השקעות אלטרנטיביות

היתרון הגדול של השקעות אלטרנטיביות הוא שההשקעה מאפשרת גידור איכותי של השקעות מסורתיות, דרך שוק ההון. כשהשוק יורד – השקעות אלטרנטיביות, אם הן נבחרו בצורה חכמה, מספקות אפיק שאינו מתמסר לטרנד, או לכיוון הכללי של השוק, אלא מספק ערוץ נפרד לחלוטין שעשוי להרוויח הרבה, כשהבורסה נצבעת באדום. ראינו את זה היטב עם השקעה אלטרנטיבית במטבעות קריפטו במהלך שנת הקורונה, ואנחנו עדיין רואים את האטרקטיביות של השקעות אלטרנטיביות עולה, כאשר האמון של משקיעים רבים בשוק ההון עדיין לא חזר באופן מלא.

בין ההשקעות האלטרנטיביות הנפוצות, הכמעט מסורתיות והאהובות על משקיעים בכל העולם, חשוב לציין את ההשקעה בנדל”ן. ראינו השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן למגורים, לאחר מכן ראינו כיצד תחום הנדל”ן המסחרי, ובפרט המרכזים הלוגיסטיים המשמשים בעיקר חברות סחר גדולות הפך הכוכב הבלתי מעורער של השקעות הנדל”ן, וכעת, קבלו את הכוכב החדש של השקעות הנדל”ן, לעשירים בלבד: השקעה במועדון גולף.

זה קצת השקעה בנדל”ן, קצת השקעה בעסק פרטי וקצת עניין של תחביב, ואנחנו רואים עוד ועוד קבוצות משקיעים גדולות המרכזות סביבן משקיעים דרך עניין משותף: גולף. הכל על מועדוני אנשי עסקים שמשקיעים במסלולי גולף – לפניכם.

חברות במועדון גולף: עניין של עד 45,000 אירו בשנה

גם אם בארץ אנחנו לא מאוד רגילים לשחק גולף (פעם היה לנו את המיני גולף, אבל גם זה היסטוריה) – בחו”ל, מדובר בתחביב של העשירון העליון. כל המלכים, הדוכסים ואנשי האצולה, כל ראשי הממשלה והנשיאים, כל המי ומי של שכבות השמנא והסלתא של מדינות אירופה וגם בארה”ב – כולם נפגשים על מסלול הגולף.

מועדוני גולף יוקרתיים ברחבי העולם גובים סכומי עתק, בשווי של עד 100,000 ₪, תמורת חברות במועדון – וזה לפני התשלום החודשים שעומד בדרך כלל על כמה עשרות עד מאות אירו בחודש.
במרבית מועדוני הגולף העסקיים הנחשבים, אתה לא יכול להתקבל למועדון (גם אם אתה מוכן לשלם את המחיר) אלא אם אתה עומד בקריטריונים האישיים הנקבעים על ידי כל מועדון באופן אינדיווידואלי. זה בדרך כלל כרוך בגובה תיק ההשקעות, בהצלחה עסקית ואישית, בהשכלה אקדמית ועוד.

איך הופכים מחברים במועדון גולף למשקיעים?

מכיוון שחברות במועדון גולף כבר הפכה להיות סמל סטטוס, ומעבר למשחקי גולף מדובר במועדון פעיל בתחומים רבים, אנחנו רואים עוד ועוד מועדוני גולף המוקמים מסביב למועדון עסקים של מי שמשקיעים ביחד. הנה לכם שילוב מושלם של הנאה ועסקים: כשחברי המועדון מגיעים ביום ראשון, עם האאוטפיט הלבן והמאורגן ותיק מקלות הגוף שלהם לשחק עם חברים, הם גם דנים בהשקעות האחרונות שעל הפרק, ולא אחת, משקיעים ביחד.

החברות במועדון הגולף שווה בעצמה לא מעט

מי שהוא כבר חבר במועדון גולף, במיוחד אם מדובר בחברות רבת שנים, הוא מחזיק נכס ששווה כסף רב. הסכום הראשוני של החברות במועדון הגולף קונה לחבר המועדון מעין “מנייה” במועדון, ואם מועדון הגולף מחזיק את השטח שמעליו בנוי המגרש, הרי שמניה זו שווה לא מעט. חברי מועדון המבקשים למכור את זכות החברות שלהם לאדם אחר, מחויבים בדרך כלל לעבור בהצלחה את תהליך החברות עם האדם החדש המצטרף למועדון ורק בכפוף לקבלת האדם למועדון הם רשאים למכור את הזכות שלהם לחברות. חשוב לציין כי מדובר לא אחת בזכויות שערכן עולה באופן ניכר עם השנים.

האם בקרוב ניראה גם מועדוני עסקים וגולף בישראל?

בישראל קמו בשנה האחרונה שפע של מועדוני משקיעים, אולם אף אחד מהם אינו מרכז את חבריו מסביב למועדון הגולף. לא ברור אם הטרנד של מועדוני גולף למשקיעים יתפוס בארץ בקרוב, אולם החיבור הייחודי בין תחביב, סמל סטטוס ומועדון השקעות זוכה לפופולאריות רבה וגם אם מועדון המשקיעים בארץ יכיל תחביב אחר כמו דייג, השתתפות בחדרי בריחה או אפילו ארוחה במסעדה טובה – אנחנו מאמינים שהשילוב הזה עוד יצבור פופולאריות, גם בארץ.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

NFT
4000 יצירות NFT ומיליון דולר בתוך חמש דקות – וזה קרה כאן בישראל
מייק לביא
מדברים השקעות – מיכאל לביא יו”ר iCapital בתוכנית כלכלית ברדיו בנושא השקעות אלטרנטיביות
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית
NFT
אמנות קריפטוגרפית: מה זה NFT ואיך הוא מיוצר?
gamestop
גיימסטופ – נגמר המשחק?