קרן השקעות

אולה ההודית הצליחה לצוד את עיני קרן ההון הסינגפורית

חברת אולה ההודית נחשבת לאחת מחברות שירות ההסעה הגדולות והמצליחות בעולם. החברה נוסדה בשנת 2010 ע”י באוויש אגרוואל ואנקיט באטי. בתחילה, החברה סיפקה שירותי מונית וכיום היא התרחבה ומספקת שירותי הסעה ללקוחות פרטיים בכל רחבי תת היבשת דרך אפליקציה ייעודית.  החברה נחשבת כאמור לאחת החברות הצומחות ביותר בהודו, ובהתאם לכך זכתה לאחרונה לקפיצת מדרגה משמעותית, זאת בשל השקעת עתק בך של 500 מיליון דולר מצד קרן ההון הגדולה בעולם – קרן ההשקעות של סינגפור. ההשקעה של קרן ההון לא מגיעה בהפתעה וזאת בשל היותה של אולה חברה המתמחה לא רק בשירותי הסעה אלא גם ברכים חשמליים. למעשה, בשנת 2019 הקימה החברה יחידה ייעודית בשם Ola Electric Mobility לטובת פיתוח של רכבים חשמליים, ולטובת הרחבת הפעילות הצליחה לגייס סכום של 56 מיליון דולר. מלבד הפיתוח של כלי הרכב, אולה מפתחת גם פתרונות טעינה לצד פיתוח תשתיות שיאפשרו לרכבים המבוססים על חשמל לנוע בקנה מידה גדול. מאחר והחברה הציבה לעצמה יעד שאפתני במסגרתו היא מתכננת להעלות כמיליון רכבים חשמליים עד לסוף שנת 2021, ההשקעה מצד קרן ההון הסינגפורית מהווה דחיפה משמעותית לעבר פעילות ענפה לא רק בהודו (שם היא מחזיקה ב 80% מנתח השוק) אלא גם במדינות נוספות בעולם.

חלוצת חברת המוניות של הודו – ואולי של העולם

קרן ההון הסינגפורית שנחשבת לקרן ההון הגדולה בעולם מוכרת בעולם לא רק בזכות השקעות חובקות עולם אלא גם בשל זיהוי הזדמנויות בשווקים צומחים. השוק ההודי נחשב לאחד השווקים הצומחים ביותר בעולם, וזאת בשל היותה תת יבשת המונה כ- 1.5 מיליארד בני אדם. עם זאת, הודו מזוהה כמדינת עולם שלישי ועדות לכך ניתן למצוא ביכולת של הודו לשנות את הסדרי התנועה – מעמידה על הכבישים וחיפוש של מונית לאפליקציה ייעודית המאפשרת גם לנהגים לקבל נסיעות בהתאם למיקום המדויק שלהם לצד אפשרות לנוסע להזמין מונית בתוך שניות ספורות. הטכנולוגיה המודרנית של אולה לצד יכולת לחדור לשוק ולספק שירות במעל ל 100 ערים בהודו מהווה את המהפכה הגדולה של ענף התחבורה בתת היבשת. כיום שווי השוק של אולה נאמד ב 5-6 מיליארד דולר והיא מעסיקה אלפי עובדים. המייסדים שלה הצליחו בזכות סבבי הגיוס המוצלחים והעמקת השוק להפוך למיליארדים וכל זאת מתוך לגיל 40, ועל כן ניתן לומר כי בזכות רכישת מניות בשווי 500 מיליון דולר ע”י קרן ההשקעות הגדולה בעולם – השמיים הם רק הגבול בעבור חברה שהצליחה בקטן, והצליחה לכבוש פסגות שרבים מהיזמים חולמים להגיע.

מה אפשר ללמוד מאסטרטגיית ההשקעה של קרן ההון הגדולה בעולם?

קרן ההון הסינגפורית מצליחה לזהות הזדמנויות בעולם שוק ההון ומחוצה לו, בייחוד בענף הרכב והתחבורה. מדובר בענף שנמצא בהתפתחות מתמדת, לא מעט בשל אמצעים טכנולוגיים כמו גם פיתוח תשתיות מואץ המתרחש בחסות חברות כמו אולה וכן עידוד ממשלתי מסיבי. כמשקיעים שרואים לטווח הרחוק, ניתן בהחלט ללמוד מהם כי גיוון השקעות מהווה את הדרך הטובה ביותר לבנות בסיס איתן לתיק השקעות בעל פוטנציאל בתחום הרכב כמו גם בתחומים נוספים בהם משקיעה הקרן באופן נרחב כמו טכנולוגיה, מחשוב, תשתיות ועוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סייבר סקיוריטי
סייבר סקיוריטי: מה זה, למה זה חשוב, ומי החברות המובילות בתחום?
קרנות חוב
השקעה אלטרנטיבית מנצחת: מה הן קרנות חוב ולמה חשוב שתכירו אותן?
דרום קוריאה
זרוע ההשקעות האלטרנטיביות של דרום קוריאה
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות 2021: העיקר הבריאות
מאנדיי
מאנדיי בדרך להנפקה בבורסה?