השקעות

האיש שמפתיע אותנו כל פעם מחדש

אילון מאסק מצליח להפתיע כל פעם מחדש, לטוב או לרע. הוא יזם מעולם אחר, לפעמים הוא נראה כבעל תכונות על אנושיות, חייזר. רבים סבורים שמאסק יהיה האדם הראשון בעולם שיגיע להון אישי של טריליון דולר. נכון לרגע זה למאסק הון עצמי של כ-172 מיליארד דולר, ועל ההצלחה העסקית שלו לא ניתן להתווכח, מגע הקסם שלו הצליח לקדם מגוון חברות ולהביא אותן לפסגה העולמית, כבר באמצע שנות ה-90 הוא מכר את המיזם שפתח יחד עם אחיו, Zip2 תמורת 307 מיליון דולר, בשנת 2002 מכר מאסק את PayPal ל-eBay תמורת 1.5 מיליארד דולר, והונו האישי הסתכם בחצי מיליארד דולר לאחר העסקה. מאז מאסק לא עוצר, הוא ממשיך לפתח ולקדם חברות צבעוניות כמו טסלה, Boring Company, Neuralink וכל זה עם רעב בלתי נגמר לעסקים, לאחרונה הודיעה הנהלת טסלה והוא עצמו על השקת רשת מסעדות המבורגרים, והוגשה בקשה לסימן מסחרי לשירותי הסעדה. האם טסלה הולכת להילחם במקדונלד’ס וברגר קינג?

האם טסלה נכנסת לעולם המסעדנות?

הנהלת טסלה מתכוונת להיכנס לעסקי ההסעדה, ומדובר במהלך רציני של החברה, כאשר ברישום הסימון המסחרי, החברה הגישה בקשה לשלושה סימנים מסחריים חדשים תחת המותג טסלה. מיקום המסעדות יהיה בתחנות הטעינה בשלב הראשוני, וכנראה הנהלת טסלה רואה בלקוחות אלה “שוק שבוי לזמן קצר”. ככל הנראה תחנת הטעינה עם המסעדה הראשונה תהיה בסנטה מוניקה קליפורניה. בינתיים עד שחברת טסלה תתחיל להרוויח כסף מעסקי המזון, היא חוטפת מעסקי המטבעות. אילון מאסק הצליח להכניס את החברה להרפתקה שעדיין לא הסתיימה, החברה השקיעה כ-2.48 מיליארד דולר בביטקוין, ומאז מחיר הביטקוין נמצא בצניחה חופשית, כאשר ערך המטבע ירד מ-60 אלף דולר ליחידה, לפחות 30 אלף דולר כיום. המטבע נחלש ב-50%  תוך מספר שבועות, דבר שעשוי להוביל את טסלה לרשום הפסד ברבעון הנוכחי של 100 מיליון דולר. חברת טסלה נסחרת בשווי שוק של כ-632 מיליארד דולר, ויהיה מעניין לראות את החברה נכנסת לתחום המזון וההסעדה ונלחמת מול מקדונלד’ס בעלת שווי שוק של כ-174 מיליארד, אין לדעת מה יקרה קודם במציאות שמאסק יוצר, האם הוא יגיע לחלל, או האם ישב לאכול המבורגר תוצרת חברת טסלה באחת המסעדות שלו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בתשתיות
איך נכון להשקיע בקרן תשתיות?
מדד המניות של הולד
סקירת מדד המניות המרכזי של הולנד
מהן הדרכים הכי יעילות לייעל את העבודה בעסק?
השקעה אלטרנטיבית
ניהול תיק השקעות אלטרנטיבי: מודל קסנדרה מרמז על משבר כלכלי בכלכלות המובילות בעולם כיצד עליכם להתכונן?
ליברפול
ליברפול: כדורגל, אהבה ועסקים