ומשמעותיות יותר, כך ההזדמנויות לחברות הטכנולוגיה הופכות לגדולות עוד יותר. רבים מבינים, מלחמת הסחר שהולכת וחוזרת כגלים בים, היא הזדמנות מצוינת לטכנולוגיה הישראלית ולחברות הסייבר המקומיות. המעורבות הסינית בתעשיית היי טק המקומית, יוצרת דאגה רבה בקרב מקבלי ההחלטות האמריקאים, שמטילים סנקציות על חברות סיניות וכאלה שנמצאות בקשרים עם הממשל. הסינים שמזהים את הפוטנציאל הגדול בחברות טכנולוגיה ישראליות בתחילת הדרך, החליטו באמצעות תוכנית ממשלתית להקים סוכנות שתשקיע בחברות ישראליות. בישראל, הצמיחה הכלכלית העיקרית נובעת מתעשיית הטכנולוגיה אשר מצליחה לקדם עסקאות עתק עם חברות גדולות מכל העולם, כמו העסקה של מובילאיי עם אינטל העולמית בשווי של כ-15.3 מיליארד דולר. אך מנגד יש לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית מספר מגבלות מתחת לפני השטח, לאחרונה ובעקבות המתיחות הגוברת בין סין לארה”ב, הגיש הממשל האמריקאי לממשל הישראלי אזהרות בנוגע לשיתופי פעולה מרחיקי לכת עם חברות סיניות, בנוגע לפרויקטים צבאיים ותשתיות.

מנוע צמיחה אדיר לכלכלה הישראלית

בכל העולם ובמיוחד בישראל, חברות טכנולוגיה נחשבות למנוע צמיחה חשוב ועיקרי. מלחמת הסחר, התקפות טרור, או פיתוחים לטובת קדמה ואיכות חיים, הטכנולוגיה לא עוצרת ובזכותה אנו זוכים למערכת פיננסית מתקדמת, לצבא חזק יותר, למערכת בריאות יעילה. בתקופת הקורונה למדנו על חשיבותה של הטכנולוגיה, כאשר רבים הצליחו לעבוד, לקנות ואף ללמוד מרחוק. הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום, היא משנה את ענף האנרגיה ומסייעת במהפכה הירוקה, הטכנולוגיה נמצאת בענף המזון ומסייעת במציאת תחליפים לבשר ולחי, היא נמצאת בענף הרכב באחת המהפכות הגדולות ביותר שנראו, כאשר מנועים חשמליים ונקיים מחליפים מנועי בנזין. ככל הנראה, כספים רבים ימשיכו לזרום לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית שתמשיך להיות מוקד משיכה עולמי, חברות רבות עדיין נמצאות בתחילת דרכן, חברות חוץ בורסאיות.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על חברות טכנולוגיה חוץ בורסאיות ועל השקעות אלטרנטיביות בנושא?

השאירו פרטים, ומתכנן פיננסי מקצוע יחזור אלכם בהקדם כדי לערוך בדיקה, ניתוח והשוואה של מגוון אפשרויות השקעה בתחום זה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טכנולוגיה
הטכנולוגיה הישראלית לבני הגיל השלישי
השקעה אלטרנטיבית
כיצד משבר האקלים משפיע על אספקת הגומי העולמית?
שוק דובי
מה דעתו של הכלכלן הידוע פרופסור ג’רמי סיגל על השוק הדובי?
טכנולוגיה
טכנולוגיה: מהפכת המזון העולמית, עד 2050 נצטרך כ- 70% יותר מזון בעולם
נדלן
איך מנהלים בצורה אקטיבית ואפקטיבית השקעה בפרוייקטי נדל״ן בחול?